641 Shares 6958 views

Akwarium demasoni Pseudotropheus ryby. Pseudotropheus demasoni: Kompatybilność i doradztwo w zakresie reprodukcji

Pielęgnic hobbystów jak ich mobilności, piękna i ciekawym zachowaniem. Są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają szczególnej uwagi. Niebieski Pseudotropheus demasoni odznaczają się jasnym kolorem i rozbudzić chęć do uczenia się o nich więcej.

Ogólna charakterystyka

Pseudotropheus demasoni – Pseudotropheus demasoni w języku rosyjskim – jeden z najbardziej atrakcyjnych członków społeczeństwa afrykańskiego jeziora Malawi. To jasne paski pielęgnic należący do grupy Mbuna, która w języku miejscowej ludności oznacza „mieszkańca kamienie.” W naturze ryby mieszkają w skalistym wybrzeżu Tanzanii.

Akwarystów, że to przystojny stosunkowo niedawno – w 1994 roku. ED opisano tego typu Konings, znany badacz pielÍgnic Lake Malawi.

Areal demasoni prsevdotrofeus – Powiat Pombo skały. Żywią się głównie rybami glonów rosnących na skałach, ale nie pogardę i larwy, małe owady, mięczaki i zooplanktonu.

Demasoni dotyczy karzeł pielęgnice, jej długość ciała wynosi od 6 do 8 cm. Nie super w tym ryb i ceny. Pseudotropheus demasoni koszty, w zależności od wielkości od 120 do 400 rubli. W warunkach akwarium może żyć 8-10 lat.

kolor

ryba ciało demasoni Pseudotropheus jest typowe dla wszystkich krewnych torpedo kształt. On jest rozpoznawalne dzięki charakterystycznym kolorze. Ryby ciało przecina pionowe pasy – 5 pasma światła jest bardzo piękny jasny niebieski kolor i 6 ciemny niebieski, niemal czarne linie. Ciemne smugi rozpocząć na skrzelowych okładek i koniec u nasady ogona.

Głowica demasoni Pseudotropheus również ozdobione trzy niebieskie i dwa ciemne poziome paski. Ostatni ciemnoniebieski kolor staje się pierwszą ciemną linię na organizm. Ogon i płetwami krawędziach cienkim paskiem i niebieskiego mają kolce do ochrony przed drapieżników. Nasz bohater jest często mylony z bliskiego krewnego – Pseudotropheus elongatusom. Przedstawiciel ten pielęgnice zespoły dotrzeć tylko do połowy tułowia. Więc jeśli widzisz rybę z równomiernym rozkładem jasnych ciemnych linii – to Pseudotropheus demasoni.

Jak określić płeć demasoni

Określić płeć ryb w młodym wieku (do 2 miesięcy) nie jest możliwe. I nawet gdy rosną ryby, wyzwaniem będzie obsługiwać początkujący nie jest łatwe. Mężczyźni i kobiety mają taką samą kolorystykę i odróżnić je na pierwszy rzut oka jest to trudne. Na co zwracać uwagę? Demasoni mężczyźni są bardziej agresywne zachowanie, są one nieco większe niż samice, paski na bokach ostrzejszy i jaśniejszy. Można je zobaczyć na wydłużonych uwalniające płetwy odbytu. Płetwa grzbietowa długi i spiczasty niż u samic.

Treści Cechy

mieszkańcy jeziora Malawi bardzo wymagających warunkach zatrzymania. Należą one do umiarkowanego do trudno dbać o gatunku. Optymalne warunki wodne dla ryb:

  • Temperatura – 24-28 ° C;
  • Kwasowość – pH 7,6-8,6;
  • Twardość wody – 10-18 ° C.

Demasoni Pseudotropheus doskonale poczują się zarówno świeże i słonej wody. Opinie na temat dodawania soli ekspertów różnią. Malawi – Woda słodka, ale jego wody są bogate w mikroelementy. Ich brak akwarystów krajowych i napełnić małe dawki soli morskiej.

Więc zdecydowaliśmy się mieć taką egzotyczną rybę jako Pseudotropheus demasoni. Zawartość Afrykanów nie przynoszą dodatkowych kłopotów jeśli wziąć pod uwagę wszystkie niuanse opieki wyprzedzeniem.

Minimalna wielkość grup ryb 4-5 samic i jednego samca – 150 litrów. Dla stad 12 ryb, z których będą 2-3 mężczyzn, potrzeba akwarium 400 litrów. W dużym stadzie w dużych przestronnych terenów i różnych schronisk, wewnątrzgatunkowa agresja jest minimalne.

Wody jeziora Malawi są czyste i wymagają mbuna zapewnić taką samą świeżość ich właścicieli. Potężny filtr i obowiązkowe zastępowanie wody o 30% co tydzień zapewni komfort ryb.

argonitovy piasek, koral lub marmurowe chips – specjalne dodatki mogą być stosowane w celu utrzymania wymaganej sztywności. Ponadto, biżuteria miłość ryby wykonane z kamieni z różnych jaskiń i schronisk.

Demasoni różnią się dobrym zdrowiem, ale w przypadku konfliktu może być ranny. Jeśli ryba jest rannych lub osłabiony, konieczne jest przeszczepienie go do osobnego pojemnika. Na początku odzysku w wodzie można dodać błękitu metylenowego i chlorek sodu.

karmienie

Pomimo swojej agresywności, demasoni Pseudotropheus nie są drapieżnikami. Dlatego, podobnie jak w przyrodzie, ich dieta powinna składać się głównie z paszy roślinnego. Może to być specjalny pokarm dla pielęgnic, rośliny wodne, glony, blanszowane sałata, mniszek lekarski, pokrzywa.

Zieloni trzeba sparzyć wrzątkiem, ostudzić i wciśnięty do dołu kamienia. Ryba nie może natychmiast zainteresowany liści. Pozostawić na nie muszą noc, to lepiej się przygotować na następny dzień nowej partii.

Jako spożywczych białko nadające Cyclops, rozwielitki, ale Tubifex, Bloodworm, koretra i krewetek są zbyt wysokie w kalorie. Stosunek warzyw i pasz dla zwierząt o 70 do 30 procent. Ze względu na obfitość białka żywności w ryby może mieć problemy z trawieniem. Lepiej jest karmić zwierzęta małymi porcjami kilka razy dziennie.

hodowla

Na dole trzeba umieścić kilka płaskich kamieni, tworząc pozory nich jaskiń i grot. To właśnie tam, na terytorium samca i będzie tarła.

W wieku 6 miesięcy, po osiągnięciu wielkości 2,5 cm, ryby są gotowe do rozrodu. Podczas tarła dominującą Małe szczególnie agresywne i zbiornik objętość mały i brak ukrywania mogą zatkać przeciwnikom śmierci.

Podczas tarła, mężczyzna pcha kobietę do skały na swoim terytorium, po którym ona leży od 5 do 15 jaj i zabiera je do buzi. Zapłodnienie następuje w ustach, gdzie samice jaj i pozostaje jeszcze tydzień przed premierą narybku urodzonych.

Można karmić krewetki smażyć solance, cyklopów i kruszonego płatek. Fry od najmłodszych lat są agresywne, nawet do starszych kolegów, więc najlepiej jest je przesadzić. Młode zwierzęta można zranić w walkach z dorosłymi.

Kompatybilność z innymi rybami

Kto ryb akwariowych jest jeszcze tak dobrze znany jej terytorialności jako pielęgnic, w tym Pseudotropheus demasoni? Kompatybilny ryb – ważnym czynnikiem przy wyborze mieszkańców akwarium. Demasoni agresywny i nie dostać się wraz z innymi ryb akwariowych, z wyjątkiem niektórych ras Mbuna. Skaliste akwarium w każdy osobnik jest terytorium z którego będzie on odjechać wszystkich rywali, więc trzeba wybrać ryby, które nie są podobne w wyglądzie do demasoni.

Wykluczone są niebieski i żółty ryb ciemne paski, takie jak Afryki i tsinotilyapiya Pseudotropheus Lombardii. Spokojnie demasoni zareaguje sąsiadów bez pasków – Labidochromis żółty, pielęgnic kolibry, czerwone zebrami.

Przy poprawnej i starannej pielęgnacji Pseudotropheus demasoni będzie długo, aby cię zadowolić swoim pięknem i ciekawym zachowaniem.