783 Shares 8186 views

Kamień chryzololiczny: właściwości i opis

Wprowadzenie

Kamień chryzololitu, którego własności rozważa się w tym artykule, otrzymał niezwykłe imię od słów chrysos (co oznacza "złoty") i lithos (co oznacza "kamień") od starożytnej Grecji. Istnienie tego słowa odnotowano w czasach starożytnych.

Opis kamieni

Chryzolit jest minerałem, często znalezionym pod inną nazwą – oliwin, a także pod nazwą używaną przez profesjonalnych jubilerów – peridot. Minerał jest ortokrzemem żelaza i magnezu. Kamień chryzololitu, którego właściwości wspomniemy w dalszej części artykułu, zasługują na poetycką nazwę wielbicieli "szmaragdowego wieczoru", ponieważ jest to bardzo piękny, cenny kamień o zielonym kolorze, bardzo ceniony przez kamiennych kochanków i przez wiele lat był ozdobą wielu artystycznych biżuterii.

W starożytnej Grecji Pliniusz używał jej do oznaczania złotych żółtych kamieni, a czasem błędnie wziął chryzolit na topaz.

Kamień jest chryzololitem. Właściwości

Kamień zielonego koloru ma kilka odcieni: żółty, złoty, trawiasty, pistacjowy, brązowy, oliwkowy. Bardzo rzadko kolor jest intensywny, blado kolory są częściej obecne. Ma szkło blask; Twardość kamienia osiąga 7.0, a jego gęstość wynosi 3,3 g / cm3.

Właściwości lecznicze kamienia szlachetnego

Najczęściej chryzolol jest stosowany w leczeniu chorób nerwowych, chorób serca, nerwobóle, a także pozbyć się koszmarów i bezsenności. Litolodzy uważają, że ten minerał jest doskonałym lekarstwem na leczenie chorób oczu. Uzdrowiciele z chryzolium mogą łagodzić ból w nerce i żołądku. Minerał stosuje się w chorobach naczyń krwionośnych, kręgosłupa i przeziębienia spowodowanych hipotermią. W literaturze można spotkać stwierdzenie, że chryzolol może leczyć ukłucie. Ma wiele właściwości leczniczych, nieodłącznie związanych z minerałami o kolorze zielonym.

Właściwości chryzololitu w magii

Chryzolit może chronić przed głupimi działaniami i złymi snami, wzmocnić siłę i obdarzyć przewidywaniami. Od czasów starożytnych chryzolol jest stosowany jako amulety na oparzenia i pożary. Istnieje pewna opinia, że chryzolol chroni przed kłopotami w życiu. W niektórych krajach ten kamień jest uznawany za strażnika rodziny rodziny, co daje szczęście i spokój. Według współczesnej magii zwiększa ona atrakcyjność i siłę męską. Uważa się, że ten kamień może przywrócić radość życia i wypełnić ją uśmiechem. Chryzolita jest patronem ludzi, którzy urodzili się pod znakiem Ryb: pomaga uniknąć konfliktów i podejmować właściwe decyzje.

Wyroby z chryzolium: amulety i talizmany

Chrysolit to talizman dla sportowców i ludzi o aktywnym stylu życia. Pomaga w zdobywaniu szczęścia rodzinnego. Talizmanem jest figurka ryby lub zwierzęcia, wykonana z chryzolium. Figura jest również umieszczona w znaczącym miejscu, aby przyciągnąć rodzinę stabilność i dobrobyt. Eksperci doradzają noszenie talizmanów z tego kamienia, aby chronić się przed nocnymi obawami, złymi duchami, zazdrością i złym okiem. Kamień chryzololitu, którego właściwości omówiono w tym artykule, okazuje się nadal wśród regali korony rosyjskiej.