385 Shares 5728 views

Paraliż Todd: objawy i leczenie

Porażenie Todda to rodzaj zaburzeń neurologicznych związanych z występowaniem regionów pobudzenia w mózgu. To może trwać od kilku minut do jednego dnia. Dla zestawienia diagnozy niezbędne jest wykluczenie wszelkich innych podobnych chorób, w tym organicznych uszkodzeń układu nerwowego.

definicja

Todd paraliż – stan przejściowy, który rozwija się po napadzie padaczkowym. Pacjentów obserwowano niedowład lub porażenie kończyn, z jednej strony, a na obu. Takie porażenie jest pierwszym ostrzegawczy wyczerpania układu nerwowego może być objawem raka lub zaburzeń metabolicznych.

Diagnozowanie porażenie można dopiero po obrazowaniu rezonansu magnetycznego, który eliminuje krążenie mózgowego i organicznych uszkodzenie tkanki nerwowej. Dodatkowo, lekarz może przepisać elektroencefalograficznych (EEG) identyfikacji ognisk padaczki, udar Dopplera angiografii naczyń i innych analiz.

Jeśli przyczyna napadów nie zostanie znaleziony, wtedy leczenie jest zredukowane do ulgi padaczki.

przyczyny

Todd paraliż wciąż jest jedną z tajemnic medycznych. I nie znając przyczyny, lekarze nie mogą opracować mechanizm separacji procesu patologicznego, aby go leczyć. Na podstawie dowodów pośrednich, lekarze mają kilka założeń dotyczących natury choroby. Przez najbardziej zaawansowanych teorii paraliżu objawia „zjawisko hamowanie układu nerwowego”. Jest to związane z zaburzeniami transmisji neuroprzekaźników.

Ponadto przeznaczyć kilka powodów:

– wiele sąsiadujących padaczkowe;
– wyczerpanie mózgu;
– złośliwe nowotwory ośrodkowego układu nerwowego;
– zapalenie substancji mózgowej, w szczególności etiologii wirusowej;
– oddzielenie metabolizmu lipidów;
– istnienie poprzedniego udarze niedokrwiennym;
– chorobom serca i naczyń.

objawy

Co jest oczywiste paraliż Todd? Objawy początkowo mają podobieństwo do napadu padaczkowego. Dla innych obserwować atak może być dość trudne, ponieważ nie ma sposobu, aby pomóc pacjentowi. Ale nawet po zakończeniu drgawki, osoba nie może spać i dostać szczęśliwy zapomnienie. Wręcz przeciwnie, zamarza i nie może poruszać rękami i nogami.

Jak długo to będzie trwało paraliż Todd? Objawy (pacjenci zdjęcia można uznać za nieetyczne i traumatyczne) utrzymują się czasami o oczkach lub więcej. Lekarze najczęściej zaznaczyć pojawienie się jednostronnym porażeniem lub niedowładem. Z biegiem czasu, blok silnika przechodzi, pozostawiając za sobą skutków. W czasopismach medycznych zarejestrowanego przypadku Todd paraliżu z zaburzeniami wzroku i artykulacji.

Na pierwszym spotkaniu z objawów tego zaburzenia mogą być traktowane jako przejaw udaru mózgu, ale po wszystkich koniecznych środków diagnostycznych usunięte podstawową diagnozę i szybkie ustąpienie objawów potwierdza wersję paraliżu.

diagnostyka

Co należy zrobić, aby potwierdzić paraliż Todd? Objawy są dość niejasne. Konieczne jest wykluczenie wszystkich innych chorób, aby być dokładnie pewni diagnozy. Pierwszą rzeczą do określenia stopnia obserwowanego stanu i poziomu porażenia mięśni. Aby to zrobić, należy przeprowadzić badanie fizykalne, i porównali wyniki z pięciostopniowej skali:

  1. Pięć punktów – to całkowity brak objawów, mięśnie pacjenta są w stanie normy fizjologicznej.
  2. Cztery punkty – moc figury są nieco ograniczone, ale ostateczna aktywność nadal nie ustępuje. Pacjent spokojnie pokonuje opór ręce lekarza.
  3. Trzy punkty – zauważalne gołym okiem sztywność mięśni dotkniętych, ale pacjent jest jeszcze w stanie dokonać dobrowolnych ruchów, choć nie tak szybko jak w czterech punktach. Aby pokonać opór rąk lekarzy staje się trudniejsze.
  4. Dwa punkty – grawitacja Ziemi staje się takiemu pacjentowi przeszkodą nie do pokonania.
  5. Jeden punkt – jest kompletny paraliż mięśni.

Po badaniu lekarz zbiera szczegółowy wywiad lekarski od krewnych pacjenta, studiując kartę medyczną przypisuje obrazowania komputerowego lub rezonansu magnetycznego. Aby wykluczyć udar mózgu pacjentów poddano angiografii w celu identyfikacji ogniska padaczki (jeśli istnieje w historii), przypisany elektroencefalograficznych. Aby ustalić, chorób współistniejących zrobić USG serca i EKG.

Tylko o wszystkich wyników, lekarz może wśród wszystkich potencjalnych diagnozy do wyboru, najprawdopodobniej, i rozpocząć terapię.

leczenie

Jak to możliwe, aby zatrzymać paraliż Todd? Leczenie jest jednak czysto objawowe, ma niską skuteczność, jak ustalić, przyczyną tego stanu jest trudne. Leczenie zależy od poziomu i stopnia porażenia.

Jeśli drobne zaburzenia motoryczne, wtedy wymagane jest szczególne traktowanie. Objawy sam będzie kilka godzin lub dni. Kiedy głębsze naruszeń w toku są leki benzodiazepin, takich jak „Midazolam”, „Diazepam”, „Lorazepam”, „fosfenytoina” lub „Fenytoina”. Każdy z nich zatrzymuje się napadów i ich konsekwencje. ich powoływania, należy pamiętać, że nagłe odstawienie leków przeciwpadaczkowych może również wywołać atak.

Istnieją przeciwwskazania do powołania tych leków. Pierwszy z nich to, oczywiście, nietolerancja leku składników, jak również historii jaskry zamykającego się kąta i uzależnienie od leków lub alkoholu. Ponadto ważną rolę odgrywa funkcję nerek, ponieważ lek jest wydalany w moczu.

profilaktyka

Postictal paraliż Todd niemożliwe zapobiec jakoś. Ten stan nie jest jeszcze w pełni zrozumiałe, dlatego specyficzny prewencja, jak leczenie, nie mogą być rozwijane. Być może, jakiś czas później, kiedy możliwości medycyny staną się jeszcze bardziej będziemy w stanie podjąć pewne kroki, aby wyeliminować tę chorobę.

Do tej pory lekarze dają bardzo mgliste wskazówki, takie jak przestrzeganie zdrowego stylu życia, odpowiedniej diety, unikanie szkodliwych nawyków i umiarkowanej aktywności fizycznej. Nie należy również zapominać o okresowych badań kontrolnych, ponieważ każda choroba jest łatwiej zapobiegać niż leczyć.

perspektywy

Todd paraliż może mieć zarówno pozytywne i negatywne prognozy. To wszystko zależy od nasilenia objawów neurologicznych i czasu trwania niedowładu lub paraliżu. Jeśli neurolog daje w skali ocen „trzy” lub „cztery”, to choroba nie powoduje znaczny niepokój, a życie i zdrowie korzystnym rokowaniu. Ciało odzyskuje szybko po atakach, stan nie wymaga interwencji medycznej.

Jeśli paraliż trwa długo, kończyny są przywracane przez długi czas, a liczba ataków z czasem staje się coraz częstsze, rokowanie dla życia, oczywiście niekorzystna.

Najnowsze badania

Prawo- i lewo Todd paraliż może rozwijać i ostatecznie osłabienie mięśni utrzymuje się nawet po długotrwałym leczeniu. Dla tych pacjentów, a także innych osób sparaliżowanych, nauka może zaoferować kilka rewolucyjnych pomysłów. Pierwszym z nich jest stworzenie protezy. Obecnie istnieją prototypy bionic kończyn kontrolowanych przez myśl, to znaczy, że urządzenie jest podłączone do układu nerwowego i ma impulsów nerwowych dekodowania sygnałów.

Drugi sposób jest bardziej biologicznych. Opiera się ona na odbudowę zakończeń nerwowych w użyciu komórek macierzystych. Ponieważ na ogół są one praktycznie nieskończony podział i mogą różnicować się w każdej komórce ludzkiego ciała. Podczas gdy bieg eksperymenty na zwierzętach laboratoryjnych, ale jeśli będą one udane, to będzie można mieć nadzieję na przełom w leczeniu chorób neurologicznych.