881 Shares 9647 views

Szampana Brut – SIP napój obecny

Wino musujące mają dość skomplikowany system klasyfikacji, który zależy od kilku parametrów. Jednym z głównych kryteriów, które odróżniają szampana jest jego zawartość cukrów, które powodują smak wina. Jeśli mówimy o Szampan brut – to wytrawne, zawartość cukru, która jest bardzo mała. Są to wina – suche i półsuche, wykonane w najlepszych tradycji starożytnej Francji, uważane za najbardziej drogich i cennych odmian szampana.

Sommelier nie doceniają szampana z dużą zawartością cukru, gdyż utrudnia odróżnienie smaki i często są zaprojektowane, aby maskować wady wina.

Na ogół klasyfikacja Champagne w oparciu o kryteria ich zawartości cukru, jest następująca:

• naturalnego Brut – wino bez cukru lub z poziomu poniżej 0,3%;

• Extra-Brut – wino z cukrem w granicach 0,3-0,6%;

• brut – tak zwany klasyczny brut, suche szampana: poziom cukru w ciągu 0.6-1.5%;

• Extra-Dry – wino, które jest zarówno półsłodkie i półwytrawne (1,5-2% cukru);

• Po wysuszeniu (s) – szampan o zawartości cukru od 1,7 do 3,5%;

• pół-s – zawiera do 5% cukru;

• Równowaga – rzadki wiele słodkich szampana, w których cukier jest większa niż 5%.

Champagne Brut mogą być wykonane z dowolnego winogron: biały lub czerwony. Ale opcja Classic to wino białe brut. Chociaż szampany z czerwonych odmian winogron do smaku trochę różni się od bieli, jeśli się poprawną procedurę usuwania skórki z owoców.

Brut jest wykonany z klasycznych odmian winorośli, obejmują one Pino mene, Pino Cherny i Chardonnay. Młoda brut – szampan jasnożółty kolor, czasami posiadające różowe iskry. Bardzo orzeźwiający, intensywne wino z owoców lub jagód aromat z nutą świeżego białego chleba. Wieku brut (3 lata) – szampan silniejszy smak, który daje zioła. Kolor jest ciemnożółty, zapach nadaje jabłko, suszone owoce, przyprawy, smak jest nieco podobny rogaliki. Dojrzewający Brut (5 lat) ma mniej pęcherzyków, ale bardziej wytrzymałe, wyrafinowany i bardzo gustowny. Jej kolor – głęboki żółty, ma brązowy odcień. Zapach nadaje suszone owoce, orzechy prażone i czasami wsuwa odcień kawy.

Rozróżniać i rocznika Brut Blanc de Blancs.

Vintage (Millezim) ma takie same właściwości jak zwykłą brut, tylko z obowiązkowym wskazaniem roku, kiedy winogrona zostały zebrane.

Blanc de Blanc wyciska wyłącznie z Chardonnay. To, co do zasady, świeże wino, aby zachować aromat winogron, z przyjemnie kwaśnym smaku. Młoda szampana ma jasnożółtą barwę z zielonej mgiełki, wiek zmienia swój kolor złota. Młoda Blanc de Blanc pachnące zapachy cytrusowe, kwiaty mięty, kwiatów. Wieku – ma smak podobny do Cuvee Brut.

Szampan brut ma swoje zalety, z których głównym jest – to jest bardzo trudne do podrobienia. Obce dodatki wina zalany najczęściej tylko cukier. I każdy podrobiony jest słodzone. Wysuszyć wina są zawsze delikatny, wyrafinowany bukiet. Można mówić o tym szampana brut jest znakiem rozpoznawczym jego fabryce.

To wino ma również pozytywne strony pod względem zużycia.

  • Po pierwsze, może to być w połączeniu z prawie każdego posiłku, począwszy od przekąsek, a kończąc na desery.
  • Po drugie, szampan brut nie przynieść ciężkiego kaca. Alkohol jest generalnie łatwiej tolerowane niż mniej cukru w nim.
  • Po trzecie, podczas stosowania tego wino zminimalizować problemy związane z przewodu pokarmowego, a fermentacja jest bardzo niska, z powodu braku cukru.
  • No i ostatnia, pozytywnym czynnikiem – produkt niskokaloryczny.