646 Shares 2841 views

Noże ceramiczne – Wady i zalety

noże ceramiczne zostały wymyślone w Japonii przez Kyocera. W 1984 roku, pierwszy nóż sprzedawany. Dziś noże ceramiczne z różnych producentów są zawarte w 20 najlepszych produktów do kuchni według największego japońskiego projektu internetowego Rakuten. Sprzedaży nie są ograniczone do rynku japońskiego. Obecnie Ostrza ceramiczne są poszukiwane na całym świecie, a kupujący preferują noże są wykonane w Japonii, opierając się na ich jakości i bezpieczeństwa.


Wytwarzaniem takich łopat – tlenek cyrkonu, spiekanie w wysokich temperaturach (powyżej 1500ºS). Otrzymany materiał jest gorszy tylko do twardości diamentu i jest o wiele większa niż twardość stali.

Spójrzmy na zalety i wady japońskich noży wykonanych z ceramiki.

Pierwszą rzeczą, która przyciąga ostrza wykonane z tlenku cyrkonu – ostrość. Uzyskanie wysokiej jakości cięcia bez ostrzenie cyrkonu jest ukształtowany na najwyższym poziomie. Łatwa pielęgnacja + diament ostrość – to sekret gospodyń miłosnych. Ostry świeżo upieczony chleb, aromatyczne kiełbasy, ryby lub mięso – te znane produkty zawsze wyciąć idealnie, gdyby pokroić nożem wykonanym z ceramiki!

Zakup noże ceramiczne, można zapomnieć o konieczności ostrzenia przez kilka lat. Tak, kilka lat nóż będzie służył wiernie i bez ostrzenia.

Jednocześnie zapomnieć o rdzy. W przeciwieństwie do stali drogich noże ceramiczne nie rdzewieje i wymaga starannej konserwacji.

Alergia materiał ceramiczny jest pierwszym wyborem. To nie utlenia nawet w najbardziej agresywnych środowiskach, a sama nie utleniają spożywczych. Zawsze pierwotny smak – co każdy fan sny produktów naturalnych.

Istnieją pewne ziemskie zaletą. Zapewne każdy z nas pamięta, jak trudno jest pozbyć się charakterystycznego zapachu śledzia lub wędzona kiełbasa na krawędzi tnącej. Tak więc, nie absorbuje zapachy ceramiki, można bezpiecznie przejść od razu do następnego cięcia produktu, po prostu płukanie nóż. Twój ser będzie zapach kiełbasy i jabłek – sera.

Wielu rodziców wybrać nóż ceramiczny gdy pęknie dziecko pomaga w kuchni. Niesamowita lekkość, zaokrąglone końce ostrza i wesołych kolorach noży ceramicznych (np hatamoto noże) wspierającego młodych kreatywność povaryata Miłość w gotowaniu.

Niestety, nóż ceramiczny nie jest doskonały. Istnieje szereg wad, które koniecznie trzeba wiedzieć rozważa zakup nóż ceramiczny.

Główną wadą cyrkonu – odwrotną stronę jego zalet: twardszy materiał, mniej elastyczne. noże ceramiczne nie powinny być wyrzucane do pralki, nie mogą znieść upadek na podłodze płytki. Z takich obciążeń na nóż może pojawić się żetonów.

Litej skale jak cyrkonu można wyostrzyć konwencjonalnego osełki. Wcześniej sprzedający wyraźnie nie zalecają ostrzenia takich ostrzy na własną rękę. Teraz na sprzedaż tam ostrzenia z powłoką diamentową, w którym ceramiczne porządku domowego tochitsya usloviyah.Odnako takie temperówki zostały dodatkowo nabyć, ponieważ są nadal rzadkością w naszych kuchniach.

Nóż ceramiczny jest mało prawdopodobne, aby być wygodne, aby wyciąć dużych produktów. Umieścić go, gdy w plasterkach arbuz, melon lub dyni.

Ponadto, nie opuszczają unwashed nóż po pracy z zabarwieniem owoców i warzyw: w długim kontakcie z sokiem, takich jak marchew czy buraki, może pozostawić plamy. Jednakże, w celu kolor krawędzi, naprawdę trzeba dłuższym kontakcie.

Jednak największą wadą noży ceramicznych, w przeciwieństwie do stali, jest to, że ze względu na kruchość jest mało prawdopodobne, aby pozostać towarzysz na całe życie, jak każdy właściciel będzie chciał. Jednak ta wada jest łatwo naprawić zakupu innej kopii. Nawiasem mówiąc, ponieważ duże ilości kupujących, zakup nowego nóż zamiast utracone. Po tym wszystkim, japońskie noże ceramiczne wykazały swoje zalety, a użytkownicy nie są gotowi, aby dać im.

Teraz wybór należy do Ciebie: tradycyjna stalowa lub ceramiczna innowacje.

www.kinzoku.ru