385 Shares 6713 views

Kelner opis pracy. Warunki korzystania z serwisu

firma Restauracja ma doskonałe perspektywy rozwoju, aw nim znajduje się wysokiej konkurencji. Na dzisiejszym rynku usług ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystko: wnętrze restauracji, kuchni, cech stylistycznych i twórczych pomysłów. Jednak w wielu popularnych lub tej instytucji, jak również jej rentowność zależy od pracy personelu. Konieczne jest zatem, aby zwrócić szczególną uwagę na dobór i szkolenie. Aby pomóc restauratorów – ten opis pracy. Kelner – co to jest pozycja, wykonywanie zadań publicznych oraz istnienie jakichkolwiek cech osobowych oznacza to? Wszystko to – na.

Główne cechy zawodu

praca kelner w restauracji, kawiarni, pubu lub jakiejkolwiek innej instytucji gastronomii sprowadza się do trzech podstawowych zasadach:

  • Właściwy stołowe;
  • Znajomość podstawowych zasad etykiety;
  • Umiejętności i techniki służby odwiedzających.

Obowiązki kelnera nie są właściwe tylko w tabeli ustawienie, utrzymanie czystości obrusy i sztućce. Uczestnicy muszą być dobrze zorientowani w menu restauracji lub kawiarni, aby znać podstawowe składniki i sposób przygotowania potrawy, a także nawigować do napojów alkoholowych, które mogą podkreślają walory smakowe kulinarnych. Jest napisane w oficjalnym dokumencie, który jest nazywany „Opis stanowiska”.

Kelner jest zobowiązany do posiadania i korzystania z umiejętności i technik właściwych służb technicznych dla zwiedzających, bo to na jakość usług zależy na reputacji instytucji i jej popularność.

Komunikacja z klientami

Jest to oddzielna kategoria zadań, które należy zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim wynika to z faktu, że jest to kelner w kawiarni lub restauracji jest tzw jako łącznik między odwiedzających i pozostałych usług. Oznacza to, że pracownik jest (tylko w najcięższych przypadkach – administrator) będzie rozwiązać wszystkie konflikty, które mogą powstać z winy kucharza, na przykład.

Dlatego potencjalny pracownik gastronomii tak ważne jest, aby znać podstawy psychologii, etykiety i dobrze zorientowani w zawiłościach kontaktach z ludźmi. Kontakt z klientem – to nie tylko formalne komunikacyjny, który sprowadza się do wyboru jedzenia i picia. Jest to miejsce, aby powiedzieć żart, przyjazny uśmiech i bardzo subtelne połączenie nieformalnej komunikacji i szacunku dla dowodzenia. Warto zauważyć, że eksperci gastronomii często charakteryzuje swojej działalności jako działalności opartej na relacjach osobistych.

Odpowiada za działania kelner

Istnieje pięć kategorii kelnerzy, z których każda charakteryzuje się stopniem profesjonalizmu i charakterystyka jego umiejętności. Główne obowiązki pracowników jasno określone w oficjalnym dokumencie zatytułowanym „Opis stanowiska”. Kelner musi:

  • utrzymywać czystość na stołach, i to jest czas, aby usunąć je z brudnych naczyń i zmiany w czyszczeniu, a także monitorować stan obrusy i serwetki;
  • optymalnie rozmieszczone meble w instytucji: do poprawiania krzesła dla zmarłych klientów naciskać na stoły na bardziej komfortowe zakwaterowanie innych gości;
  • monitorowanie ilości regularnych usług tabeli: na czas poinformować przyprawy, sól i wykałaczki i serwetki;
  • być schludny, nosić odzież ochronną, mają schludny i zadbany wygląd, to nie wyróżnia się jasnym makijażu i biżuterii na rękach;
  • terminowe poddania się badaniom lekarskim i wykonywać higieny osobistej ;
  • być uprzejmi dla gości i starają się unikać sytuacji konfliktowych. Jeśli tak się stanie, należy poprosić kelnera lub starszy administratorem.

Ponadto, przewiduje dodatkowe wytyczne do stosowania przez pracowników gastronomii, opis pracy. Kelner powinien aktywnie uczestniczyć w planowanych / nieplanowane Subbotniki i zdrowotnych dni, i dążyć do poprawy swoich umiejętności, a jeśli to możliwe, podejmują kurs utrwalający wiedzę.

Charakterystyka kelner na uroczystościach

W pierwszej kolejności, ma obowiązki nieco bardziej funkcjonalne niż członka personelu, kelner. Na bankiety, imprezy firmowe, rocznice i inne uroczystości zaprosić osoby, które z różnych powodów nie były formalnego wykształcenia, ale chce pracować w branży restauracyjnej. W tym przypadku, kelner na bankiecie powinny być postrzegane jako wielką szansę do wykazania swoich umiejętności potencjalnym pracodawcom oraz rozwój technik obsługi zwiedzających.

Istnieje kilka rodzajów usług bankietowych, począwszy od prostego przepływu napojów i przekąsek do wyrafinowanych uroczystości z dużą ilością dań głównych i przekąsek. Prawidłowe i skoordynowana praca kelnerów bezpośrednio zależy od renomy zakładu, jak również nastrój i komfort użytkowników.

Kelner-barman

Dla w gastronomii organizacji do instytucji odpowiedzialnej nie tylko kelner. zasady dotyczą również usług barman, który musi również kompetentnie wykonywać swoje obowiązki i służyć odwiedzającym. Na przykład, barman powinien monitorować ilość i asortyment napojów alkoholowych, aby móc gotować różnorodne koktajle, a także właścicielem psychologiczne techniki biuro.

Ponadto, właściciel baru musi monitorować stan sprzętu powierzonego mu i utrzymania czystości w miejscu pracy.

Szkolenie i rekrutacja

Z jednej strony, może się wydawać, że kelner może być obsługiwany przez nikogo. Tak, rzeczywiście, do pracy w małych kawiarni i studentów, ale dla modnych restauracji z kuchnią wyłącznej musiał wybrać wykwalifikowanych osób z pracy, która będzie w dużej mierze zależą od reputacji instytucji i jej rentowność. Utrzymywać czystość na stołach, w czasie, aby usunąć brudne naczynia i aktualizowania elementów eksploatacyjnych obsługujących (przyprawy, sól, serwetki i wykałaczki), własne techniki psychologiczne i wiem cechy przygotowaniu danie, a także zrozumieć napoje alkoholowe – to powinno wszystko być w stanie wiedzieć i utrzymać się na kelnera.

Zasady korzystania z odwiedzających – to nie jest jasno określone instrukcje. Do tej pory istnieje wiele twórczych restauracji z oryginalną koncepcję prowadzenia działalności gospodarczej. Ale nawet w tym przypadku, personel musi być kompetentny i odpowiedzialny, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w miejscu pracy.