570 Shares 6102 views

Klasa mistrzowska: manekiny z własnymi rękami

Kiedy twoje hobby – transformacja kawałków różnych tkanin w piękne stroje, szycie manekinów będzie jak nigdy dotąd. Potrzebne są częste dopasowanie, dopasowane do rysunku. I po prostu zobaczyć, jak wygląda ta sukienka, jest bardziej wygodna od zewnątrz. Nie masz możliwości zakupu wersji sklepu i nie zawsze istnieje opcja. Dlatego też oferujemy Państwu uwagę małej klasy mistrzowskiej.

Aby ręcznie robić manekiny, potrzebne są następujące materiały: długa koszulka, która zakrywa biodra, lub worek na śmieci, papierową lub plastikową taśmę klejącą, materiał wypychający, nożyczki. Dodatkowo potrzebujesz dodatkowych "rąk". Poproś o pomoc z domu lub zadzwoń do przyjaciela.

Niewiele instrukcji

T-shirt podjąć, co nie szkodzi oddać mini-manekin. Z własnych rąk można wykonać improwizowaną koszulkę z torebki na śmieci. Wystarczy otworzyć dziurkę na głowę i dłonie. Preferuj plastikową taśmę: jest ona mocniejsza i bardziej niezawodna niż taśma papierowa. Bardzo ważne jest, aby nie kleić zbyt mocno, inaczej trudno będzie oddychać.

Pierwsze kroki

Odciąć rękawy koszulki i założyć ją. Jeśli jest bardzo szeroko po bokach, należy je również wyciąć lub zszywać. Zewnętrznie, manekiny, wykonane ręcznie, powinny być bez nierówności i chropowatości. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność: usunąć duże zmarszczki. Zaciągnij taśmę z biodrami z bioder, stopniowo wzrastając.

Po zakończeniu poproś kogoś o wycięcie z tyłu. Następnie ostrożnie wyjmij ten obrabiany przedmiot z siebie. Następnie szew należy zapieczętować taśmą. Trzeba to zrobić ostrożnie, tak że nic nie jest dozowane podczas napełniania manekina.

Formowanie szyi

Następnym krokiem jest utworzenie szyi. Musi być wklejony na górze taśmą szkocką. Jako materiał do wypychania można używać starych gazet, przycinać tkaniny, gumy piankowej, sintepon i tak dalej. W niektórych źródłach proponuje się stosowanie rozszerzającej się pianki budowlanej. Po prostu nie zapomnij wyschnąć każdej warstwy.

Korzyści

Manekiny, wykonane ręcznie, różnią się znacznie od zakupionych, ponieważ doskonale pasują do twojej sylwetki. Ale nie przesadzaj z materiałem do wypychania, aby nie zepsuć pierwotnego wyglądu. Z drugiej strony, jeśli nagle dodajesz parę kilogramów, a odwrotnie, zrzuć ciężar, możesz wyrzucić stary manekin bez żalu i założyć nowy. Oczywiście nie można powiedzieć o kopii sklepu.

Ostatnie dotknięcia

Ukończone manekiny wykonane własnymi rękami muszą być zamknięte od dołu. Możesz to zrobić za pomocą arkusza sklejki lub taśmy. Następnym zadaniem jest zastanowienie się nad ich przywiązaniem. Niektórzy ludzie muszą położyć manufaktury na stole, zawiesić je na haczyku lub założyć w nich wieszak. Ale nadal najbardziej dogodną opcją jest statyw. Można je przeszukiwać w sklepach, zamówić w warsztacie lub zrobić samodzielnie. Sukcesy i twórcze osiągnięcia! Niech twoje stroje przekształcą cię każdego dnia!