252 Shares 5890 views

Kot wymiotuje – właściciel dba

Wielu właścicieli kotów zaczynają poważnie martwić, gdy ich ukochany zwierzę pojawia się wymioty. To nie zawsze jest spowodowana przez poważnych powodów. Bądź ostrożny, jeśli powtarza się wymioty i trwa dłużej niż jeden dzień. W tym przypadku, należy pokazać kota do weterynarza.


Fizjologiczne wymiotów, jeśli kot wymiotuje wełny. Kot wymiotuje ponieważ tworzą kłębek wełny, które nie mogą być strawione w żołądku. Częściej jest to widoczne w długowłosego piękności. W tym przypadku, kot może mieć specjalną pulę, kupiony w sklepie zoologicznym. Trawa chwyta włosy i przyspiesza jego wydalanie z organizmu. Ponadto, długowłosy właścicieli kotów, pożądane jest, aby w ramach weterynaryjnego apteczki specjalną pastę, która rozpuszcza włosy w przewodzie pokarmowym.

Intensywne połykanie kot włosy mogą, jeśli swędzi. Może pewnego rodzaju żywności lub produktu powoduje reakcji alergicznej. Jest to konieczne, aby wykluczyć alergię pokarmową, polecam zmianę karmić zwierzęta.

Kot wymiotuje gdy ma zarażenia wirusem. Posiadanie kota może być zalecane 2 razy w roku, aby dać swoje zwierzęta przeciwrobacze leki do profilaktyki.

Kot wymiotuje, jeśli zwierzę jest chore choroby zakaźne. Może to być panleukopenii (kat dżuma), kaliciwirusem koty zakażenie, wirus zapalenia otrzewnej, wirus kociej białaczki. Dokładna diagnoza może jedynie określić lekarz weterynarii, i odnoszą się do niego w tej sprawie natychmiast.

kot wymiotuje często nawet od zwykłej żywności. Dzieje się tak, gdy ma chorobę przewodu pokarmowego: zapalenia błony śluzowej żołądka, zapalenie trzustki, niedrożność jelit, zapalenie wątroby. Wymioty możliwe chroniczną niewydolnością nerek – przewlekłej niewydolności nerek, kamicy moczowej. Wszystkie z powyższych chorób należy wykluczyć, jeśli wymioty u kotów, stwardnienie, przechodząc przez długi czas (więcej niż jeden dzień). W tym przypadku konieczne jest zrobić analizę biochemiczną krwi, zdać egzamin – USG, RTG.

Po zabiegu sterylizacji, wielu właścicieli kotów narzekali, że kot wymiotuje. To reakcja na środek znieczulający, który odbywa się w ciągu dnia. Zmartwieniem powinno być to, że jeśli przez długi czas po znieczuleniu nie przyjść do siebie, odmawia jedzenia, ma długi czas nie ma krzesła, jest wzrost temperatury. Należy skontaktować się z kliniką weterynaryjną, gdzie kot przeprowadził operację.

Czasami kot wymiotuje po jedzeniu. Dzieje się tak, jeśli zmienisz dietę, zmieniła markę suchej karmy dla kotów, lub złej jakości żywności zwierzę zjadło.

Czasami koty właścicielem spowodować wymioty, jedząc trawę (jeśli mają taką możliwość). Więc oczyścić żołądek i martwić w tym przypadku nie jest konieczne. Odruchy mogą wystąpić u zwierzęcia po podaniu bardzo dużych kawałków żywności lub na zimno.

Uporczywe wymioty mogą być również wskazanie ciała obcego z żołądka lub przełyku. W tym przypadku, trzeba zrobić panoramiczne zdjęcie rentgenowskie.

Główne działania na wymioty u psów i kotów:

1. głodowych diet. nie powinny oferować karma dla zwierząt 12-24 godzin. Kot często pożądane pić, aby uniknąć odwodnienia. Lepiej jest użyć „Regidron”, które można kupić w aptece.

2. Leki przeciwwymiotne – "Reglan" ( "metoklopramid"). Podawany w postaci iniekcji.

3. leki przeciwskurczowe – „no-OSO” lub „papaweryna”, używane również w postaci iniekcji.

4. Środki chroniące błonę śluzową żołądka – „Omez” lub inne gastroprotectives.

Zapobieganie wymiotom:

1. karmić zwierzęta ze świeżych, dobrej jakości żywności.

2. terminowe szczepienia przeciw chorobom zakaźnym.

3. Pola otrzymujących leki przeciwrobacze – co najmniej dwa razy w roku.