836 Shares 9251 views

Powielanie neon oraz młodych warunki siedlisko

Przez długi czas, neony były „twardy orzech” dla miłośników ryb akwariowych: oni figlarnie pływać, ale nie mogli rozmnażać. Tak, a wiele z nich nie ma pojęcia o tym dzisiaj, co jest powodem, w pośpiechu, aby przejść do wyszukiwarki wyrażenie „reprodukcja neon”. Jaka jest tajemnica ryby?

Prawda w wodzie …

Najpierw trochę historii. Z neonowych hobbystów spotkali się w 1935 roku, zupełnie przez przypadek. Francuski biznesmen i awanturnik Auguste Rabo szukał złota w tropikach Amazonii i motyli połowów i zbieranie storczyki dla bogatych kolekcjonerów. Jeden Francuz rzucił denga. Na szczęście, jest osłonięta i na lokalnych Indian. chaty one Rabo zobaczył piękną rybę ze świecą w ciemności paski. Przypominały popularne nawet w tych latach, reklamy neonowej. Za który otrzymał jego imię.

Po odzyskane, przedsiębiorczy Francuz zdecydował się na ryby i zorganizował ich dostawy w Stanach Zjednoczonych. Później, neon przyszedł do Europy. Przez długi czas ryby były importowane, ze względu na fakt, że żaden z akwarium nie mógł dowiedzieć się, jak hodować neony: są gotowi do złożenia jaj, ale potomstwo rozumu, światło się nie pojawia. Wreszcie Niemcy zrobił. Okazało się, że neon, której mnożenie wydawało taką tajemnicę, nie chce się urodzić ze względu na skład wody …. Twarda woda sprawia, że jest nieprzepuszczalna dla plemników, jaj i plemników sami stają się nieaktywne. W przyrodzie, neon, których reprodukcja tak zaskoczony specjalistów wynikają ich potomstwo w miękkiej wodzie ubogich w sole. Taka woda w wodach europejskich i nie występuje w Stanach Zjednoczonych, można go zastąpić, chyba deszczu, a nawet, że jest bardzo brudna. W związku z tym, wszystkie, które mogą być wykonane w tym przypadku – jest zmiękczenia wody z instalacji wodnej, dodając destylowanej.

Ale nie tylko skład wody jest ważne dla udanej hodowli neonów. Musimy również pamiętać, że ryby te nie lubią jasne światło – w rzeczywistości w przyrodzie są przyzwyczajeni do życia w zacienionych stawów. Więc nie rób w akwarium bez wielu roślin i co niektórzy schronów – inny timidity ryby. Jest to szczególnie ważne w przypadku obecności w cieniu smażenia. Mają one niską wzroku (można odróżnić tylko światło z cienia), spożywając Normalnie tylko orzęsków klastrów. Ale jak orzęsków, mają wyraźne pragnienie, aby przejść do światła od ciemności. To pomaga im szybko znaleźć pożywienie. Dlatego ściana zbiornika, który będzie rosnąć smażyć, zamknij czarny papier, pozostawiając tylko wąskie okno na światła.

Jak pomnożyć neon

W wieku 6-8 miesięcy neony są gotowe do rozrodu. Przed rozpoczęciem tarła, przyszli rodzice muszą usiąść do różnych akwariów i stopniowo zmniejszyć je do temperatury 20 ° C Napotkasz przygotowanej wodzie ryb nie trzeba od razu – woda destylowana należy przytrzymać przez około dwa tygodnie w słońcu, a kationirovannuyu może być stosowany na drugi dzień. Na dnie akwarium, gdzie nastąpi tarło ustawić separator siatki.

Przed rozpoczęciem tarła wodzie należy odkazić za pomocą promieniowania UV. Przyszłe rodzice powinni być umieszczona w akwarium w środku dnia lub wieczorem. Proces tarło może trwać nawet do trzech godzin. Z biegiem czasu samica dziurki około 150 małych jajek, które natychmiast zapładnia męską spermę. Po zakończeniu rodziców tarła ponownie osadzony w różnych akwariach. Średnio w ciągu tygodnia można spędzić 6 tarła. Po tym, ryby trzeba odpoczywać aż miesiąc. Narybek rodzą się już w piątym dniu. Są w stanie pływać i aktywnie nakarmić. Jak karmić je starter, można skorzystać z orzęsków, wrotki, etc. Neon tarło, którego reprodukcja ze względu na dużą liczbę palczaków może być kolejnym źródłem dochodu i może przez cały rok.