178 Shares 1105 views

Gotować czy nie kozie mleko? Skład i właściwości mleka koziego

Twierdził, że mleko kozie – najbardziej użyteczny wszystkich dostępnych człowiekowi. I stwierdzenie to nie jest tak daleko od prawdy. Dietetycy twierdzą, że mleko kozie zawiera dużą ilość składników odżywczych: witamin, minerałów, tłuszczów, białek. Jego elementy są dobrze wchłaniane, przynosząc ogromne korzyści dla organizmu. Ale obróbka cieplna może mieć negatywny wpływ na skład mleka.

Dlatego wiele z nich ma uzasadnione pytanie o mleku czy gotowane z koziego przed spożyciem. Prosta odpowiedź na to nie jest łatwe, więc będziemy rozumieć we wszystkich seriach.

Skład produktu

Mleko kozie zawiera witaminy z grupy B, które są odpowiedzialne za zdrowie układu nerwowego. Ponadto jest źródłem witaminy A i witaminy D. Ale, być może najważniejsza rola należy do kazeiny białka mleka, który znajduje się w produktach spożywczych nie zdarza się często.

Zastanawiać, czy mleko gotowane z kozim jest konieczne, należy pamiętać, że wysoka temperatura może być szkodliwa dla wielu związków organicznych. Wiele składników odżywczych zostaną utracone podczas gotowania.

nowy mleko

Najbardziej przydatna jest świeże mleko. Oczywiście, nie wszyscy mają mlecznych kóz, dzięki czemu regularnie święto na ten przysmak. Rzeczywiście, po krótkim okresie czasu po dojeniu mleko nie będzie już sparowane.

To jest najcenniejsza jest bogaty w mikroelementy, białko, łatwo przyswajalne tłuszczowych. Jeśli jesteś w 100% pewien, że kozy domowe, z którego pochodzi, są zdrowe, to najlepiej pić świeże mleko surowe. Ale jeśli nie jesteś zaznajomiony z właścicielami i nie wiem, warunki, w których trzymane są zwierzęta, nie warto ryzykować.

Choroba kóz, niebezpieczny człowiek

W przeciwieństwie do innych zwierząt, kozy rzadko chorują. Wiele chorób, które mogą być przenoszone od krów, kóz nie są niebezpieczne.

Najbardziej niebezpieczne dla ludzkiego brucelozy. Mogą one chorują kozę, na którym właściciel dba o złe. Bruceloza jest przenoszona na ludzi. Istnieje niebezpieczeństwo, a mięso od zwierząt chorych i mleka. Jedyną możliwością ochrony przed nim – wystarczającej obróbki cieplnej.

kozy domowe i inne choroby ujemne. Na przykład, pryszczycy i necrobacteriosis dla człowieka nieszkodliwe. Ale mózgu kóz mlecznych nie chorują, ale człowiek może zarazić. Faktem jest, że w trakcie wypasu kóz może przypadkowo zjeść kleszcza zakaźną. Infekcja przedostaje się do mleka, które będą stanowić zagrożenie dla ludzi. Jest to główny argument zwolenników sporu i przeciwników wrzenia. Zawsze należy pamiętać, niewidzialnego zagrożenia, które mogą czaić się w tym produkcie. Gotować czy nie kozie mleko? W miejscach, gdzie zwykle zapalenie mózgu kleszcz, zwłaszcza w okresie ostrych problemów, odpowiedź na to pytanie jest oczywista.

zasady wrzące

Jeśli myślisz o tym, czy mleko gotowane z koziego jest konieczne, zważyć wszystkie za i przeciw.

Jeśli argumenty na rzecz leczenia wstępnego ogrzewania wydaje przekonujące, dbać i jak to zrobić wszystko poprawnie. Właściwa organizacja procesu nie tylko zapewnia odpowiednią dezynfekcję, ale również zachowanie wszystkich przydatnych składników mleka.

Wlać mleko do szkliwa lub sitalovuyu miski, umieścić w ogniu i rozgrzać do 75 stopni. To jest zupełnie wystarczające do ochrony przed wszelkimi potencjalnymi zagrożeniami. Ale dla cennych składników, temperatura ta nie jest niebezpieczna. Gdy mleko osiągnie 75 0, usunąć garnek z ognia i umieścić ją w misce z zimnej wody w celu szybkiego schłodzenia. Taka obróbka wstępna będzie chronić produkt. Jak gotować mleka koziego? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zaledwie kilka minut, ale niektórzy wolą błędu, a następnie zmniejsz gaz i mleko na ogniu trochę dłużej. Ktoś jeden ogrzewanie nie wydaje się wystarczająca.

alternatywy do wrzenia

Jedyną alternatywą jest klasyczna gotowane rozmarzenie w piekarniku. Jeśli zrobisz to po raz pierwszy, termometr gotowania znacznie ułatwi zadanie. Okresowo mierzyć temperaturę mleka do nich. Proces ten będzie trwał dłużej niż zwykle, aby gotować na kuchence.

Dietetycy doradzają, aby nie próbować do ogrzania mleka w kuchence mikrofalowej. Ta metoda nie działa przeciwko chorobom nie chroni, ale stosowanie produktu jest stracone. Zamrażanie jest również pożądany efekt nie da.

Jak przechowywać mleka koziego?

Wlać rozgrzać mleko w szklanym słoju, przykryć pokrywką i przechowywać go w lodówce. Nie jest konieczne, aby przechowywać go w aluminium, a jeszcze bardziej w pojemnikach ocynkowanych. Przechowywanie w otwartych pojemnikach zbyt dobrych nie przyniesie – być karmione mlekiem od obcych zapachów.

plastikowe pojemniki nie nadają się do przechowywania i każdym innym mlekiem kozim. Jeżeli produkt został zakupiony w butelki PET, upewnij się podoba, i wlać do odpowiedniego naczynia rozgrzać jak najszybciej.

mleko kozie w menu dla dzieci

Każda matka wie, że mleko nawet dziecko może być koziego. Jest to niewątpliwie prawda. Pediatrów zaleca, aby nie nadużywać tego produktu, tak aby nie powodować zaburzenia jelit. Może to być spowodowane na złożoną tłuszczu, które są trudne do strawienia. Do problemu ciała dziecka może być trudne, jeśli dziecko pije zbyt dużo mleka. Dla niego jest to dość mało okulary w tygodniu.

Gotować czy koziego mleka dla dziecka? Oczywiście, w każdym przypadku konieczne jest, aby rozgrzać.

Mogę wymienić kozę mleka z piersi?

To było kiedyś wierzyli, że korzyści z ludzkiego mleka jest przesadzone. Ale tłuszczu mleka koziego, rzekomo, aby pomóc dziecku przytyć szybszy i silniejszy. Dzisiaj, pediatrzy twierdzą, że ten pogląd jest całkowicie błędne!

Ale niektórzy rodzice wciąż wierzą, że w diecie niemowląt, produkt ten jest koniecznością. Był szczególnie cenne dla niemowląt o niskiej masie urodzeniowej. Niestety, to nieporozumienie prowadzi do tego, że nawet matki, które nie mają problemów z laktacją, często przyciągnąć dzieci z mleka koziego, stopniowo zmniejszając liczbę karmienia piersią. To z kolei prowadzi do tego, że ilość mleka matki maleje. Jest to błędne koło: zastosowanie wyimaginowanych przyczyn przejścia do nadmiernych alternatywy.

Cząsteczka białka w mleku kozim około cztery razy więcej niż w piersi. Taki produkt jest trudny do strawienia dziecko, nawet cennych składników w nim zawartych, nie powoduje jego wprowadzenie do diety dziecka.

Jedyna sytuacja, w której ma to sens, aby nakarmić niemowlę mleko kozie – to osobisty nietolerancji niektórych składników zawartych w mleku matki. Jednak występuje rzadziej. I główny składnik, który jest reakcją na dzieci, jest kazeina. I to jest nie mniejsza niż w mleku z kozła.

Pediatrzy twierdzą, że jeśli nie można karmienie piersią dzieci w pierwszych miesiącach życia, najlepsze garnitury zmieszać odpowiednie do wieku i cech zdrowia. Nawet tanie, to jest lepsze i bardziej użyteczne niż mleka koziego lub krowiego.

Czas do zapoznania się z tym produktem przychodzi do końca pierwszego roku życia. zapoznają się dziecko nie tylko z mlekiem, ale z gotowanej żywności z niego.

produkty mleczne wytworzone z mleka koziego

Mleko kozie jest przydatna wielki do gotowania różnych pysznych i zdrowych produktów. Z nim można zrobić jogurt, Rjażenka, domowy jogurt, i więcej.

Mleko kozie jest naturalnie świeży kisnet wystarczająco długo. Nawet jeśli spróbujesz skvasit świeże mleko, proces może potrwać kilka dni. Podgrzać mleko może śledziennik dni 3-4. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, po prostu wpadają do pojemnika z produktem mały kawałek świeżego chleba.

Może być wykonany z mleka pyszne pieczone domowej sfermentowanego mleka koziego. Gotować czy nie kozie mleko przed procesem? Odpowiedź jest taka sama jak w innych przypadkach: aby doprowadzić do wrzenia nie jest konieczne, ale jest podgrzewana do 70-80 stopni jest konieczne. Po osiągnięciu żądanej temperatury, wlewać mleko w postaci ogniotrwałej i przesyła je w piecu. Nie będzie schnąć przez około 4 godziny, dopóki nie sprowadzała się o połowę. W tym czasie dom wypełniony był wspaniały aromat pieczonego mleka. Nawiasem mówiąc, okazuje się bardzo smaczne. należy wprowadzić do składnika mlecznego mleka otrzymywania kwaśnego mleka. To może być śmietana, kefir, jogurt lub zakwas. 3 litrów mleka będzie wystarczające do 2/3 filiżanki. Omotać naczynia z mlekiem i umieścić go w ciepłym miejscu. Może ryazhenka być gotowy następnego dnia rano, ale czasami trzeba trochę więcej czasu. To zależy od poszczególnych produktów.

Odpowiednie mleko kozie i przygotować domowy jogurt. Podczas przestrzegać wszystkich zaleceń producenta rozruszników, który będzie używany. Przed ich wprowadzeniem do ogrzania się do 70 ° mleko musi zostać schłodzony do 36-40 0. Nawiasem mówiąc, jeśli nie masz specjalny jogurt, wlać napój w zwykłym termosie. Po 10-12 godzinach, będziesz w stanie zadowolić domu pyszne i zdrowe jogurt.

domowej roboty ser

Jeśli masz okazję kupić mleko kozie dobry, należy nauczyć się gotować ze swojego domku. Wykonana jest na tej samej zasadzie, jak od krowy. Ogrzać jogurt w łaźni wodnej, aż do białka jest oddzielony od serwatki, składany na sicie pokryte gazą i umożliwić wypłynięcie cieczy.

Biały ser z mleka koziego – produkt, który jest legendą! Można go otrzymać niezależnie od sera, dodając kilka jaj, kawałek masła w nim, sól i przyprawy. Przepisy na domowe sery, istnieje wiele, oto jeden z nich:

  • Skrzep – 500 g,.
  • Mleko – 0,5 l;.
  • oleju – 100 g,.
  • Jajko – 2 szt.

Wycierania skrzepu przez sito, wlać mleko umieścić zupę. Gdy serwatki oddziela, odcedzić i dodać do masy jaja, olej, sól i ulubione przyprawy. Zawinąć w gazę i umieścić je na prasie.

Wykorzystanie mleka w gotowaniu

Przepisy z mleka koziego są bardzo częste. Jest on stosowany w pieczenia, gotowania na to kremy, lody i rozmaite desery. To duszony ryb, drobiu i mięsa. Zagotować mleko kozie lub nie przed tym? Jeśli oczekuje się obróbce cieplnej, nie jest koniecznie. A jeśli jesteś gotowania, na przykład sernik lub mleka galaretki, to lepiej nie ryzykować.

Mleko kozie zewnątrz kuchni

można zrobić maskę na twarz i włosy mleka koziego, przygotować lód do pielęgnacji skóry, kąpieli i ręki więcej. Dodaje się go do domowych kosmetyków: kremów, mydeł, szamponów. W tym przypadku, to koniecznie wrzącej, skórę nie infekcja nie będzie przenikać.