581 Shares 3086 views

Actinidia kolomikta: uprawa kiwi w ogrodzie domu

Actinidia kolomikta jest najczęstszym rodzajem mrozoodporne aktynowców zyskał uznanie w Rosji. Pierwsze odmiany doprowadziły w ostatnim stuleciu Miczurin, który nazwał rośliny północne winogron. Jeden z przedstawicieli Actinidia jest znanym i kiwi.

Pędy kolomikta: właściwości użytkowe

Przydatność kiwi każdy wie, a przede wszystkim owoc jest bogaty w witaminę C. Actinidia kolomikta nie daleko w tyle na korzystne właściwości jego kolega ciepłolubne. Zawartość witaminy C w owocach roślin więcej niż 2000 mg (100 g owoców). Na przykład, czarna porzeczka 350 mg.

Ale mimo wysokiego stężenia witaminy „kwaśny”, aktinidii jagody mają słodki smak. Jest to możliwe dzięki niesamowitym bilansu cukrów i kwasów owocowych. Delikatny smak owoców Actinidia połączeniu z delikatnym aromatem. Liana bogate i inne pożyteczne substancje – pektyny, karoten, witaminy B i PP.

Actinidia kolomikta: właściwości dekoracyjne

Oprócz wartości odżywczych, roślina charakteryzuje się walory dekoracyjne. „Northern Winogrona” jest szybko rozwijającą się winorośl, kiełkuje w sezonie półtora czy dwa metry. Charakterystyczną cechą jest fakt, że roślina nie zamarza w zimie. Ta właściwość jest brane pod uwagę przy projektowaniu aktynowce ogrodzeniach, ścianach, brzydkich części ogrodu. Liana jest idealny do małych ogrodów, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca.

Dość ciekawy wygląd samce rośliny różniące barwność. Liście winorośli w wczesnym latem stopniowo, zaczynając od końcówek, zabielanej, a następnie otrzymać różowawy kolor.

Actinidia: sadzenie

Sadzenie roślin będzie wiosna przed przerwą bud. Jednakże, jeśli chcesz sadzić winorośl na jesieni, to szanse na zakorzenienie również pozostają wysokie (na jesieni za pomocą sadzonek z korzeniami).

Zakład należy do długowieczne, w jednym miejscu mogą rosnąć przez około 50 lat. W związku z tym, do sadzenia jest konieczne, aby przygotować duży otwór w dnie dla drenażu, które należy dodać do gliniec, żwiru lub pokruszona cegła. Następnie trzeba dodać odrobinę żyznej gleby, która jest wykonana z humusu lub kompostu, superfosfatu z ziemią ogrodową i popiołu.

Pędy kolomikta opuszczany do otworu, tak że po skurczu kołnierza ziem korzeni winorośli na poziomie gruntu pozostaje. W związku z tym otwór na uprawy należy przygotować z wyprzedzeniem tak, że wytwarza się skurcz.

Kiedy rośnie należy zauważyć, że roślina jest dwupienne, a jej owocowania wymaga męskich i żeńskich osobników. Aby uzyskać najlepszą zapylania, zasadzone najbliższych 2 samców i 5 samic ucieczki.

Actinidia: uprawa i utrzymanie

W pierwszym roku roślina powinna być dobrze izolowana, czy sadzenie przeprowadzono jesienią. Później winorośli stają się silniejsze i będą mogli jeździć na zimę, nawet gdy silne mrozy (do 40 stopni) bezpośrednio na nośniku.

Zakład jest skromny, dla pomyślnego wzrostu i rozwoju dobra początkowo trzeba kogoś w lekko kwaśnej glebie lekkiej i dobrym drenażem.

Dla rozwoju Actinidia potrzebują dużo światła i dobrej wilgoci, ale nie wylewać nadmiernej ilości wody.

Na życzenie może być roślina pochodząca z nasion, siewek w przyszłości będzie jeszcze bardziej odporne na warunki klimatyczne.

Actinidia kolomikta: owocowania

Bush dorosłych na sezon daje do 7 kilogramów owoców, że roślina zaczyna przynosić z 3 latach życia, zwiększając ich wydajność każdej porze roku. zielonkawe odcienie jagody (takie jak kiwi), aby mieć ciężar na 5 gramów, inny cienki naskórek i przyjemny smak.

W zbiorach powstać trudności, które wiążą się zakaz jednoczesnego dojrzewania jagód, a ich przelania. Aby nie stracić upraw pod krzakiem zaleca się położyć kawałek tkaniny lub folii.

Actinidia: gatunek

Roślina ma wiele odmian. Powszechne takie odmiany Actinidia: Wafel, winogrona, obfite, Królowa ogród, Moneta, Nadzieja, Obcy, Robinson.