857 Shares 6152 views

Kolonoskopia: przeczytaj Reality

Czym jest kolonoskopia

Badania z wnętrza jelitach specjalnej techniki, a w szczególności badanie okrężnicy nazywa kolonoskopii. Ta procedura wymaga elastycznego colonoscope narzędzie, które jest rodzajem sprzętu endoskopowego (zob. Poniżej). Sama kolonoskopia – jest to jeden z wariantów procedury badawczej zwanej endoskopii.

Czym jest endoskopia

Jelito grube głęboko w obrębie przewodu pokarmowego. Wystawiać jej kontroli, jak również innych narządów pustych, to jest prawie niemożliwe.

W medycynie, problem ten został rozwiązany. Został wymyślony i opracowany w szczegółach tak zwanych procedur endoskopowych. Przez naturalne otwory ciała lub przez nacięcie pracy wprowadził specjalne narzędzie – endoskop. Obecnie jest elastyczne włókno światłowodowe rurowy rura, wyposażony w miniaturową kamerę i zestaw urządzeń-manipulatorów. Obraz jest przesyłany do cyfrowego procesora wideo, gdzie jest lekarz i jest stała.

Urządzenie endoskop pozwala na umieszczenie go w jamie ciała w celu zbadania obszarów wcześniej niedostępnych, aby wykonać biopsję w celu usunięcia polipa, aby wypalić wrzód, itd. Z takim sprzętem udaje się przeniknąć do wszystkich narządów wewnętrznych pustych.

Technicznie rzecz rozwoju nowoczesnej kolonoskopię. Eksperci gości o najnowszych osiągnięć jego INSPIRE nadzieję, że choroba jelit może być wkrótce zapobiec.

Niektóre problemy kolonoskopia

Colonoscope jest w stanie śledzić kształt pętli jelita. Przez nieostrożne korzystanie z niej istnieje niebezpieczeństwo perforacji (przebicia) raka, co jest niebezpieczne dla życia pacjenta. Ponadto, procedura jest bolesne, szczególnie w przypadkach, gdy lekarz musi prostować pętle jelitowe, aby je rozważyć. Czy kolonoskopia może tylko Endoskopista, mający szczególne wykształcenie i duże doświadczenie.

W Rosji, wśród wszystkich rodzajów endoskopowych Najmniej popularne to jest kolonoskopia. Pacjenci komentarze o nim nie pokrywa się z ekspertami odwoławcze są sprzeczne i nie są pozbawione odcieniach strachu. Pacjenci boją się bólu i jelit przełomu.

Należy zauważyć, że w rosyjskich klinik prywatnych, w większości zagranicznych klinikach publicznych (na przykład w Stanach Zjednoczonych i Izraelu) od dawna stosowane kolonoskopia w znieczuleniu ogólnym. Pacjent całkowicie wyeliminować niepotrzebne cierpienie. Niewątpliwie komfort dla pacjenta, jak i dla lekarza, ma właśnie taki nowoczesny kolonoskopię. Opinii, w rezultacie dodatnie.

Którzy muszą zrobić kolonoskopię

Procedura jest pokazana na ludzi, którzy są obserwowane:

– zapalenie okrężnicy (zapalenie jelita);

– przewlekłe zaparcia;

– polipy jelita;

– śluz w kale;

– przypadków wielokrotnego cieczy i nieregularnych stolców;

– przypadki często powtarzające się bóle brzucha;

– przypadki polipy w jelicie i żołądku;

– występowanie endometriozy (obrzmienie komórek macicy);

– choroby nowotworowe w ginekologii, wśród nich – objawy raka jajnika i / lub raka macicy.

Kolonoskopia nominowany również w następujących biednych wyniki analizy krwi:

  • obniżone stężenie hemoglobiny;
  • zwiększona szybkość sedymentacji erytrocytów ( „szybkość sedymentacji erytrocytów” – szczegółowe testy laboratoryjne na obecność utajonego zapalenia);
  • Znaleziono dysfunkcjonalne markery nowotworowe;
  • stwierdzono obecność krwi utajonej w kale
  • gdy słabe wyniki badań USG i RTG.

Jak przygotować się do kolonoskopii

Obecność w jelicie jakichkolwiek treści (kałem, strawionego pokarmu) Czy kolonoskopia jest prawie niemożliwe, ponieważ są przeszkody fizyczne przemieszczenie colonoscope przez jelita. Dlatego przed procedura jest konieczna, aby całkowicie oczyścić jelita.

Jeden dzień przed badaniem, o 4:00 wieczorem trzeba brać olej rycynowy w ilości od czterdziestu do sześćdziesięciu gramów. Jest to konieczne, aby „wywołać” jelita do samooporozhnenie.

Nie jest konieczne stosowanie środków przeczyszczających. Jelito napinając jego wrażliwość wyniku ich wzrostu akceptacji iw efekcie, ból nasila się w trakcie procedury.

Na 8 i 10 pm wykonać 2 lewatywy, każde pół litra. Nie można zjeść. Następnego dnia nie można zjeść śniadanie (tylko szklankę herbaty i ciastko do jedzenia można pić). W godzinach porannych (w dniu badania) o 7.00 i 8.30 powtarzanych lewatywy.

Błędna awaria

Wiele osób przez lata nie odważył się zrobić kolonoskopię z powodu obaw. Należy pamiętać, że wczesne wykrywanie schorzeń jelit sprawia, że szanse na ich odzyskanie.

Powodem awarii jest zwykle niewłaściwa oczekiwanie, a nie kolonoskopii. Opinie po operacji jest prawie zawsze powiedzieć, że to poszło znacznie lepiej niż oczekiwano pacjenta.