618 Shares 2173 views

Atrakcje Mari El: zdjęcia i opis

Republika Mari Eł znajduje się obok Czuwaszja i Tatarstanu. To słynie z dziewiczej przyrody, dziewiczych lasów dziewiczych i stawów. Na przykład, jezioro Morskie Oko w swoim pięknem i czystością nie jest gorsza od słynnych jezior Szwajcarii.

Legenda głosi, że w dawnych czasach istniało wysokie wzgórze, na którym znajduje się wieś. Jeden z rolników postanowił poślubić swoją siostrę. W środku święta pod ziemia pękła grzeszników, wieś połknięcia przepaść. W jego miejsce powstało jezioro. Ci, którzy nie zgrzeszyli, można teraz usłyszeć dźwięk radości, która sięga od bezbożnej małżeństwa. Jezioro wydaje się leżeć w ogromnej misy, która osiąga wysokość 90 metrów brzegu. Kształt zbiornika przypomina oko. Woda jest szmaragd. Kąpielowy jezioro nie jest dla wszystkich, ponieważ nawet w ciepłej porze roku woda jest podgrzewana do nie więcej niż dwudziestu stopni powyżej zera. Kolejną wielką jezioro z tego miejsca – to Yalchik na jego brzegach kilka ośrodków i centrów turystycznych.

Rezerwa Większość Kokshaga i rezerwa Stone Mountain

Turyści są zachwyceni Reserve Most Kokshaga. Jest bogaty w różnych gatunkach roślin i zwierząt przestrzeni iglastego i szerokolistnych w którym kilka interesujących szlaków turystycznych rozwiniętych. Należy zauważyć, że rezerwa jest zwykle słonecznie, pogoda tutaj nie zepsuć słoneczny dzień. Jeśli podróżujący chcą cieszyć się kontemplacji przyrody w słońcu, to najlepiej zrobić to w lipcu.

Republika ma krajobrazu, która jest porównywana z Alp w miniaturze. Rezerwa w Stone Mountain. Wśród tej dzikiej i nadzwyczajnego charakteru jest bardzo harmonijny wygląda umiejętne dzieło rąk ludzkich – mała altana w pobliżu małej kaplicy prawosławnej wdzięku, a obok skromnie wyposażone z naturalnego źródła.

Park Narodowy Mari Chodra i jaskinie

W malowniczej jaskini wieś Miner. Są one bogate w naturalne dekoracje – stalaktytów i stalagmitów, a ściany są pokryte szronem. Jaskinie zmarzliny, więc przez cały rok temperatura wzrośnie powyżej tu sześć stopni Celsjusza.

Park Narodowy Mari Chodra, co tłumaczy się jako "Mari Forest" – kolejny bezkonkurencyjny gem. Jest to tak zwany dąb Pugaczowa, zgodnie z którym, według legendy, spoczywał ogromne wódz oszusta.

Zamek Sheremetyeva

Jeśli jesteś zainteresowany zabytków Mari Eł, opis pałacu będziesz cieszyć. We wsi znajduje się Yurino luksusowy zamek Szeremietiewo.

Jest to ozdobny bajkowy pałac, z ciemnoczerwonych ścian i dachu zielonego. Okna i drzwi w białej ramce. Wdzięczne wież w starym stylu i mury obronne w stylu gotyckim. Pałac jest trudno przypisać do jednego kierunku architektonicznego. Tu jest dobra kombinacja kilku. Kolejne siedem kolumn wspierających kopułę szklanej oranżerii. Blokada doskonale wnętrze. Szczególnie godne uwagi wyrafinowanie „urząd Wschód”, „Galeria sztuki”, „Oak Room”. I również tutaj wspaniałych kominki. Jednym z nich jest nawet piec, znalezionych podczas wykopalisk w Pompejach.

Po podziwiając zamek, można zatrzymać na odpoczynek tutaj. Dwór Szeremietiew jest to dobry hotel, bardzo blisko znajduje się przytulna kawiarnia. Ponadto, tutaj, jak w całym kraju, może być wystarczający, aby podziwiać niesamowite krajobrazy.

muzea

Kontynuując opisanie atrakcji Mari Eł, zdjęcie które zostały przedstawione w artykule, nie możemy powiedzieć o muzeum miasta Yoshkar-Ola. Kto chce dowiedzieć się o historii republiki mogą go odwiedzić. Z tradycji rdzennych mieszkańców można znaleźć w Muzeum Sztuki Użytkowej. Znajduje się on w niewielkim jednopiętrowym budynku z poddaszem. Również w tym mieście znajduje się muzeum z chłopskiej pracy i życia. „Highlight” jego jest bogata kolekcja dzwonów i dzwonków.

Ostatnio Tsarevokokshaisk Kreml został zbudowany w centrum stolicy. Imponujący starożytnej fortecy z czerwonej cegły, mury i wieże, które są pokryte zielonym dachem, przypominający dekoracji do historycznego filmu. W tym kompleksie są kościół, muzeum archeologiczne i pomnik założyciela miasta Fedoru Ioannovichu.

Atrakcje Mari El: zdjęcia i opis

Yoshkar-Ola ma niezwykły rzeźby plenerowe. Nazywa Yoshkin kota. Na ławce jest imponująca Russell kotów wykonane z brązu, z uśmiechem protekcjonalny do przechodniów.

W dalszym ciągu opisu atrakcji Mari Eł. Pięć lat temu, bardzo ważny pomnik został odsłonięty. Ta rzeźba z brązu przedstawiająca wielkiego rosyjskiego poety AS Puszkina i jego najbardziej znanej postaci – Evgeniya Onegina.

Jakie inne ciekawe atrakcje Mari El? Włoski Park Yoshkar-Ola niedawno zainstalowany Rzeźba „Lorenzo di Piero de„Medici wspaniały”, która symbolizuje triumf nauki i sztuki.

Kościoły i katedry

Pomnik rosyjskiej architektury sakralnej jest kościół Trójcy. Wraz z nadejściem władzy radzieckiej go ten sam los, jak wielu świątyniach kraju. To była zamknięta i niemal zniszczone. Odrestaurowana świątynia jest uderzające w jej blasku i wspaniałej architektury.

Jakie inne ciekawe atrakcje Mari El? Na przykład, prawosławnego sanktuarium stolicy republiki – Katedra Zmartwychwstania Chrystusa. To dążenie do nieba z ich wysokie wieże budynku ze ścianami czerwonawych z białymi paskami, które wizualnie zwiększyć wysokość konstrukcji. Zielone dachy i złote kopuły trwale zaangażować się w oczy dotyczy ten podróżnika piękności.

W 2007 roku wieża została zbudowana Zwiastowania w centralnej części miasta. Konstrukcja o wysokości 55 m i przypomina fragment Kremla. Jest wyposażony w najdokładniejszy zegar, które są regulowane przez satelitę.

wniosek

Teraz wiesz głównych atrakcji Mari Eł. Opis zdjęcia, dla jasności, są przedstawione w artykule. Mamy nadzieję, że atrakcje Rzeczypospolitej oraz informacje o nich są interesujące dla Ciebie.