787 Shares 9003 views

Oceń przepis „Jeże z ryżem” – Pozdrowienia z dzieciństwa

Miłość do klopsiki był nie tylko szwedzki Carlson, to danie jest przygotowywane tradycyjnie niemal wszędzie, różnią się tylko nazwą. Turcy z powrotem w dawnych czasach były umieszczone w środku kulki mięsne śliwki, gotowane w gęstym sosem i klopsiki nazwie ich kyufta. To właśnie z naszych przepis „Jeż z ryżem” zajął pierwsze miejsce na Bałkanach, a następnie rozprowadza na całym świecie, wszędzie zmienia, dostosowując się do różnych warunków.

Hamburgery? Nie!

Co odróżnia ten przepis „jeże z ryżem” na pulpety przepis? Te klopsiki koniecznie dodawane grys. Nie tylko ryż, może to być gryczana i płatki owsiane i jęczmienne. Oprócz zbóż, często w klopsy dodać warzywa i nawet suszone owoce. „Jeż” naprawdę nie potrzeba cienkiej panierce. Czasami są one zawinięte w mące, jeśli będzie się smażyć. Ale często są one duszone w sosie lub pieczone w piekarniku. A dziś nie jesteśmy tylko ogień, ale również zapaniruem! Sos do klopsiki tylko opcjonalnie, są one pływanie w nim, a do sosu klopsiki jest zawsze przygotowany osobno. Nic dziwnego, że to danie złowionych na całym świecie. Postaraj się gotować co najmniej raz, a przepis na „Jeż z ryżem” mieszka z tobą na zawsze.

składniki

Potrzebne będą: funt dobrego mięsa wieprzowego, ryż jest jeszcze lepiej, jeśli jest grubsze; 1 marchew, cebula, 2 1 filiżanka Ryż, długie ziarna ryżu polstakana 2 jajka, 2 łyżek pomidorowy, 2 łyżki gęstej śmietany, 4 łyżki olej roślinny, sól 1 łyżeczka, pół łyżeczki pieprzu.

przygotowanie

Umieścić gotować ryż okrągły: 2 szklanki wody na 1 filiżankę ryżu. Nie jest konieczne do miękkości, lekko zmiękczony – i ładna. Ryż woda nie mieszają się będziemy później dodać do sosu. Wyciąć jedną cebulę, marchewkę zetrzeć. Przebierał mieloną wieprzowinę. Tak, to jest: jeszcze raz przez maszynkę do mięsa. I wraz z innymi żarówkami. Po pierwsze, musimy również do sosu. Wymieszać ryż, wołowina, jajka, sól, pieprz pół. Łyżka jest wygodne, aby podzielić na porcje mieszaniny kulek. Umieść szeroki Patelnia na kuchence i wlać olej do niego.

Wlać ryżu długoziarnistego na pokładzie rozbioru. Każdy mięso odkostnione kulki dłuższego ryżu ze wszystkich stron, umieścić w ogrzanym oleju. Zrób to szybko! Gdy pan jest wypełniona, włącz klopsiki, począwszy od pierwszego. I zmniejsz ogień. Teraz równomiernie posypać klopsiki cebulę, marchew, paprykę. Wymieszać w misce z kwaśną śmietaną i pomidorowy, dodać wodę ryżową. Wlać klopsiki! Z pewnością cieczy będzie zbyt mało, aby pokryć nasze „jeże”. można rozcieńczyć sos z gorącym bulionem lub tylko wrzątku. Teraz przykryć rondel mocno, jak to możliwe, zmniejszyć ogień i gotować na niskie przez 40-50 minut. Jak widać, przepis – ze zdjęcia Carowny klopsikami ozhatsya, prawda?

sos degustacji

Spróbuj sól sos. Uczynić go jeszcze smaczniejszy dodaną pomocy w procesie wrzenia cieczy lub śmietany łyżka wody rozwiedzionej powidłami. Jeśli zbyt kwaśny pomidorowy – koniecznie dodać dżem, można nawet brzoskwini lub moreli. Dobrze, krem w tym naczyniu na pewno nie zaszkodzi. Smaczne przepisy kulinarne z mięsa, zwykle badać bardzo ostrożnie, pamiętając, nie ważne, ale najważniejsze. O pobespokoytes ozdobnymi! Carlson lubił klopsiki z tłuczonymi ziemniakami, co chcesz, to może być cokolwiek: wszelkie warzywa, smażone ziemniaki, ryż lub taka sama pasta. Koniecznie zapisz przepis „jeże z ryżem” w kulinarnym notatniku, nagle zapomnieć coś! Bon appetit!