410 Shares 2581 views

Marszałek Blucher zapłacił życiem za niewystarczającą gorliwością

Po XX Zjeździe KPZR w „tajnym raporcie” opublikowanej liście niewinnych ofiar stalinowskiego terroru. Wniosek jest taki, że w wyniku naruszenia norm leninowskich przywództwa Partii i kraju zginęło wielu utalentowanych generałów, których umiejętności zarządzania w czasie II wojny światowej może być nieoceniona. Wymienić nazwiska Gamarnik, Tuchaczewski, Yakir. Cierpiał i Marszałek Blucher, bohater wojny domowej.

Non-rosyjskie nazwisko, choć jego właściciel – syn chłopa z województwa Jarosław. Faktem jest, że w epoce wojen napoleońskich, był pruski feldmarszałek, który odegrał znaczącą rolę w pokonaniu armii Napoleona pod Waterloo. Właściciel gruntu, właściciel pradziadek przyszłego dowódcy, dał jeden z jego chłopów przydomek z powodu bohaterskiej udziałem wojny krymskiej. Prawnuk urodził albo w 1889 albo w 1890 roku.

Wasilij Blucher, gdy dorósł, pracował w Petersburgu pierwszą wyprawę w sklepie, a następnie w fabryce wagonów. Różnił się niespokojny temperament, wcześniej dołączył do walki klasowej, a nawet został skazany na 32 miesięcy więzienia.

Wraz z nadejściem II wojny światowej, Blucher został zmobilizowany, ale z przodu nie było od razu widoczne. Najpierw służył w ochronie Kremla, i że dostał się do przodu, wyróżnił się w bitwie, do której został przyznany medal i dwa krzyże św. Podoficer rangi, zostało poważnie rannych, Basil był rezerwowy wprost i pracy w stoczniach Sormowo dołączył SDPRR.

Niesamowitą karierę, co robił w czasie wojny domowej Blyuher Wasilij Konstantynowicz. Biografia, które stały się dostępne dla szerszej publiczności po 1956 roku, zawiera niewiele informacji o tym, co to jest, począwszy od skromnej urzędniczka 102. rezerwę aż kilku miesięcy „hodowanych” do członka revvoenkomiteta Samara.

Biorąc aktywny udział w wojnie domowej, stał się nosicielami najbardziej uhonorowany Orderem Czerwonej Armii. Na piersi była aż cztery „Czerwonego Sztandaru”, ponieważ nie było nikogo.

Daleki Wschód w 1921 roku, stało się miejscem, w którym Marszałek Blucher osiągnął szczyt swojej kariery. Liczne zbrojne starcia z japońskich militarystów, belokitaytsami i biały straży działających jednostek wojskowych z terytorium Mandżurii zakończyła się normalnie do czerwonej dowódcy pomyślnie. Właściwie, to on otrzymał tytuł marszałka zwycięstwie wojsk Wschodniego Okręgu daleko w walce o CER.

Potem była próba Tuhachesvskim i innych „spiskowcy” (Eideman, Uborevich, Feldman, Putnam i Cork), który brał czynny udział marszałek Blucher z Ulrich i Budenny. Czczony bohater wojny domowej, piętno zdrajcy, nie wiedząc, że wkrótce się zająć ich miejsce. Po udowodnił swoją lojalność, wrócił do biura, ale konflikt w Lake Khasan w 1938 roku, a jego wyniki zaalarmował I. V. Stalina. Formalnie wszystko było w porządku, agresorem pokonany, ale niektóre z okoliczności, wyniki podano, „kto powinien” w Moskwie, ujawniła szereg niedociągnięć w zarządzaniu oddziałów.

Stalin dowiedział się, że marszałek Blucher pije dużo, a nie herbaty. W tej pracy, wziął bierną pozycję, jest zaangażowany w sprawy nieco bardziej osiada problemy osobiste. W tych trudnych czasach na menedżerów emerytalnych że ranga nie wysłał. Znacznie łatwiej jest winić przyjęte dowódca zaniedbania karnego lub szpiegostwo, która została sporządzona.

Marszałek Blucher w pewnym sensie szczęście. Jego zdrowie, osłabione rana i naprawdę niepohamowanej konsumpcji alkoholu, nie mógł znieść tortur Lefortovo, zmarł w 1938 roku, 9 listopada, nie czekając na sąd. Zdanie ogłosił 10 marca 1939 pośmiertnie.