344 Shares 2924 views

FSB Academy: działy, egzaminy specjalistyczne. Akademia Federalnej Służby Bezpieczeństwa

Ochrona stan zawsze była działalność honorowy. Osoby bezpośrednio zaangażowane w to, cieszył się wielkim szacunkiem w społeczeństwie i władzę. Ponadto, stała wojen prowadzonych w całej ludzkiej historii, znacznie wzbogacona przedstawicieli klasy wojskowej. W niektórych krajach, wojsko jest uważana za najwyższą kastą z większości praw. Doskonałym przykładem jest japoński samuraj. Jednak na terytorium naszego kraju i przez cały czas chwalił żołnierzy i ich osiągnięć. Należy zauważyć, że wielkie znaczenie ma system szkolenia takich osób. Po tym wszystkim, istnieje zapotrzebowanie na żołnierzy zawodowych nigdy nie zniknie. System szkolenia żołnierzy wymaga specjalnego podejścia, ponieważ ich umiejętności to nie tylko siła fizyczna, ale także pewne cechy psychologiczne. W tym przypadku warto zwrócić uwagę specyfikę szkolenia elity zbrojnych i sił bezpieczeństwa, czyli wywiadu i bezpieczeństwa narodowego. Ta ostatnia struktura wykonuje we współczesnym świecie jest niezwykle ważne zadania funkcjonalne. Dlatego, jego szkolenie przedstawicieli powinny być wykonywane na najwyższym poziomie. W dzisiejszej Rosji istnieje Federalna Służba Bezpieczeństwa. Dział ten jest zaangażowany w zapewnienie bezpieczeństwa naszego kraju. Specjaliści do jej szeregach są przygotowywane w specjalnej uczelni, Akademii FSB.

Co jest Federalna Służba Bezpieczeństwa?

Jak już wspomniano wcześniej, w każdym kraju, odgrywają ważną rolę sił bezpieczeństwa. Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej odnosi się do takich grup. Liczba agencji sklasyfikowany dzisiaj. Głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa narodowego Federacji Rosyjskiej. Należy zauważyć, że FSB, zgodnie z obowiązującym ustawodawstwem, jest organem, który jest uprawniony do realizacji aktywności operacyjny-śledcze. Pracownicy wydziału jest uzupełniana przez rekrutację do wojskowej i służby cywilnej. Zgodnie z przepisami regulującymi pracę FSB, jej działania skierowane są w następujący sposób, a mianowicie:

– kontrwywiad;

– walka z terroryzmem;

– działalność wywiadu natury;

– Działalność granicznych;

– bezpieczeństwo informacji;

– walka z przestępczością, szczególnie niebezpieczna forma.

Główną instytucją jest wydziały Akademii Federalna Służba Bezpieczeństwa.

Ogólne informacje o uczelni

Akademia Federalnej Służby Bezpieczeństwa jest obiektem wojskowym, który przygotowuje funkcjonariuszy FSB. Ponadto, w tej instytucji są także przeszkolony personel do innych agencji wywiadowczych i służb specjalnych krajów przyjaznych. Oznacza to, że mówimy o złożonym zakładzie wojskowym, który ma wystarczająco szerokie preparatów bazowych. Akademia została założona w 1992 roku przez specjalny dekret prezydenta. Podstawą do tworzenia instytucji była Wyższa Szkoła KGB imienia Feliksa Edmundovicha Dzerzhinskogo.

Historia Akademii

Jego historia Akademii FSB, wydziałów, które zostały przedstawione w tym artykule zaczyna się od kursów All-rosyjskiej Komisji Nadzwyczajnej, utworzona w 1921 roku. Kursy zostały przygotowane dla personelu operacyjnego Czeka. Warto zauważyć, że znaczny wkład w przygotowania, umieścić nauczycieli, którzy mają wystarczająco duże doświadczenie operacyjne zdobyte przy realizacji specjalnych operacji „Trust” i „Syndicate”. W 1934 roku w strukturze organów ścigania państwa są kardynalne zmiany. Stworzony przez Ludowy Komisariat Spraw Wewnętrznych. Prowadzi to do powstania Szkoły Głównej Dyrekcji Głównego Bezpieczeństwa Państwowego w strukturze NKWD. W czasie II wojny światowej, szkoła produkuje kilka tysięcy pracowników, którzy byli w stanie zorganizować wystarczająco skuteczne antyfaszystów. Kolejna szkoła reformacja ma miejsce w 1952 roku. Jest ona utworzona na bazie Wyższej Szkoły MGB. W 1962 roku instytucja ta otrzymała nazwę Feliksa Edmundovicha Dzerzhinskogo.

struktura Academy

FSB Academy, wydziały, które są przedstawione w artykule, sprawia, że szkolenia dla wielu zawodów, na które istnieje zapotrzebowanie dzisiaj w agencji egzekwowania prawa i wojskowych. instytucje wyższej struktury składa się z trzech głównych segmentów, do których należą te wykonane szkolenia.

1) szkolenie personelu operacyjnego Instytut prowadzi szkolenia ekspertów w wielu kluczowych obszarach działalności FSB. W ramach Wydziału Akademii działa wydział śledczych i kontrwywiadu. W obu przypadkach, absolwenci otrzymują dyplom z „ochrony prawnej bezpieczeństwa narodowego”. Na pierwszym wydziale Instytutu przygotowuje specjalistów jednostki dochodzeniowe FSB, a drugi – do pracy. W tym przypadku, kontrwywiad wydział kształci pracowników na dwóch konkretnych obszarach: działania z zagranicznymi umiejętności językowych i znajomości nowoczesnych technologii informacyjnych.

2) Drugi podział Akademii jest Instytut Kryptografii, Telekomunikacji i Informatyki. Jej absolwenci są dziś uważane za najlepszych specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa informacji. Pod koniec szkolenia danym pracownikom takiej kwalifikacji, jako „ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa danych.”

3) Wydział języków obcych – jest najmłodszym oddziałem uczelni. Powstał w 1990 roku. Na podstawie wydziału przygotowany profesjonalnych tłumaczy dla FSB.

Funkcje wpływy – pierwsze kroki

Istnieje wiele cech procesu rekrutacji, który słynie Akademii Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Wydziały i specjalności z różnych kierunków uzupełniane personel absolutnie na równych warunkach. Pierwszym krokiem jest wybór rady lekarskiej. O przyjęcie do akademii muszą mieć dobre zdrowie. zostanie ona sprawdzona przez cały okres placówki oświatowej. Drugi etap – wykrywacz kłamstw. Wielu wnioskodawców błędnie uważa, podobny test z czymś łatwym. Jednak POLYGRAPH zweryfikować uczciwość, szacunek dla osoby do służby wojskowej, jego zarządzania zgodnością i tak dalej. N. Dlatego inspekcja należy podchodzić bardzo poważnie.

Specjalne egzaminy i oceny sprawności fizycznej

Jeżeli wnioskodawca nie posiada żadnych komentarzy na temat poziomu umysłowego i fizjologicznego, pozwala się do egzaminów wewnętrznych. Sprawność fizyczna jest testowany trzy korekcje: pull-up, działa w 100 i 3000 metrów. Dodatkowe badania są egzaminy w niektórych dyscyplinach. O dopuszczenie do konkretnego działu wiedzy testowanego w różnych przedmiotach. Na przykład, jednostka śledcza prowadzi dodatkowe badania społeczne i języka rosyjskiego oraz kryptografii Institute – fizyki i matematyki. Przed wejściem na tyle dobrze, aby skorzystać ze specjalnych kursów przygotowawczych, które zwiększają poziom kandydatów.

proces uczenia się

FSB Academy, wydziały, które są przedstawione w artykule, przygotowuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Proces uczenia się jest dość skomplikowane i specyficzne. Uczniowie aktywnie studiował prawo, matematyki i języków obcych. Dużo uwagi poświęca się trening fizyczny, ponieważ jest to jeden z głównych firm. Większość przedmiotów są klasyfikowane. Niektóre przedmioty są prowadzone w taki sposób, że publiczność nie może się nawet długopisy, nie wspominając o rekordy.

Codzienne życie studentów

Fakt, że studia w Akademii Federalnej Służby Bezpieczeństwa może znacznie jednoczenia ludzi, nie jest przesadą. Przez lata służby studentów, instytucja ta jest niemal stale w kontakcie ze sobą. Ale to nie wszystkie funkcje przygotowania. Na przykład, studenci nie są pożądane, aby rozpowszechniać oświadczenia o jego nauczaniu na portalach społecznościowych. Zakaz obejmował również z moim znajomym.

Należy zauważyć, że duża część wszystkich uczniów to dziewczynki. Są równie przedstawiciele silniejszej płci może ubiegać je jako profesjonalny personel kuta słynną Akademię Federalnej Służby Bezpieczeństwa. „Wydziały dla dziewcząt” – błędne. Takie jednostki po prostu nie mają. Dziewczyny pochodzą z młodych mężczyzn do tych wydziałów, które zapewniają strukturę uczelni.

Akademia liderów

Z biegiem lat, Akademia czele przedstawicieli wyższych oficerów. Do tej pory głównym jest Ostrouhov Viktor Vasilevich. Nosi rangę generaloberst. W pewnym momencie Ostrouhov Viktor Vasilevich absolwentem Wyższej Szkoły KGB Czerwonego Sztandaru. Poza operacjami wojskowymi, on prowadzi również badania i jest doktorem prawa.

Więc spojrzał na jakim Akademii FSB. Wydziały, egzaminy i szkolenia specjalistyczne zostały przedstawione w artykule. Podsumowując, warto zauważyć, że praca w organach bezpieczeństwa państwa nie nadaje się dla każdego. Ale jeśli jesteś zdeterminowany, aby stać się pracownikami agencji, jakichkolwiek wątpliwości należy wyrzucić i wytrwać w swojej bramki.