296 Shares 6003 views

Detox – co to jest? Detox-program w domu: recenzje

Ostatnio częściej słyszymy "detox". Słowo to stało się niemal modne, a wiele z nich z powodzeniem stosuje tę metodę czyszczenia ciała i utraty wagi. Niemniej jednak wiele osób nadal zaintrygowało słowo "detox". Co to jest? Przyjrzyjmy się bliżej.

Detox – co to jest?

Zgodnie z jednym nazwiskiem pochodzącym z angielskiego "de-tox" można się domyślać, że chodzi o usuwanie toksyn i toksyn. Znaczenie takiego czyszczenia ciała jest trudne do przecenienia. Zatrucie, żucie jest przeciążeniem, zaburzeniami metabolicznymi i metabolicznymi, nadwagą, ciosem dla zdrowia i piękna.

Nie można być szczęśliwym człowiekiem, jeśli twoje zdrowie nie jest w porządku. Zapobieganie osadzaniu się żużlu i toksyn jest niezbędnym środkiem, który pomoże schudnąć, uporządkować skórę, wyglądać świetnie i czuć się świetnie.

Często bóle głowy i zmniejszona odporność mogą być wywołane przez zatrucie. Substancje szkodliwe i metale ciężkie, gromadzące się w tkankach, znacznie osłabiają nasze zdrowie. Ponieważ żużel jest spowodowany faktem, że nasze ciało nie radzi sobie z usunięciem "śmieci" z krwi i narządów, konieczne jest, aby pomóc organizmowi szybko pozbyć się szkodliwych substancji.

Kiedy jest to szczególnie konieczne do oczyszczenia ciała?

Szczególnie istotne jest użycie programów detox po wakacjach, kiedy całkowicie poddajemy się przejadaniu się i biernej rozrywce. Wszyscy znamy niebezpieczeństwa przejadania się i alkoholu dla organizmu. Niemniej jednak większość z nas nie może zrezygnować ze zwyczajowej uczty na wakacje. Ale w rzeczywistości, oprócz ogromnej liczby kalorii przeciążamy ciało solą, substancjami rakotwórczymi i innymi szkodliwymi substancjami. Tak na przykład, tylko 3 gramy soli stołowej zatrzyma litr wody w ciele. Ubój, zwłaszcza w połączeniu z alkoholem, negatywnie wpływa na stan wszystkich organów wewnętrznych: wątroby, żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego, a tuż za rogiem i problemami ze skórą.

Właściwy detoksykalny dom pomoże oczyścić ciało, ponownie odczuwa światło i energię. Najkrótsze wyraźne oczyszczenie organizmu zajmuje 3-5 dni. Jeśli mówimy o prawidłowym złożonym podejściu do detoksykacji, zlikwidowanie żużli potrwa 3 tygodnie.

Program Detox w domu. Tydzień Jeden, Przygotowanie

Ten przebieg oczyszczania ciała jest uważany za jeden z najbardziej łagodnych i zarazem bardzo skutecznych metod detoksykacji. Instrukcja dla kursu jest dość prosta, ale nadal wymaga pracy nad sobą i trochę wysiłku woli.

W pierwszym tygodniu należy jeść na niskokaloryczne jedzenie, unikać słonej, tłustej, pieczonej i wędzonej w diecie. Staraj się jeść jak najwięcej surowych warzyw i owoców, jak to możliwe. Unikaj kawy, silnej herbaty i słodyczy. W pierwszych dniach takie jedzenie wydaje się nietypowe. Ograniczenia te mogą początkowo powodować psychologiczne dyskomfort, ale jedzenie w ten sposób przez siedem dni, stopniowo przyzwyczaisz się do odrzucenia szkodliwej żywności i komfortowo wejść w przyszłym tygodniu oczyszczenia. Jeśli z pełną odpowiedzialnością podejdziesz do zasad obowiązujących w tym pierwszym tygodniu, a na końcu tego będziesz czuć lekkość, pośpiech energii i stracić kilka kilogramów.

Tydzień drugi, intensywny

Na tym etapie rozładunku konieczne jest przejście na następujący schemat spożycia: raz dziennie – stałe jedzenie i dwa razy dziennie – płyn. Cieczą są zupy, soki, kefir, jogurty i tak dalej. Solidna żywność powinna być bogata w białka. Warto też dać pierwszeństwo odżywianiu warzyw. Mogą to być płatki zbożowe, zupy z warzyw, sałatki. Kilka razy w tym tygodniu można sobie pozwolić na kawałek niskotłuszczowego gotowanego kurczaka, ryb lub innych owoców morza, trochę sera, grzybów. Dietetycy zalecają jedzenie często, ale w małych porcjach i po 19 lub 20 godzinach nie jeść. W trakcie takiego programu detoksykacyjnego twoje ciało jest już dobrze wyczyszczone, zdrowsze i nadmiar centymetry stopnieją przed naszymi oczami.

Bardzo fajny, jeśli w drugim tygodniu odtruwania przygotujesz sobie koktajle z surowych warzyw, owoców i zieleni. Szczególnie przydatne jest picie takich napojów na obiad. Ogólnie rzecz biorąc, surowe warzywa i owoce powinny być obecne w diecie w dużych ilościach nie tylko podczas okresu detoksykacji, ale przez cały rok. Nie tylko nie żerują na ciele, ale przeciwnie, przyczyniają się do jego oczyszczania i dostarczają niezbędnych witamin.

Tydzień 3 – powrót do normalnego żywienia

Trzeci tydzień można opisać jako miękkie wyjście z programu. W tym okresie konieczne jest stopniowe powrót do normalnej diety. Należy nadal przyznać świeże owoce, warzywa i zdrowe odżywianie. Tłuszcz, korzenny, słony, słodycze, alkohol i kawa są nadal zabronione. Trzeci tydzień powinien być najbardziej komfortowy, ponieważ jesteś już psychologicznie przyzwyczajony do zdrowej żywności, a teraz zamiast ograniczeń, wręcz przeciwnie, możesz sobie pozwolić na niektóre gastronomiczne swobody.

Zalecenia

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci prowadzić ten kurs bardziej efektywnie. Więc, czego wymaga od nas detoksykacja w domu?

  • Całkowicie wyeliminować tłuste, ostre, słodkie z diety.
  • Pij tylko wodę i zieloną herbatę. Procedury detoksyczne zakładają całkowite odrzucenie alkoholu podczas oczyszczania organizmu.
  • Uważaj, że pomimo ograniczeń, jedzenie powinno być zróżnicowane. Jeśli program detoksykacyjny trwa dłużej niż tydzień, dieta powinna być uzupełniona rybą o niskiej zawartości tłuszczu lub ptakiem.
  • Rankiem na pusty żołądek wypij szklankę wody, ściskając w nią trochę soku z cytryny.
  • Żywność w tych dniach powinna być gotowana lub gotowana na parę. Zachęcamy do korzystania ze świeżych warzyw i owoców.
  • Pij tak dużo, że żużle są intensywnie myte z dala od ciała. Powinieneś pić co najmniej 2 litry czystej wody.
  • Jedz owoce na 20 minut przed głównym posiłkiem, aby nie zakłócić trawienia.
  • Zaplanuj program czyszczenia, aby dni odpoczynku były w weekendy, ponieważ w tym okresie bardzo ważne jest, aby w pełni spać i odpocząć.
  • Niektóre procedury są szczególnie zalecane podczas programu detox. Spa, masaż, sesja jogi, wizyta w saunie lub saunie zwiększy Twoje wysiłki.

Małe sztuczki

Być może warto rozpocząć dziennik, w którym naprawisz produkty spożywane w ciągu dnia. Pomaga to monitorować żywienie i analizować wyniki. Dla tych, którzy chcą schudnąć z detoksykacją, pamiętnik będzie użyteczny także dlatego, że można zauważyć, po jakim produkcie ciało ochoczo wyrywa wagę i jest oczyszczane, a jaka żywność hamuje te procesy.

Ponieważ przyprawy na czas trwania programu detox będą musiały zostać porzucone, można przygotować potrawy smakowe przy pomocy tartych orzechów, kawałków suszonych owoców, grzybów, olejów roślinnych i innych użytecznych produktów.

Dodaj do swojej diety różne niegotowane płatki zbożowe i chleb pełnoziarnisty. To pomaga oczyścić organizm. Zwróć uwagę na takie produkty, jak otręby i błonnik (można je kupić w aptece). Dodanie błonnika w koktajlach, jogurcie lub kefiru, nasycaj żołądek, oczyszcza jelita, ale z niewielką lub żadną kalorią.

Jeśli jest taka możliwość, jeść różne jagody. Przeciwutleniacze zawarte w nich pomogą organizmowi pozbyć się szkodliwych substancji.

I oczywiście nie zapominaj, że fast food i inne "śmieci" żywności powinny być całkowicie wykluczone z diety. Jeśli nie jest to możliwe, należy go wyrzucić przynajmniej częściowo. Faktem jest, że takie jedzenie jest nie tylko zbyt wysokie w kalorii, ale także rozkłada metabolizm, co nie pozwala na łatwe schudnąć.

Spróbuj wprowadzić do swojej diety sprouted zbóż. Korzyści płynące z tego produktu dla organizmu nie mogą być zbytnio podkreślone.

Po tych wskazówch można łatwo schudnąć i wzmocnić swoje zdrowie.

Czy są jakieś przeciwwskazania?

Pomimo tego, że nawet nie jest to uzdrawiające właściwości programów detox dla ciała, zanim zaczniesz je, warto poradzić się z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz problemy z przewodu pokarmowego, zwiększonym poziomem cukru we krwi, są choroby serca lub nerek. Nie należy stosować programu detox do przeziębienia, gorączki i ogólnej słabości ciała. Eksperci zalecają również, aby wyczyścić ciało w dobrym nastroju i uniknąć stresu.

Nie wykonuj procedur detoksykacji, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmiona piersią.

Czy detox może być niebezpieczny?

Produkty detoksykacyjne, które można kupić w sklepach, często nie zawierają użytecznych składników w składzie. Pracują nad środkami przeczyszczającymi i kofeiną.

Kiedy jesz takich suplementów, możesz poczuć "oczyszczające" procesy w ciele. Radość kofeiny, nieprzyjemne uczucie w jelitach i dieta o niskiej zawartości kalorii sprawia wrażenie skutecznej diety, ale niestety nie zawsze tak jest. Po pierwsze, w organizmie może wystąpić niedobór witamin i pierwiastków śladowych, a po drugie, jeśli produkty te zawierają leki przeczyszczające, składniki moczopędne lub apetyczne, które są nudne, istnieje ryzyko przerywania procesów metabolicznych, a nawet zakłócenia pracy niektórych narządów wewnętrznych.

Niestety, kilogramy spadały na dietę głodu i przy pomocy leków chemików, co do zasady, szybko powracają. Pamiętaj, że nie ma nic skuteczniejszego i pożytecznego niż wysiłek fizyczny i właściwe odżywianie. Tylko za pomocą tych metod utrzymasz harmonijną sylwetkę i zdrowie na dłuższą metę.

Przeciwutleniacz

Jednym z najbardziej skutecznych i prostych sposobów czyszczenia ciała jest tynk detoksykacyjny. Wiele prawdopodobnie po raz pierwszy słyszy o takim produkcie. Plastry detoksu – co to jest? Ten produkt pomaga oczyścić krew, limfę i całe ciało z nierozpuszczalnych w wodzie toksyn. Faktem jest, że niektóre substancje nie mogą być usuwane z organizmu z płynami biologicznymi. Te produkty z soków drzewa ciągną toksyny zgromadzone w tkance tłuszczowej przez skórę, uzyskując tym samym efekt detox. Instrukcje nakładają plastry na noc, na czyste nogi.
Produkty te pomagają pozbyć się szkodliwych substancji gromadzonych w organizmie, zapobiegają rozwojowi raka, pomagają poprawić pracę wszystkich narządów i mikrokrążenia, normalizować sen, przekształcić skórę i odmłodzić. Takie plastry są całkowicie bezpieczne, a składniki nie penetrują ludzkiego ciała. Ciekawe, że przez całą noc stają się matowe i brązowe, a nawet silne żużlowanie nawet czarne. Ponieważ te produkty są używane i ciało oczyszcza się, coraz mniej substancji zostaną pobrane. Prawdopodobnie zastanawiałeś się, ile jest kleju detox. Cena w tej chwili wynosi od 25 rubli na 1 sztukę lub więcej, w zależności od producenta.

Można przyklejać detox-tynk na inne części ciała, w obszarze organów, które są niepokojące. Kurs trwa średnio 5 dni, ale jeśli to konieczne, możesz przedłużyć leczenie na 2-3 tygodnie.

Detoksykacja twarzy

Nasza skóra musi być detoksykowana w ten sam sposób jak ciało. Twarz wymaga szczególnej uwagi, ponieważ wszyscy chcemy wyglądać pięknie. Co to jest maska detox? Może to być zarówno gotowe produkty z magazynu, jak i przygotowywane niezależnie. Jeśli chcesz kupić specjalną maskę detox, cena będzie zupełnie inna w zależności od firmy. Może to być lekarstwem na 50-100 rubli i bardzo tanie kompozycje kosmetyczne.

Aby przygotować maskę detox w domu, należy znać główne składniki, które mogą oczyścić skórę i narysować szkodliwe substancje. Zwróć uwagę na bogate owoce i owoce przeciwutleniacze, stosować olejki eteryczne, liście herbaty i zioła lecznicze. Wystarczy wybrać optymalną kombinację składników odtruwających dla skóry. Takie maski należy wykonywać raz w tygodniu.

Peeling do jelit

Skuteczne czyszczenie ciała uzyskuje się przez zjedzenie bananu mąki owsianej. Jest to kolejna prosta i naturalna metoda detoksykacji. Co to jest? Przede wszystkim należy rozumieć, że jest to szorowanie z uwagi na właściwość ścierania, chwytania i usuwania z żużla i szkodliwych substancji, które osadziły się na ściankach jelita. Podstawą tego szorowania jest zwykła mąka owsiana. Istnieją dwa sposoby przygotowania mieszaniny. W pierwszym przypadku mąka owsiana jest zmielona w młynie do kawy. Następnie 3 łyżki napełnia się wrzącą wodą i podano kilka minut. Weźmy mieszaninę na pół godziny przed śniadaniem, bez mycia. Drugi sposób – płatki nie zmielone (3 łyżki) wylewa się małą ilością zimnej wody i pozostawia się na noc. Pożądane jest użycie tej mieszaniny na 3 godziny przed posiłkiem, dokładnie przeżuwanie płatków.

Szlam, wydzielany przez płatki owsiane, otacza żołądek i jelita, co przyczynia się do usuwania toksyn i komfortowego uczucia w żołądku. Jeśli wzbogacisz owo "peeling" nasion lnu, czasami zwiększy się korzyści i skuteczność kompozycji. Mieszanina nie może być solona lub słodzona. Aby poprawić smak, można dodać owoce, orzechy, trochę miód. Przebieg takiego czyszczenia może trwać od 5 do 30 dni. Ta metoda pomaga schudnąć, poczuć światło i poprawić organizm.

Zdrowe odżywianie – przyrzeczenie smukłej sylwetki i dobrego zdrowia

Korzystając z diety detox, przyzwyczaisz się do właściwego jedzenia, jedząc maksymalnie zdrową żywność. Stopniowo stanie się zwyczajem, a dodatkowe kilogramy łatwo odejdą, a szkodliwe substancje nie dostaną się do organizmu w ogromnych ilościach.