634 Shares 6589 views

Jak zainstalować grzejnik? „Gazela”: Wymiana chłodnicy własne ręce

Zużyte lub uszkodzone węże chłodnicy „Gazela” stają się główną przyczyną płynu roboczego przepływającego wewnątrz pojazdu. Jeśli to się dzieje, to jest konieczne, aby uzyskać nowy zestaw rur i chłodnicę grzejnika. Bardziej efektywne jest radiator z miedzi, ale ma wysoką cenę, w porównaniu z jedną aluminiową.

funkcje

Wymiana radiatora „Gazelle” własnymi rękami wymaga przestrzegania pewnych zasad. Aby zmienić piec na modelu starym stylu (starszy modyfikacja „BUSINESS”), należy wyjąć cały panel jest opcjonalne. Szczegół znajduje się z tyłu centralnej części torpedy, które będą musiały zostać zdemontowane. Należy zauważyć, że ochrona z tworzywa sztucznego zamocowane na specjalnym uchwycie (CAPS).

Przed przystąpieniem do demontażu elementów niezbędnych do spuszczania płynu chłodzącego, odkręcić i zdjąć zaciski przewodów. Detal przykręcony trzema śrubami. Po usunięciu starego elementu, trzeba dokładnie oczyścić miejsce montażu gruzu, szlamu i innych zanieczyszczeń. Równocześnie z grzejnik powinien zostać zmieniony i rury, która będzie przedłużyć żywotność nowego elementu.

Pod koniec pracy, wypełniona nową zamarzaniu lub innego płynu chłodzącego, należy uruchomić jednostkę napędową i pompowana przez cały system. Aby to zrobić, należy otworzyć zawór wylotowy.

Instrukcje dotyczące wymiany silnika ZMZ-406

Wymień radiatora „Gazela” sam w sobie jest dość prosty. Wykonywać takie etapy do manipulacji:

 • Odłączyć wentylator łącznik (EV), w celu odłączenia pary drut od czujnika.
 • Poluzować zacisk i wyjąć przewód z górnej i dolnej części rurociągu.
 • Wyjąć element wylotowy pary i zdjąć radiator.
 • Trzeba wymienić poduszki amortyzacyjne.
 • EV odkręcić nakrętkę mocująca (4 części).
 • Wyjąć silnik dmuchawy i obrócić go na czujniku.
 • Usunięto pokrywy i gumowa uszczelka.
 • Usunięto kurek spustowy i wspornik podtrzymujący od starego grzejnika.
 • Wszystkie te elementy są umieszczone na nowej części, który montuje się w odwrotnej kolejności.

Jak zainstalować radiator „Gazela Biznesu”

W tym przypadku problem jest nieco inna, przy wymianie elementu, o którym mowa, wykonaj następujące kroki:

 1. Poluzować zacisk śrubokrętem wyjąć i przewód łączący do zbiornika rozprężania, a także podobny górny element rury.
 2. Zdjąć nakrętkę mocującą i wyciągnąć na bocznej pokrywie.
 3. Zdemontować pokrywę chłodnicy i wentylatora.
 4. Wyjąć wtyczkę, zawór oraz uchwyt montażowy drenażu.
 5. Zmienić kolejność tych elementów do nowego radiatora.
 6. Zmontować sekwencję lustro.

Charakterystyka i zastosowanie

Radiator „Gazelle” ma następujące wymagania:

 • Materiał i rodzaj świadczenia – model lutowanych stopów, mosiądzu i miedzi.
 • Ilość podział na warstwy – trzy.
 • Termiczny powrót – 83 kW.
 • Waga wersja standardowa – siedem kilogramów.
 • Producent – firma „Avtomash grzejnika”.

Uważany odmiana używana w klasie „Gazela Biznesu” pojazdów (napędowy – UMZ-4216). Ponadto są modele analogowe miedzi: GB-330242, 33027SH, 330242-1301. Wersje Aluminium: 33027 – 1301010 / 1301010-33.

modernizacja

Popularny w krajowej pojazdu kosmicznego „Gazelle”, instalacja grzejnika, na których dom nie jest szczególnie trudne, może być rozbudowany w tej części. Poniżej opisano proces poprawy węzeł w pytaniu.

Z powodu pewnych braków strukturalnych samochody „Gazelle” systemów grzewczych nie jest zbyt ciepło w zimie jest zimno, szczególnie podczas jazdy w terenie otwartym. Jest to spowodowane tym, że kanał centralny jest ciągle cyrkulacji zimnego powietrza. Doświadczeni kierowcy są często na mrozie przyciąć je taśmą lub szmatą. W rzeczywistości, można zrobić tak, że ciepło nie tylko opieki, ale także przybycie.

Będzie to wymagać standardowego piekarnika dodatkowy element chłodnicy przy wejściu. Wyczyszczone torpeda odłączone wszystkie przewody i kable, zdemontowany grzejnik główny i część z doprowadzeniem powietrza jest ustawiony dodatkowy analogowy. Na przykład, można użyć grzejnika od ogrzewania WHA. Maksymalna kwota, jaka jest wymagana, wykończenia armatury.

efektywność strojenia

Po zakończeniu instalacji jest więcej ustawień można regulować nawet pompę elektryczną. Jest on montowany pod maską kranu i kontroli grzałki do regularnego chłodnicy.

Zawierać ona bezpośrednio z tablicy rozdzielczej, tylko trzeba wnieść odpowiedni przycisk lub przełącznik. Zarówno zainstalowany elementem grzejnika są połączone szeregowo. Po uaktywnieniu dodatkowa pompa, poprawia krążenie i gorącej cieczy chłodzącej przechodzącej przez dwa grzejniki, ogrzać wnętrze samochodu doskonale. Jeżeli ulica jest bardzo zimny, a silnik traci ciepło szybko – po prostu wyłączyć pompę. Po zamontowaniu taką strukturę, w praktyce, kabina ciepła nawet przy temperaturze otoczenia minus trzydzieści.

„Gazela” Poniżej znajduje się graficzny wielkości grzejnika.

Plusy i minusy

Przy wymianie chłodnicy bloku samochodowym „Gazelle”, aby wziąć pod uwagę warunki użytkowania pojazdu oraz właściwości klimatyczne regionu. Mosiądz modele są droższe, ale są one bardziej odporne na rozdarcie i korozji. Ponadto, ciepło jest szybko i dobrze utrzymują temperaturę

Różnice aluminium nadaje się do klimatów umiarkowanych, gdzie nie ma żadnych gwałtownych zmian temperatury. Surowe warunki klimatyczne to lepiej użyć zmodyfikowanego modelu z dodatkową chłodnicę i pompę.

Wymiana węzeł w pytaniu trzeba zaopatrzyć się w zestaw śrubokrętów, klucz, szczypce, nowe obroże, łom albo mały łom.

ukończenie

„Gazela” Radiator niezależnie zastąpione dość trudne. Nie ignoruj terminowe utrzymanie terenu, ponieważ jest odpowiedzialny za ciepło w kabinie. Przy pierwszych oznakach wycieku lub w przypadku wyraźnych oznak zużycia konstrukcji, zaleca się wykonać wymianę części. W następstwie tych wszystkich czynności, zadanie obsługiwać nawet początkujący kierowca.