142 Shares 5389 views

Jak wyeliminować zapach moczu kota? Wskazówki i sztuczki

Jak wyeliminować zapach moczu kota? Wielu właścicieli zwierząt domowych, prędzej czy później ten problem są ustawione. Często koty odmawiają okazji ich potrzeby specjalnych tackach lub po prostu „mark” ich terytorium. Cokolwiek to było, zapach, który pozostaje po to jest bardzo ostre i długotrwałe. W tym artykule będziemy mówić o tym, jak wyeliminować zapach kociego moczu. W sklepach zoologicznych można zobaczyć w oknach wyspecjalizowanych narzędzi do zwalczania tego problemu. Można je zakupić łatwo. Ale musimy wziąć pod uwagę powierzchnię, z której czerpią zapach (tkaniny, dywan powierzchni występują), ponieważ niektóre z tych narzędzi można łatwo usunąć zapach, na przykład, z podłogi, ale to boli dywan. Mówimy o bardziej prosty i przystępny sposób pozbycia się zapachu z pomocą dostępnych środków.


Jak wyeliminować zapach moczu kota?

  1. Ocet. Używać w postaci rozcieńczonej i czyste. On jest doskonałym sposobem, aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Jeśli będziesz używać go w czystej postaci, należy przetrzeć powierzchnię po wodzie.
  2. Nierozcieńczony alkohol, wódka. Oprócz tych wspaniałych narzędzi do radzenia sobie z eliminacją ostrym zapachu, ale również pomóc w zapobieganiu ponownym jelit ruch kota w tym miejscu.
  3. nadmanganian potasu. Narzędzie to ma się na wszelkie ciemne zabarwienie powierzchni. Jest to konieczne, aby słaby roztwór nadmanganianu potasu i szmatki „miejsce” o nieprzyjemnym zapachu. nie jest zalecane, aby użyć go do tkanin i dywanów, gdyż istnieje ryzyko barwienia.
  4. Wybielacz. Użyj tego wszechstronnego narzędzia potrzebne tylko wtedy, gdy masz pewność, że powierzchnia do czyszczenia, przetrwać kontakt z chlorem.
  5. Soda. Jest to kolejne wspaniałe narzędzie. Kleik z sody umieścić na złym miejscu i poczekać aż wyschnie. Po tym, zamiatanie go.
  6. Szare mydło. Można go używać jako twardą powierzchnię, a dla materiałów odzieżowych. Usuwanie zapach mydła koci mocz jest bardzo skuteczny, może poradzić sobie z innym smrodem.
  7. nadtlenek wodoru. Podobnie jak w przypadku poprzednich pomocą zapachu moczu kota, może być stosowany w odniesieniu do materiałów i tkanin, jak również. Jednak koncentrat nadtlenku wodoru, – jest bardzo silny skład, które mogą doprowadzić do uszkodzenia lakieru.

Jak wyeliminować zapach moczu kota z dywanu?

Jeśli zwierzę kał na dywanie, a następnie wycofać się plamy i zapach moczu może być w następujący sposób:

  1. Papier toaletowy (lub papierowe ręczniki) w wielu warstwach umieścić na zanieczyszczoną powierzchnię i zakrywać górnej części każdej ciężkiego przedmiotu w celu lepszego wchłonięcia cieczy w nim. Jeśli dywan jest już sucha, czyli suszone w moczu, to najpierw należy nasączyć dokładnie wodą, a następnie również papier i umieścić na górnej prasy. Procedura powinna być powtarzane tak długo, jak tkanina jest sucha.
  2. Wziąć tkaniny nasączonej octem lub nadtlenku wodoru nakłada się na części o nieprzyjemnym zapachu, a ponownym użyciem prasy. Czekamy na kilka godzin.
  3. Następnie, aby uzyskać plamy z dywanu, należy użyć specjalnego narzędzia do czyszczenia dywanów.