149 Shares 1335 views

Fotosynteza w terenie: jakie pomysły można zrealizować?

Przez ostatnie kilka lat sesje zdjęciowe w terenie stały się bardzo popularne. Może odbywać się latem lub jesienią. Ale według profesjonalnych fotografów nic dziwnego w tym. Pole jest wspaniałym miejscem, z którym można odkryć historię. Ponadto nie ma ludzi. W związku z tym model nie zakłóci poglądu na nią i opinii przechodniów. Dzięki temu będzie mogła w pełni zanurzyć się w pewnym obrazie, całkowicie wyzwolić się.

Niektóre istotne niuanse

Na pierwszy rzut oka zdjęcia w polu nie mogą się zakończyć. Jednak to niezamieszkane miejsce posiada wszystkie niezbędne atrybuty, dzięki czemu można tworzyć zdjęcia krajobrazu i portretu. Najważniejsze jest wybranie właściwej historii, wybór na rzecz optymalnej perspektywy i rozpoczęcie tworzenia. Wybierając miejsce, z którego przeprowadzona zostanie ankieta, upewnij się, że nic nie utrudnia obrazu modelu.

Aby sesja zdjęciowa okazała się bez skazy, należy zastosować obiektyw szerokokątny, którego długość ogniskowej nie przekracza 28 mm. Można używać okularów o długiej ogniskowej w odległości 100 mm. Z ich pomocą można wycisnąć perspektywę, aby zmniejszyć luki pomiędzy obiektami (kolce pszenicy, na przykład) do minimum.

Spokój i lekkość związana ze zdjęciami

Dzięki zastosowaniu obiektywu szerokokątnego, sesja zdjęciowa w terenie może być całkiem dobra. Zdjęcie, na którym zostanie przedstawiona mała figura osoby, tylko podkreśli piękno przyrody, daje poczucie wolności i lekkości. Aby utworzyć taką ramkę, konieczne będzie umieszczenie linii horyzontu nieco poniżej segmentu, który dzieli obszar ramki na kilka równych części. Powstałe zdjęcie będzie miało sprężystość, łatwość percepcji. Korzystając z filtru polaryzacji, możesz uzyskać kręcone chmury.

Najbardziej popularne pomysły

Zdjęcia w polu latem powinny przedstawiać model, tak swobodnie jak to możliwe. Powinno się poczuć, że dana osoba może uciec od niewoli kamiennej dżungli i podziwiać naturę, a jednocześnie otrzymywać olbrzymią siłę życia. Możesz użyć popularnej historii, w której dziewczyna biegnie z jednej części ramki do drugiej, trzymając szalik na flircie wiatru.

Analizując pomysły na fotografowanie w terenie, należy podkreślić dość popularną historię. Spowoduje to stowarzyszenia przestrzeni pszenicy. To zdjęcie małej dziewczynki leżącej na trawie łąkowej lub zmiętej pszenicy z zamkniętymi oczami. Aby utworzyć taką ramkę, należy użyć dodatkowych atrybutów. Aby nie widzieć czarnych plam na ziemi, należy używać słomy lub świeżo wyciąć siano. Ponadto, musi istnieć elewacja, po której fotograf zastrzeliby dziewczynę.

Optymalny czas na sesje zdjęciowe

Zdjęcia w terenie najlepiej zrobić we wczesnych godzinach rannych lub wieczornych. W tej chwili słońce jest na tyle nisko nad horyzontem. Dzięki temu urządzeniu fotograf może uzyskać wyjątkową okazję do stworzenia doskonałego zdjęcia. Dziewczyna Photoshoot w terenie może się trochę smutno. W tym celu należy przedstawić model, odejść.

Zdjęcia rodzinne i ślubne

Pole może być używane do fotografowania małżeństw. W tym celu należy wybrać pola kwiatów, na których nie będzie występować żadne prace. Takie miejsca będą wypełnione jasnymi kolorami i bogatymi kolorami, które pomogą sprawić, że zdjęcie będzie piękniejsze. Wiele par organizuje sesję zdjęciową w polu tuż podczas wesela. W tym celu należy zabrać balony, parasole. Możesz tworzyć pęcherzyki mydlane podczas procesu filmowania. Wszystkie te szczegóły doskonale harmonizują z rozległymi polami.

W terenie można zorganizować sesję zdjęciową dla całej rodziny. Wiatr, który jest prawie zawsze obecny na polach, daje zdjęcia lekkości i przestronności. Ponadto, otrzymane strzały będą korzystne z prostego powodu, że bezkresne obszary natury będą miały rolę drugiego planu. Należy zwrócić uwagę na modele. Tak, i przygotuj się przez długi czas, aby strzelać, nie jest to konieczne. Mogą być trzymane w dowolnym momencie.

Ruch odgrywa ważną rolę

Dużo uwagi podczas procesu fotografowania powinny być podane, jak poruszają się modele. W dziedzinach często stosuje się historię, w której człowiek biegnie lub wychodzi. Wynika to z faktu, że dzięki temu można ujawnić swobodę modelu, nieograniczony charakter jego zachowania. Do portretowej fotografii jest również charakterystyczne dla korzystania z postawy, siedzenia i leżenia. Niesamowicie piękny, można uzyskać obraz, który pokazuje tylko twarz, a ciało jest ukryte przez trawę.

Wnioski

W tym przeglądzie sprawdziliśmy kilka popularnych pomysłów na fotografowanie w terenie. Jeśli wyobrażasz sobie całą swoją wyobraźnię i podejdziesz do biznesu w sposób odpowiedzialny, zdjęcia mogą się okazać dobrze.