173 Shares 1786 views

„Claritin”: Instrukcja obsługi, skład, Kompozycji

„Claritin” Medycyna – jest lekiem przeciwhistaminowym o długim działaniu, posiadające wyraźny wpływ przeciwalergiczne. Działanie objawia się poprzez otrzymywanie Claritin godzinę później i trwa dłużej niż jeden dzień. Lek nie przechodzi przez barierę krew-mózg nie wpływają na ośrodkowy układ nerwowy. Recenzje wskazują na podawanie leku wysoką sprawność „Claritin”. Instrukcja podkreśla, że narzędzie to nie ma wpływu na reakcji psychomotorycznej i bez uspokajający i antycholinergiczne wpływ na organizm.

Formularz uwolnienie

Tabletkarka Claritin dostępne w formie w postaci syropu. Tabletki koloru białego, owalne, z jednej strony istnieje ryzyko znaku towarowego w postaci kubków i butelek, a liczba 10.

Claritin w postaci syropu – jest bezbarwna, przezroczysta, często płyn się żółtawy odcień. Syrop wylewa się do fiolki, objętość – 60 i 120 ml. Pakiet – 1 butelka plus miarka.

Claritin: skład

1 tabletka zawiera 10 mg loratadyny i środkami wspomagającymi, które obejmują skrobię kukurydzianą, laktozę i stearynian magnezu.

1 ml syropu zawiera loratadynę – 1 mg. Dodatkowe składniki: wodę, aromat brzoskwiniowy (), kwas cytrynowy, gliceryna, benzoesan sodowy, glikol propylenowy, granulowana sacharoza.

efekt farmakologiczny

Claritin jest związek tricykliczny, blokujące receptory histaminowe. Jest selektywnym antagonistą receptorów obwodowych tego typu.

wskazania

– Leczenie jak w sezonie i poza sezonem alergicznym nieżytem nosa i eliminacji objawów spowodowanych tymi chorobami: świąd nosa, kichanie, swędzenie i pieczenie oczu, katar.

– Leczenie chorób skóry alergiczne etiologii, w tym przewlekła pokrzywka.

dozowanie

Claritin: instrukcje użytkowania dla dzieci w wieku 12 lat i dorosłych

Claritin przepisana dawka – 10 mg (jedna tabletka lub dwie godziny / litr syropu) – 1 raz / dzień. Lek można przyjmować o dowolnej porze dnia.

Claritin: instrukcja dla dzieci od lat 2 do 12

Gdy masa ciała 30 kg: zalecana dawka Claritin – 5 mg. Jest połowa tabletki lub jeden syrop łyżeczkę (5 cm3) – 1 raz / dzień.

Jeżeli masa ciała – 30 kg, a jeszcze 2 godziny uzyskując syrop / litr (10 ml) i 1 tabletka podano 1 godzinę / dziennie.

Claritin: instrukcja dla pacjentów, u których zaburzenia czynności wątroby lub niewydolność nerek ma

Przepisywany 10 mg – Tabeli 1. Syrop lub 2 h / l otrzymano 1 raz na dwa dni.

Możliwe działania niepożądane

W przewodzie pokarmowym u dorosłych:

– suchość w jamie ustnej, nudności, zapalenie;

– czasem – zaburzenia czynności wątroby.

Ośrodkowego układu nerwowego u dorosłych

– bóle głowy, senność, zmęczenie;

dzieci (rzadko) – bóle głowy, drażliwość nerwowego, uspokojenie.

Możliwe objawy reakcji alergicznych u dorosłych: wysypka skórna, czasem reakcji anafilaktycznej. Dane na temat dermatologicznych niepożądanych u dorosłych: istnieje kilka doniesień o łysieniu. Te działania uboczne przy użyciu klaritin objawia się na tej samej częstotliwości, jak w grupie placebo.

Przeciwwskazania

Lek nie jest wskazany:

– w czasie karmienia piersią;

– nadwrażliwość na loratadynę lub inne składniki leku.

W ciąży, lek należy stosować z ostrożnością.

Objawy przedawkowania

U osób dorosłych, a jednocześnie CLARITIN w dawkach dużo wyższych niż zalecaną dawką 10 mg, był ból zaobserwowano częstoskurcz, senność. U dzieci o masie do 30 kg, podczas przyjmowania leku w dawce przekraczającej 10 mg, obserwowano objawów pozapiramidowych. Ponadto zauważył, kołatanie serca. Leczenie w przypadku przedawkowania, leczenie wspomagające i objawowe.

interakcji

Przy stosowaniu klaritin równocześnie z ketokonazol i erytromycyną cymetydyny wzrost stężenia loratadyny i produktów przemiany materii w osoczu krwi, ale nie jest to klinicznie objawia się (w tym przypadku prowadzenie EKG).