261 Shares 9363 views

Jak zwiększyć wydajność komputera w grach? test wydajności komputera. wydajność komputera zależy od …

Komputer, kupiony kilka lat temu, w końcu traci swoją skuteczność. Wynika to częściowo z faktu, że rozwój technologii nie stoi nieruchomo. Jednocześnie, gry stają się coraz bardziej wymagający „wypychania” jednostki systemowej. W związku z tym, to musi być coś zrobić. Przyjrzyjmy się , jak zwiększyć wydajność gier komputerowych. Na szczęście, istnieje wystarczająca liczba sposobów, a wiele z nich są dość proste.

Jak poprawić wydajność komputera: wprowadzenie

Jeśli jednostka systemowa jest nadal hamuje potężną kartę graficzną zainstalowano wystarczającą ilość pamięci RAM i CPU i dobrą grę, nie ma powodów do paniki. Po pierwsze, jest najważniejszą rzeczą, że trzeba zrobić – to sprawdź instalację najnowszych sterowników. Jeśli wszystko jest w porządku, sprawa jest prawdopodobne, że jednostka systemowa jest zapchany kurzem. To samo odnosi się nie tylko do komputerów stacjonarnych, ale laptopa. Ważne jest, aby okresowo oczyścić. Wpływa to bezpośrednio z faktu, że gra będzie znacznie mniej niż hamulca. Należy zrozumieć, że do listy wszystkich możliwych problemów, nie ma sensu, ponieważ mogą one być bardzo, bardzo dużo. Problemem może być to, że w zasobniku systemowym jest otwarte zbyt wiele aplikacji, które zajmują duże ilości pamięci RAM. Z tego powodu, i masz dyskomfort podczas gry.

test wydajności komputera

Jeśli gra jest to, że zaledwie tydzień temu pracował z hukiem dzisiaj hamulcami, nie od razu w panikę. Zalecane jest, aby zwrócić uwagę na stan chłodnic. Fakt, że niewystarczające chłodzenie procesora, karty graficznej itp N. Podtarmazhivany może spowodować zamarza, a nawet awarię urządzenia z powodu przegrzania. Od czasu do czasu trzeba zmienić pastę termiczną. Lepiej, jeśli będzie on obsługiwany przez ekspertów. Warto też wspomnieć, że w niskich napięcia urządzeń sieciowych, takich jak karty graficznej lub procesora nie może pracować na pełnych obrotach. Innym ważnym punktem – zainstalowany system operacyjny. Ale najlepszą wydajność komputera, aby wykonać test, który powie Ci dużo. Aby to zrobić, trzeba użyć specjalnego oprogramowania. Mimo, że można pójść w drugą stronę i korzystać z narzędzi, które są instalowane razem z systemem operacyjnym. Przyjrzyjmy się każdej z metod i zobaczyć, który z nich jest bardziej skuteczna.

Jak zrobić test wydajności

Pierwszą rzeczą, którą trzeba – jest, aby przejść do Panelu sterowania, a następnie w „System i zabezpieczenia” sekcji, a następnie w menu „System”. Jako przykład niech-to-date systemu operacyjnego Windows 8. Kiedy zostały przeniesione do sekcji „System”, a następnie pod słowami „system operacyjny Experience Index” zobaczysz cechy komputera. Jeśli klikniesz bezpośrednio na logo można zobaczyć wszystkie szczegóły interesującego nas. Skala może rozpocząć się od 1 i końca 10. Na przykład linia „Procesor” może mieć szacunkową wartość 7,8, a „graficzne do gier” – 6,8. Wszystkie elementy razem, podzielonej przez współczynnik, biorąc pod uwagę średnią wydajność urządzenia. Korzystnie, wynik był tak duży jak to możliwe. Chciałbym powiedzieć, że wzrost wydajności komputera może odbywać się w systemie BIOS lub z pulpitu. Należy również zauważyć, że w przypadku korzystania z systemu operacyjnego XP, najwyższą ocenę w skali Tam – 7,9 pkt.

Używamy specjalnego oprogramowania

Jeśli z jakiegoś powodu powyższa metoda nie pasuje, a następnie, gdy masz połączenie z Internetem, zawsze można skorzystać ze specjalnego oprogramowania. Na uwagę zasługuje program o nazwie Performance Test. To narzędzie daje wiele możliwości. Na przykład, aby przeprowadzić testy procesora i karty graficznej z osobna, lub po prostu sprawdzić wszystkie komponenty systemu. Jak pokazuje praktyka, najlepiej jest użyć tak zwanych „testów warunków skrajnych”. Pozwalają one na identyfikację słabych punktów w komputerze. Zasada działania jest to, że wszystkie elementy są ładowane z możliwie najlepszy sposób. Użyj programu takiego jak Burnin testową i innych. W każdej chwili można zatrzymać proces i zobaczyć wyniki, które dadzą Ci wszystkie niezbędne informacje.

Zwiększona wydajność w systemie BIOS

Teraz rozumiem, w celu poprawy wydajności komputera. Nie trzeba specjalnego oprogramowania. Oraz w celu zwiększenia wydajności komputera w grze BIOS jest dość proste, można sobie z tym poradzić. Tutaj można przetaktować procesor. Aby to zrobić, znajdź parametr CPU Frencerey. Tutaj można zobaczyć kilka wierszy. W jednym z nich wskazuje częstotliwość, takie jak 400, w drugim – czynnik, niech to będzie x4. Rozmnażają się bieżącą szybkość procesora, to znaczy 1600 Hz. Zwiększenie tej szybkości, można poprawić wydajność. Nie jest konieczne, aby przekroczyć granicę 20-30% podkręcania, ponieważ wpływa znacząco na ciepło, które mogą prowadzić do uszkodzenia elementu. Aby komputer szybciej, trzeba zawierać parametry takie jak poziom pamięci podręcznej CPU 1 i 2. To jest, co do zasady, a wszystkie prace optymalizacyjne w BIOS-ie, ale teraz chciałbym powiedzieć kilka ważnych punktów.

Ponieważ wydajność zależy od systemu operacyjnego?

Nie możemy powiedzieć, że teraz mniej, obsługuje platformę Win XP. Najlepiej jest użyć „siedem” lub „ósemka”. To samo odnosi się do wydajności w grach. Na przykład, Vista ma najniższą stopę i Windows 7 – najwyższy. Wynika to bezpośrednio z kompilacji systemu operacyjnego. Więc jeśli zastanawiasz się jak zwiększyć wydajność komputera, przede wszystkim dawać dobry systemu operacyjnego i zaktualizować go do najnowszej wersji. Jeżeli wydajność systemu z urządzenia nie jest zbyt dobry, najlepszym rozwiązaniem byłoby, aby wygrać platformy XP, który nie jest zbyt wymagający. Chciałbym również powiedzieć kilka słów o tym, że w przypadku niektórych gier trzeba mieć szybkie łącze internetowe, albo będą strasznie hamulec i „żelaznym” tu w ogóle z nim zrobić. A teraz przyjrzyjmy się kilku przydatnych programów dla nas.

Trochę o oprogramowanie do testowania

Istnieje wiele darmowych programów, z którymi można znaleźć „dziury” w systemie. Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zwiększyć wydajność komputera XP lub innych systemów operacyjnych, a następnie kliknąć na poniższy jeden.

PC Wizard można nie tylko przeprowadzić kompleksową kontrolę, ale również zeskanować element interesujące dla Ciebie. Na przykład, procesor, pamięć, dysk twardy, a nawet karty pamięci flash. Kolejną opcją – narzędzie CrystalMark, zawiera szczegółowe informacje na temat wszystkich przetworzonych urządzeń. 3D Mark – oprogramowanie, które od dawna stosowane przez graczy na całym świecie. Program pozwala uzyskać obiektywną ocenę możliwości karty graficznej i procesora. Badanie jest przeprowadzane przy pełnym obciążeniu, co daje dobre rezultaty. Nie zaleca się stosowania zbyt wiele testów warunków skrajnych, ponieważ wykorzystać wszystkie dostępne środki, które mogą zmniejszyć składową żywotność. A teraz kilka ogólnych informacji na temat poprawy wydajności.

Co może przyczynić się do zwiększenia wydajności komputera?

Jestem pewien, że wielu użytkowników nie myśleć o tym, że czasami powodem jest tuż przed nami. Na przykład, aby zwiększyć wydajność systemu Windows 7 komputera mogą być za pomocą panelu sterowania karty graficznej za. Tutaj intuicyjne menu w języku rosyjskim. Trzeba ustawić maksymalną wydajność i minimalny poziom jakości. W zasadzie, to wynik powinien być bardzo zauważalne. Można również eksperymentować z ustawieniami. Na przykład, aby usunąć filtrowanie anizotropowe, wygładzanie, ustawić nowe parametry, i tak dalej. N. Tak czy inaczej jest to prawdopodobne, aby osiągnąć pozytywne rezultaty. Jeśli z jakiegoś powodu, uruchom grę z kija, to jest to może znacznie spowolnić, z powodu niewystarczającej prędkości odczytu informacji z karty pamięci, ponieważ. Należy zwrócić uwagę na stan dysku twardego. Teraz widzimy, co możemy z nim zrobić.

O wydajności i twardym

Mało kto myśli o tym, że po brzegi zapchany dysk twardy – jest przyczyną zamarza w grach. Chodzi o to, że gra wymaga wolnego miejsca. Jeśli nie ma, to konsekwencje widać dla siebie. Sektory łamane – to kolejny powód. Aby obliczyć takie i wyeliminować, trzeba zrobić defragmentacji. To nie jest sformatowany, a wszystkie ważne informacje pozostaną na dysku twardym. Niepożądane jest do zainstalowania gry tam, gdzie znajduje się system operacyjny.

Istnieje również specjalny program dla wydajności komputera o nazwie Game Booster. Chodzi o to, że obejmuje wszystkie procesy, które uwalnia pamięć operacyjną i wideo do wygodnego rozgrywki. Oprogramowanie to całkowicie za darmo, a interfejs jest prosty i intuicyjny. W czasie gry musisz opuścić narzędzie otwarte. Pomoże to zarówno w celu zwiększenia wydajności komputera w grach i otrzymywać ważne informacje. Program jest całkowicie darmowy i łatwy w użyciu. Również po jego rozpoczęciu, można uruchomić testu wydajności komputera i przeglądać lub porównać wyniki przed i po.

wniosek

Należy zauważyć, że mamy do czynienia z jak poprawić wydajność komputera. Jak widać, wszystko jest bardzo proste. Pożądane jest również, aby zainstalować dobry program antywirusowy. To nie powinno być zabezpieczone jedynie przed złośliwym oprogramowaniem, ale nie zatyka systemu, co jest niezwykle ważne. Na przykład, ten sam Avast ma tak zwany „tryb gry”, który pozwala na zresetowanie obciążenia z komputera i cieszyć się proces. Można również zmniejszyć szczegółowość i jakość cieni, to pomaga na 100%. Jedynym minusem jest to, że korzystanie z takich gier jest znacznie mniejszy. To samo odnosi się do wyrażenia zgody, o której minimalizacja zwiększy FPS. Tu, być może, wszystko, co można powiedzieć na ten temat. Wiesz, jak zwiększyć wydajność komputera w grach, a informacja ta powinna być na tyle, aby znaleźć i rozwiązać problem. Jeśli nic z tego nie pomaga, to lepiej kupić nową jednostkę systemu.