850 Shares 4513 views

Pancernik olbrzymi: opis zwierzęcia, siedlisko

Pancernik – jeden z najstarszych i najbardziej niezwykłych zwierząt na naszej planecie. W ojczyźnie tej rodziny nazywa amadillami lub „dinozaury kieszeni.” Uważa się, że pierwsze pancerniki pojawiły się na Ziemi 55 milionów lat temu. Przetrwać, w przeciwieństwie do wielu innych fauny tych zwierząt przez tak długi czas, udało mu się przede wszystkim ze względu na obecność powłoki. Największym przedstawicielem tej rodziny jest Priodontes maximus – pancernik olbrzymi.

siedlisko

W naturze gatunek ten Armadillo można znaleźć tylko w Ameryce Południowej. Aby spełnić te niezwykłe spektakularne „mini-dinozaura” może być z Wenezuelą na południu do północy Paragwaju. Pancernik olbrzymi – siedliska zwierząt jest więc dość obszerna. Amadilly żyć w tym obszarze w zasadzie tylko w zalesionej okolicy. . Część regionalna jednego zwierzęcia zwykle 1-3 km kwadratowych. Styl życia, takie pancerniki są samotne.

Opis zwierzęcia

Wygląd pancernik olbrzymi różnią naprawdę imponujące. dorosłych ciała może wynosić 75-100 cm. masy zwierzęcia często większa niż 30 kg. Oznacza to, że wielkość Priodontes maximus przypomina 4-6 miesięcy świnia. W niewoli ARMADILLO masy tego gatunku może wynosić 60 kg.

Całe ciało – biodra, ogon, głowy do tyłu – zwierzę jest pokryte małych południowych rogowej scutes, połączonych ze sprężystego materiału. Ze względu na to, pancerz w amadilly jest zwinny. Kolor powłoki z pancernik olbrzymi ma ciemnobrązowej. W każdym razie, żołądek w Priodontes maximus zawsze jaśniejszy niż z tyłu.

Lufa olbrzymiego pancernik ma cylindryczny kształt. Zęby zwierzęcia odsyłane. Na łapach amadilly zaprezentować duże pazury. Język ten pancernik, podobnie jak większość innych członków rodziny, długi i lepki. Są łatwe do pet „podnosi” nawet najbardziej zwinne owady.

dieta zwierząt

Pomimo pojawienia zastraszenia, niebezpieczny drapieżnik pancernik olbrzymi nie jest. Żywi w naturze, głównie termity, robaki oraz różnego rodzaju owady latające i pełzające. Ostre pazury długie Priodontes maximus konieczne, aby nie atakować, a do ruin mrowisk i kopanie dziur.

Interesującą cechą pancernik olbrzymi jest to, że mimo swojej masywności, to zwierzę może łatwo stanąć na tylnych łapach. Jeśli to konieczne, w związku z tym, Priodontes maximus swobodnie dociera do górnej części dużego kopca.

Jak odtworzyć

Krewnych Priodontes maximus nastąpić tylko wtedy, gdy chęć posiadania potomstwa. Dojrzałość płciowa występuje u tych zwierząt w wieku około roku. Ciąża u samic pancernik olbrzymi nie trwa zbyt długo – około 4 miesięcy. Ściółka jest najczęściej jedno lub dwa młode. Ich wychowanie jest zaangażowana tylko matka. Mleko karmienia młodych kobiet przez około sześć miesięcy. Następnie dzieci zaczynają samodzielne życie.

wartość ekonomiczna

W większości obszarów Ameryki Południowej amadillu nie lubią i są uważane za pól szkodniki. gigantyczny siedlisko pancernik jest obszerny, a ludzie mu „przecina” są rzadkie. Czasami jednak zwierzęta te są takie same plony RAID. Rośliny są, oczywiście, nie jeść, ale zadowolonych „pogromy” łamiąc ziemię w poszukiwaniu owadów. Również amadilly, Ryskov zgniotu sadzenie pola, do czynienia z czasem znaczną szkodę.

Specjalna wartość ekonomiczna „kieszeń dinozaur” nie. Indianie Armadillo mięso, na przykład, w jedzenie nie używać (z powodu jego wymawiane smak piżma). Ale niektórzy Europejczycy, że ten produkt jest bardzo smaczne i przypominają wieprzowiny. Dlatego pancerniki nie tylko zniszczyć rolników, ale również złapać kochanków przysmaków. Dla zagrożonych gatunków jest zwierzęciem nie ma zastosowania. Jednak obecnie uważa się redkovstrechayuschimsya.

Wymarłe pancernik olbrzymi

Priodontes maximus – dzisiaj, jak już wspomniano, jest największym członkiem rodziny. Jednak w czasach prehistorycznych na Ziemi, oczywiście, żyliśmy i znacznie więcej „overall” pancerniki. Na przykład, w południowej części Ameryki Północnej (10-11 tys. Lat temu) stosunkowo niedawno mieszkał Glyptodon i doedikurusy, wyglądają bardzo podobnie do nowoczesnego Priodontes maximus, ale mają o wiele większy rozmiar. Ich szczątki archeolodzy znaleźli dość często. Długość ciała tych potworów może sięgnąć 3-4 metrów.