336 Shares 1142 views

Jak dostać się do centrum Budapesztu Airport: Informacja

Przed podróżnych, którzy zamierzają udać się na Węgry, nasuwa się pytanie: w jaki sposób dostać się do centrum Budapesztu Airport? Spójrzmy na niektóre rzeczywistych rozwiązań, które przyczynią się do centrum miasta i zaoszczędzić na transferze.

Jak poruszać się po lotnisku?

Większość lotów z WNP po przyjeździe podawane do 2B terminala. Jak dla lotów z państw Schengen, takie samoloty latać do 2A terminala. Poruszanie się po witrynie i znaleźć drogę do transportu miejskiego, wystarczy przeanalizować schemat lotniska i terminalu układ, który jest pokazany na zdjęciu w tej sekcji.

kwestie finansowe

Zanim pójdziesz do centrum Budapesztu lotniska powinny dbać o wymianie waluty. Dla tych celów, po bagaż zaleca się, aby przejść do najbliższego bankomatu i wypłacić odpowiednią ilość gotówki. Urządzenie elektroniczne powinny dać pieniądze na waluty węgierskiej – Forinty. Naturalnie, w celu usunięcia i zmiany karty kredytowej waluty jest wymagane próbki MasterCard lub Visa.

Dlaczego trzeba lokalną walutę? Przede wszystkim, aby zapłacić za taksówkę lub kupić bilet w autobusie. Pierwsze forintów z bankomatu jest bardziej wygodne, ekonomiczne rozwiązanie w porównaniu z traktowaniem usług lokalnych wymienników, które można również znaleźć w lotniska. Dopiero po tym zaleca się, aby pomyśleć o tym, jak dostać się do centrum Budapesztu lotniska.

pomocnych wskazówek

Aby dostać się z lotniska w Budapeszcie do centrum, planując podróż jest konieczna, aby rozwiązać następujące zadania:

  1. Z góry określić położenie hotelu na mapie miasta przy rezerwacji on-line lub przez telefon.
  2. Przed odlotem powinien być napisany w notatniku przydatnych adresów, gdzie można znaleźć schronienie. Warto też wspomnieć o pozycji map wymaganych do wzięcia udziału.
  3. Jeśli masz dostęp do laptopa lub smartfona, wskazane jest, aby przesłać do urządzenia mapie Budapesztu i starannie zbadać drogę z lotniska do centrum miasta. To pozwala na szybkie poruszanie się po stronie i wybrać najtańszy, najszybszy sposób, aby wykonać delokalizacji.

Jazda autobusem

Jak dostać się do środka lotniska w Budapeszcie w autobusie? Odwołanie się do tej postaci, konieczne jest, aby znaleźć przystanek gdzie 200E lot zatrzyma. Jest na ten autobus może jechać z terminala № 2 i dotrzeć do stacji końcowej o nazwie Metro Kőbánya-Kispest, który znajduje się na gałęzi M3. Wtedy będzie można przenieść do wagonu miasto i jechać gdziekolwiek.

Autobus jedzie do określonego lotu do Budapesztu od 4:00 do 23:00 w odstępach około 15-20 minut. W tym przypadku, na wycieczkę do stacji metra zajmuje około pół godziny.

Znajdź ogranicznik, który pochodzi z autobusu, to jest możliwe, kierując się znakami, które są dostępne w hali przylotów w terminalu. Jednocześnie ważne jest, aby skręcić na podejściach do transportu, ponieważ zwykle jest formowana integralnie Pandemonium pasażerów, które również starają się dostać z lotniska w Budapeszcie do centrum miasta.

Jak podróżować autobusem w nocy?

Od 23:00 do 4:00 do Terminalu 2 jest dostarczany do autobusu z lotniska w Budapeszcie № 900. Wspomniana przejazdy środkami transportu w odstępach co 30 minut, a także umożliwia dostęp do jednej z centralnych stacji metra, – Bajcsy-Zsilinszky. Podane informacje są szczególnie przydatne dla osób, które planują przyjazd w mieście samolotem po północy, stosując tanie bilety na loty.

Gdzie mogę dostać bilet autobusowy?

Określić, w jaki sposób dostać się do Budapesztu autobusem, konieczne jest, aby dbać o zakupie dokumentu podróży. Można go kupić w punktach informacyjnych na lotniskach, w kiosku, element poczty, specjalną maszynę. W ostateczności, spróbuj kupić bilet stoi u kierowcy autobusu.

Koszt dokumentu podróży będzie około 350 forintów. Jeśli dokonasz zakupu z kierowcą, cena może być znacznie wyższa.

pociąg wahadłowy

Drugi opłacalnym rozwiązaniem dla organizacji podróży – pociąg, który przyjdzie do Budapesztu z lotniska (w mieście). Jak dostać się na pociąg? Niedoświadczony podróżnego mogą być pewne problemy. Fakt, że stacja jest blisko transportu kolejowego do terminalu lotniska numerem 1. Dlatego tutaj będzie mieć dostęp do wszystkich tego samego 200E autobusowego, który sam wygląda jak dobre rozwiązanie dla transplantacji w metrze.

Jeżeli, pomimo wszelkich przeszkód, zdecydowaliśmy się pójść do centrum pociągiem, po wylądowaniu na numer terminala 1, trzeba kupić dokumentu podróży do dowolnego najbliższego pociągu do miasta. Punkt końcowy będzie zachodniego końca Budapeszt nazywany Nyugati. W końcu, można znaleźć wejście do metra.

Jeździć shuttle van

Jednym z najlepszych sposobów, aby zaoszczędzić na taksówce podczas grupę podróżujących wygląda lądowanie na specjalny autobus, który jest podobny do autobusu krajowym. Taki transport zyskuje pewną ilość ludzi, a potem zabiera je do wybranego punktu na mapie Budapesztu.

Regularne czółenka czekają pasażerów na lotnisku przez całą dobę. Aby dowiedzieć się o koszty podróży pod właściwy adres, lub zarezerwować miejsce na określonej grupy osób, z odpowiednim wyprzedzeniem, aby znaleźć na stronie internetowej firmy, która jest zaangażowana w takich transferów.

Taksówką

Jeśli oszczędności w podróży nie jest najbardziej zasadnicze znaczenie w tym przypadku należy użyć bardziej wygodną opcję i złapać taksówkę. Siewu w dowolnym pustym samochodzie zaparkowanym na terminalu można w jak najkrótszym czasie, aby być w centrum miasta lub dostać się do hotelu.

Ponieważ cena podróży w taksówce tu na ziemi będzie musiał zapłacić około 450 forintów, a za kilometr – około 280. Do centrum można dojechać w 6500 HUF, co jest więcej niż 20 euro.

Ostrzeżenie! Doświadczeni podróżujący ostrzegają, że często można dostać w samochodzie kierowcy-oszust, który wybierze dłuższą trasę, lub dostarczy w korku. Dlatego, siedząc w samochodzie, warto zauważyć, z wyprzedzeniem, aby poprosić o skrót do wybranego punktu na GPS.

wynajem samochodów

Jak dostać się do centrum Budapesztu z lotniska wynająć samochód? Warto odwiedzić jedną z toczenia biur, które obfitują w pobliżu lotniska. Tutaj można wziąć dowolny odpowiedni samochód do wynajęcia, następnie, koncentrując się na mapie, aby dostać się do centralnej części miasta. W tym przypadku koszt wynajmu transportu na tydzień będzie kilkaset euro.

Konkludując

Więc zorientowali się, jak możemy dostać się do lotniska w Budapeszcie. Jechać w przeciwnym kierunku pod koniec podróży może być w ogóle tego samego transportu publicznego, wynajmu samochodu lub taksówki. Aby uniknąć zagubienia, zatrzymując się na wybór w metrze, pociągu lub autobusu, wystarczające jest, aby zwracać uwagę na znaki na stacjach, gdzie oznaczone dojazdu do lotniska.

Przed wyjazdem, pożądane jest, aby wcześniej kupić bilety na transport publiczny i zobaczyć harmonogram jego ruchów na trasach. Jeśli wybór padł na taksówkę jest najwygodniej zarezerwować samochód w recepcji w hotelu. W efekcie maszyna jest zobowiązany do przewidzenia przy wyjściu z hotelu w odpowiednim czasie, który nie będzie za późno na lot na lotnisku.