606 Shares 9386 views

Jak włączyć kamery na „windose 7”: program do pracy z kamerą internetową

Nowoczesne laptopy mają wbudowane kamery internetowe. Teraz jest to niemożliwe, aby znaleźć w sprzedaży model, który nie ma aparatu. Ale jak każdy inny moduł, może również być uszkodzony. Albo, użytkownicy często nie wiedzą, jak włączyć kamery na „windose 7”. Postaramy się ponownie i na zawsze rozwiązać ten problem.

Jak włączyć kamery na „7” windose laptopa?

Zacznijmy od tego, że kamera na laptopie działa z domyślnych pre-kierowców. Oznacza to, że przy zakupie laptopa w sklepie i tam już Windows 7 (lub innych wersji) sterowniki do kamery. W przypadku ponownej instalacji systemu operacyjnego lub doznał jakiegoś niepowodzenia w pracy kamery, kierowca musi być ponownie zainstalowany. Ale omówimy to później.

Najprostszym sposobem, jak włączyć kamerę na „windose 7”, wiąże się z wykorzystaniem Skype. Ten program jest w ogóle, ale jeśli nie, to jest łatwe do pobrania. W muszą „Ustawienia aparatu” „Skype”. Już tam, w ustawieniach można włączyć aparat i zobaczyć swój wizerunek. Jednakże, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak włączyć kamery na windose 7 bez „Skype”, to istnieją inne sposoby.

Alternatywnie, można to zrobić na specjalnej stronie do testowania kamer internetowych. Wystarczy przejść do webcammictest.com miejscu i kliknąć „Sprawdź Kamera internetowa”. Jeśli wszystko jest w porządku, to będzie początek, i można zobaczyć siebie na zdjęciu. W przypadku awarii lub jakiegokolwiek problemu zostanie wyświetlony komunikat „Kamera nie jest podłączony lub jest uszkodzony.”

Sprawdź kamera w sieciach społecznościowych

To samo można zrobić w sieci społecznej „Vkontakte” i „Facebook”, na przykład. Nie można utworzyć zdjęcie profilowe z kamery internetowej, klikając na „Złóż natychmiastowy zdjęcie.” Po tym, małe okienko pojawi się „Opcje Adobe Flash Player” i prosić o pozwolenie na korzystanie z aparatu. Należy kliknąć „Zezwalaj” i „Zamknij”. Aparat jest włączony, można zrobić zdjęcie. Warto zauważyć, że na stronach internetowych kamery mogą pracować tylko w przypadku instalowania plug-in Adobe Flash Player. Jeśli aparat nie jest w porządku, na przykład, sterowniki nie są zainstalowane, zobaczysz „Kamera nie zostanie znaleziony.”

Można również użyć specjalnych programów, które dotyczą i pozwalają dostosować aparat: Active WebCam, RGS-AvaCam, Webcamoid etc.

Sprawdzanie stanu

Jeżeli metody opisane, jak włączyć kamerę na „windose 7” nie pomoże, to trzeba sprawdzić jej stan. Aby to zrobić, przejdź do Menedżera urządzeń, aby sprawdzić, czy moduł i jest obecny w systemie w ogóle. Najprostszym sposobem, aby to zrobić – napisać w wierszu poleceń: devmgmt.msc. Więc po prostu otworzyć okno „Device Manager”, i nie musimy patrzeć na liście kamer. To będzie na liście rozwijanej w sekcji „Urządzenia do obrazowania”. Rozwiń listę, a jeśli nie jest obecna kamera internetowa, to znaczy, że wszystko jest w porządku. Ale mogą istnieć inne sytuacje:

  1. Kamera nie jest obecny na liście urządzeń w ogóle. Jest to najgorsza opcja, co oznacza, że albo urządzenie jest fizycznie uszkodzony lub odłączony sprzętu.
  2. Istnieją pewne nieznane urządzenie. Może to być aparat fotograficzny (lub coś innego), że komputer po prostu nie można wykryć. W 90% przypadków oznacza to, że nie ma oprogramowania, które jest kierowca.
  3. Aparat jest, ale jest oznaczona żółtym trójkątem z wykrzyknikiem. Oznacza to, że urządzenie jest rozpoznawane, aw ogóle, to działa, ale mogą występować problemy w pracy. Jest ona traktowana przez usunięcie starych i zainstalowanie nowego sterownika.

Dlatego przed włączeniu kamery na „windose 7”, najpierw sprawdzić jego stan. Jeśli nagle okaże się, że komputer po prostu nie widać kolej to nie działa.

Jak włączyć kamery na „windose 7” na laptopie HP czy Asus?

Na laptopach specjalną funkcjonalność, aby szybko uruchomić aparat jest wyposażony w przyciski Fn. W notebookach, przyciski te pozwalają na rozszerzenie funkcjonalności trochę. Na przykład, można sprawić, że dźwięk miękki lub głośniej, jasność wyższe lub niższe. Można również wyłączyć wyświetlanie i spowodować, że komputer „snu”. Jak włączyć kamery na „windose 7” na notebooka „Asus” lub HP w ten sposób? Wystarczy nacisnąć przycisk Fn i, nie zwalniając go, kliknij na ikonę kamery. W zależności od modelu, ikona może być umieszczony w dowolnym miejscu: w górnej lub dolnej części klawiatury. To nie może być. Po kliknięciu wbudowana aplikacja jest uruchomiona na aparat z różnymi ustawieniami. W niektórych laptopach, kombinacja tych klawiszy pozwala włączyć lub wyłączyć moduł kamery siebie. To wszystko zależy od modelu.

Ale nawet jeśli w tym przypadku nie działa, to masz ciężki przypadek. Na minimum, trzeba spróbować zainstalować sterownik.

Instalacja sterownika kamery

Jeśli opisane wszystkie metody, jak włączyć kamerę na „windose 7”, wypróbowaniu, ale to nadal nie działa, to znaczy, że trzeba zainstalować sterownik.

Informacja na etykiecie danego modelu laptopa jest dostępna. Znajdź etykietę i zdefiniowanie modelu. Jest to ważne, ponieważ w zależności od numeru modelu jednej lub drugiej kamery mogą być zainstalowane w komputerze przenośnym.

Dowiedziałem modelu? Teraz przejdź do strony producenta laptopa i kliknij na zakładce „Pomoc”. Wszyscy producenci na swoich stronach internetowych pozwala użytkownikom pobrać sterowniki. W „Wsparcie” Wybierz „Pobierz oprogramowanie” i tam podać model laptopa. W takim przypadku zostanie on pokazany kompletną listę sterowników dla wszystkich urządzeń, które są wykorzystywane w danym modelu. Czy jesteś zainteresowany w sterowniku do kamery, które można nazwać jako sterownik aparatu lub w jakiś inny sposób. Po załadowaniu sterownika (lub aplikacji dla kamery), zainstalować go, uruchom ponownie komputer i ponownie sprawdzić jeden z następujących sposobów.

Jeżeli problem naprawdę był brak lub nieprawidłowe działanie sterownika, a następnie ponowne zainstalowanie powinno rozwiązać problem. Ale jeśli to nie zadziała, to nie jest ostatnia opcja z wadliwego modułu. W tym przypadku trzeba będzie nosić komputer w studio, ponieważ problem sprzętowy nie jest dokładnie oprogramowanie sposób można rozwiązać.

wniosek

Teraz, gdy wiesz, jak włączyć kamery na „windose 7” na komputerze, i co zrobić, jeśli to nie zadziała. Niestety, laptopy są często uszkodzony sprzęt aparatu, nie oprogramowanie. Jednak ich wymiana nie pociąga za sobą żadnych trudności.