458 Shares 8814 views

Przebiśnieg angustifolia: opis

Las kwiat przebiśnieg liściaste, angustifolia i Kaukazu – bulwiasta roślina należąca do początku kwitnienia kwiatów wieloletnich. Pochodzą one z różnych rodzajów i różnych kształtach liści i kolorach, rozmiarach, a każdy z nich wygląda jak delikatny biznesu wiosna karty.

Przebiśnieg angustifolia jest najmniejsze ze wszystkich rodzajów kwiatów. Może rosnąć w szklarniach, ogrodach i pojemnikach. Rośnie powoli, wydaje się, cienkie zielone liście i kwiaty w kształcie dzwonów prowadzonego na cienkie łodygi.

lokalizacja

Idealnym miejscem do rosną – ogród, ponieważ nie można odtworzyć naturalne warunki do kwiatu. Śnieżyczki angustifolia, którego opis zamieszczony jest w tym artykule, lubi zimno, wilgotność i półcień.

listowie

Na rośliny tworzą skupiska delikatną zielonych liści do 30 centymetrów. Ale każdy gatunek one svoeoobraznye i różni się od innych.

rozkwit

Kwiaty roślin wiszące w postaci dzwonów, z których każdy jest rosnące na jednej cienkiej łodydze. Na przykład, na białej przebiśniegu 2 cm różyczki. Rasy kaukaskiej śnieżyczki kwiaty znane długich, których wysokość sięga 25 cm.

warunki temperaturowe

Te kwiaty wolą zimne, wilgotne, warunki leśnych, w których temperatura zimą około -6 ° C Istnieje kilka gatunków, które rosną w miejscach słonecznych suchych obszarach, przystosowane do takich warunków. Większość z nich bierze swój początek z alpejskich łąk wilgotnych.

gleba

Powinna ona zawierać humusu lub kompostu i torfu, piasku i gliny. Gleba powinna być luźna, pożywne i osuszony. Przebiśnieg angustifolia nie może stać obszary, w których tęsknimy zastoju płynu.

nawóz

Nawozić kwiaty zimą i jesienią nawóz rozpuszczalny w wodzie, aby zapewnić żarówek potrzebnych minerałów, ponieważ w tym czasie nie jest intensywny rozwój roślin i korzeni. Żarówki będą kiełkować i bez nawożenia, tylko kwiaty w tym przypadku będzie mniej piękne i obszerne.

Przebiśnieg angustifolia: opis, uprawa

Przebiśniegi cebule sadzone na głębokości 10 cm. Wyglądają najlepiej, gdy posadzone razem w ilości trzech sztuk. Natychmiast po wysianiu, powinny być one podlewane, zwilżanie gleby dokładnie. Główną ilość bulbils w 1-2 tygodnie rozpocznie się zakorzenić, ale nie zauważysz kiełki nad ziemią aż do wczesnej wiosny.

Przebiśniegi wąskolistne formie kiełkowania po atrakcyjnych zwartych grupach. Przy uprawie w pojemnikach, należy stosować wyłącznie wysokiej jakości odsączone gleby. Do tego pasuje niemal do każdego garnka. Upewnij się, że nie ma w nim dziur, jak żarówki w zalanej glebie nie powinno być. Umieszczać pojemników w półcieniu.

odchwaszczanie

Głównymi wrogami przebiśnieg chwasty są zatem niezbędne, aby regularnie je zniszczyć. Zostały one zrobione z kwiatów odżywiania muszą dodatkowo przyczynić się do rozprzestrzeniania różnych szkodników.

nawozy

Od przebiśnieg angustifolia – dziki kwiat bez nawożenia może to zrobić, choć jej kwiat jest piękny i dłużej. Rośliny trzeba nawozić zimą i jesienią, przy użyciu rozpuszczalnych składników odżywczych, ponieważ w tym okresie rośliny aktywnie rośnie, a jej system korzeniowy.

Konieczne jest, aby pamiętać, że nawozy azotowe są niepożądane w dużych ilościach, ponieważ ze względu na ich bardzo szybko zwiększa liczbę liści. Ze względu na tę cechę wczesną wiosną mokrej pogody istnieje prawdopodobieństwo choroby grzybicze. To jest użyteczne fosforowe nawozy, które korzystnie wpływają na rośliny kwiatowe. Nawozy zawierające wpływ potasu pozytywnie na zdrowie żarówek.

reprodukcja przebiśnieg

Należy zauważyć, że grupa kolorów można podzielić po liści zaczyna żółkną. Przy czym każda grupa ma w sobie zawierać około 5 żarówek.

Choroby i szkodniki

Głównym wrogiem przebiśniegi, jak już wspomniano powyżej – jest chwasty że rośliny rob substancji odżywczych, wody i światła. Aż do wąskolistnej przebiśnieg roślinnego, usunąć chwasty ręcznie lub zastosować herbicyd. Innym sposobem na usunięcie chwastów i traw – leżał przez kilka miesięcy w przyszłości rosnące miejscu polietylenowej. Można również użyć herbicydu przed sadzeniem, upewniając się, że jest na kwiaty nie będzie miało negatywnego wpływu.

Rośliny mulcz semisantimetrovym warstwę słomy, kompost lub rozdrobnionej kory. Mulczowania pomaga zachować wilgoć, a ponadto nie umożliwiają opracowanie różnych chwastów.

Czasami te choroby można wykryć formy naloty grzybów. Takie skażenie może zostać wykryta na powierzchni liści. Do tej mocy jest rozpraszana formy mszyce roślinne, czerwce lub wełnowce spadzią. To poważny problem nie jest, ale daje to choroba roślin niezdrowy wygląd, ponieważ obejmuje łodyg i liści. Aby zapobiec zakażeniu, należy unikać wygląd powyższych owadów. Pleśń tablica wyeliminować wilgotnej ściereczki.

aplikacja

Przebiśnieg, który jest bardzo popularny, jest wykorzystywany głównie do cięcia i do celów dekoracyjnych.

Po zakończeniu kwitnienia, przebiśniegi dopiero w przyszłym roku trzeba będzie gromadzić składniki odżywcze. Nie pozwól proces fotosyntezy, liście powinny żółkną i więdną na własną rękę. Kadrowanie zmniejsza zdolność roślin zielonych liści aktywnie rozkwitnąć w przyszłym roku, ze względu na to, co będzie się zmniejszać kwiaty w liczbie i wielkości. Należy również pamiętać, że zwierzęta mogą być toksyczne przebiśnieg angustifolia. The Red Book zawiera go na liście zagrożonych gatunków roślin. Wynika to z jego aktywnej kolekcji.