658 Shares 9864 views

Boogeyman – kim jest? Czy istnieje Boogeyman, a on patrzy na legendzie Bugimene?

Jeśli lubisz horrory, Boogeyman pewnie wam znane. Po tym wszystkim, to znak zastrzelił liczbę filmów. Ale jeśli nadal zastanawiasz się: „Boogeyman – który jest” kontynuować czytanie nasz artykuł do końca. Postaramy się dowiedzieć, skąd ten znak i czy istnieje w rzeczywistości.

Boogeyman – kim jest?

Ta istota jest jednym z najbardziej znanych i straszliwych potworów, którzy przestraszyć rodziców dzieci w obszarze Albion i Ameryce Północnej. Tu dzieci w ciągu ostatnich kilku stuleci, mówią: „Jeśli źle się zachowywać, Boogeyman przyjść i zabrać was!”. Ten potwór jest rodzajem wcielenie strachu dzieci , które czai się w ciemności pod łóżkiem lub w szafie i się tam w poszukiwaniu swojej ofiary. Co ciekawe, że w rosyjskim folklorze ma swój Boogeyman. Kto jest na przykład buk? Jest to również burza z dziećmi, których rodzice ich straszyć niegrzeczne dzieci.

Pochodzenie słowa „Boogeyman”

Postać ta jak wiemy jest stosunkowo niedawno, w 1836 roku. Wtedy „Boogeyman” został uznany za synonim do słowa „piekło”. Jego pochodzenie ma wiele wersji. Zatem, zgodnie z jednym z nich, The Boogeyman pojawił się na podstawie wyrazu „Bugis”. Więc zadzwoniliśmy indonezyjskich i malezyjskich piratów straszyć dzieci nawigatorów podczas kolonialnej Anglii. Ponadto, w językach angielskim i szkockich, są słowa takie jak „ultimate” i „Boggle”, który jest również określone przerażających duchów, przerażające najmłodszych. Słowo „Bogle” ukazał się w użytku w wiekach XV-XVI i zyskał popularność ze względu na prace Valtera Skotta i Roberta Burnsa. Podobny rodowód ma innych słów, takich jak „bagbiar”, „Gods”, „boggart” i „straszak”. Nazwany tak wiele goblinów i potworów, uwielbiam straszenia ludzi, a zwłaszcza dzieci.

krewni potworów

Jak się dowiedzieliśmy, począwszy od 1836 wcielenie lęków dziecięcych stał Boogeyman. „Kim jest wtedy boggart?” – pytasz. Na które odpowiadają, że te potwory istniała długo zanim wszyscy wiemy Boogeyman. Tak, były one integralną częścią klasycznego angielskiego folku od niepamiętnych czasów. Boggarts ulubionym zajęciem było dostać się do sypialni dziecka, aby zdjąć swój koc i spędzić trochę twarz na mokrych łapach. W tym przypadku, dobry charakter, ale również nie różniły. Jednak nie tylko w stosunku boggart nasz Boogeyman. Proponujemy i dowiedzieć się o innych podobnych stworzeń.

straszydło

Legenda Bugimene stwierdza, że jest w stanie podjąć inne postaci. Więc bogey także mieć tę zdolność. Uważa się, że są one stanowią jeden z hobgoblinów podgatunku, które generalnie są raczej ciche bajki gospodarstwo domowe stworzenia jeżeli nie podrażnić lub zranić. Jednak dobre dusze nie można nazwać. Przeciwnie, są one – wielkie żartownisiów. Legenda głosi, że w jego prawdziwego przykrywką wyglądają jak królik pyłu, więc dość trudno je zobaczyć. I zobaczyć straszak wbrew jego woli, jest to konieczne, a nawet więcej, aby spojrzeć na niego przez otwór suki wykonanej w kawałku drewna. W tym przypadku, przed fantastyczny stwór ucieka, widać błysk w jego oczach. Ulubioną rozrywką straszak – aby przejść z powrotem na człowieka i zamknął oczy dłońmi. Ponadto, kochają, aby wygląd psów z czarnym płaszczu i chodzić w nocy na opustoszałych ulicach i drogach.

bogle

Jednym z najbardziej okrutnych potworów bajecznym rozpatrywanego Bogle. Chociaż, jeśli myślisz o tym, że nie jest tak źle, bo w swoich działaniach kieruje ten potwór jest głównie względami sprawiedliwości. Tak, on karze kłamców, złodziei, morderców i innych przestępców. Surowość kary zależy od tego, co dana osoba popełniła przestępstwo. Na szczęście, przyzwoici i uczciwi ludzie nie mogą bać Bogle.

Straszak-Beast

Jest to fantastyczny stwór kocha poprokaznichat, ale w swej istocie jest to bardzo dobry i nawet pomocne. Więc Bogey-Beast jest dzieckiem na obraz strasznej bestii. Ale, pomimo faktu, że on ją radość ze strachu malyshni ten potwór chroni dzieci, nie dopuszczając ich do niebezpiecznych miejsc. Według legendy, Bogey-Beast mieszka na Isle of Wight, gdzie był w przebraniu ogromne włochate gąsienice zajęty obcinania krzewów agrestu. To nie zaszkodzi nikomu, jeśli nie zwracać uwagę na niego. I aby chronić się przed Bogey-Bista trzeba patrząc na niego, myśląc o czymś obcego. Nawiasem mówiąc, legenda Bugimene zawiera ten sam sposób na radzenie sobie z tym potworem. Innym sposobem, aby zneutralizować tę substancję jest opisana w twórca Harry Potter – brytyjski autor JK Rowling .. Tak, mówi, że zwalczanie tego potwora jest najlepsze dla całej grupy. W tym przypadku, Bogey jest zagubiony i nie może wybrać, którego sama Guise go zabrać. Najlepszym lekarstwem na to jest śmiech.

W jaki sposób Boogeyman?

Wiele angielskich i amerykańskich dzieci często zadają rodzicom na to pytanie. My na pewno nie wiem co im powiedzieć mamie i tacie. Jednakże, zgodnie z legendą, to wygląda Boogeyman ktoś nieznany. Po tym wszystkim, to ludzie w dziwnych przebraniach, które za każdym razem mogą być nowe. Ale jest założenie, że Boogeyman jest ciemne i niewyraźne cienie spot.

Gdzie robi wspaniałe potwora?

Jednoznaczne odpowiedź na pytanie, jak zadzwonić The Boogeyman, no. To potwór pojawia się często niespodziewanie. Wiemy jednak, że jej jak magnes przyciągają nasze lęki. W związku z tym można stwierdzić, że im bardziej się boimy, tym bardziej prawdopodobne do spełnienia tego stwora.

Baśń postać w rzeczywistości

Oczywiście, kwestia czy Boogeyman istnieje naprawdę, odpowiedź jest negatywna. Jednak nazwa tego fantastycznego charakteru swego czasu nazwał niebezpiecznego zabójcę dzieci. Został on oficjalnie uznany za pierwszy w historii amerykańskiego maniaka. Nazywał się Albert Fish. Był to starzec urodziwy wygląd, który na początku XX wieku porwany, torturowany, zgwałcił, zabił i zjadł małe dzieci. Oficjalnie został uznany za winnego tylko o morderstwo dekady Grays Badd. On oszustwo zabrał ją z domu rodziców, a następnie udusił i zjadł. Do tej zbrodni przez jury Fish został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Ten sam maniak podczas dochodzenia przyznał się do trzech morderstw. Nowsze badania wykazały, że w rzeczywistości był odpowiedzialny za co najmniej siedmiu przestępstw, które miały miejsce w różnym czasie w Ameryce.

Ale dlaczego to się nazywa Bugimenom? Fakt, że jedno z przestępstw, w których ryby wyznał było zamordować czterech chłopców. Trochę Billi Gafni grał ze swoim trzyletnim przyjaciela, również o imieniu Billy, w pobliżu jego domu, kiedy zostali podszedł urodziwa rodzaju starca. Mówi chłopiec przeżył, nie był straszny, a nawet wspaniałe, podobnie jak The Boogeyman. Teraz to nie ma znaczenia, co dziecko z trzech zainwestował w tej koncepcji, ale jest oczywiste, że to było coś dobrego. Jednak jest mały Billy dał definicję prawdziwej grozy, które mogą pochodzić tylko od człowieka. W tych dniach, horroru nie było popularne w Hollywood. Jednak po kilku dekadach Boogeyman stał się prototypem dla wielu bohaterów horrorów. Najbardziej znanym z nich był trylogia „The Boogeyman”. To dzięki tych filmów opinia publiczna stała się znana historia seryjnego mordercy Albert Fish. Ale Boogeyman zaczął być nie związane z rodzajem wspaniałych stworzeń iz okropnym i strasznego złodzieja i mordercy dzieci.