763 Shares 8117 views

Dysleksja – dysleksja jest … w szkołach podstawowych dzieci w wieku szkolnym. Dysleksja – leczenie

W świecie istnieje wiele różnych chorób, które mogą rozwijać się zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wiem o tym wszystkim po prostu niemożliwe. Dlatego w tym artykule chcę mówić o problemie jak dysleksji. To co to jest, w jaki sposób można je zidentyfikować i jakie są metody leczenia – o tym i chce rozmawiać.

Na koncepcji

Istnieją pewne dzieci, które mają czytanie i pisanie są podane z wielkim trudem. Takie dzieci są często uważane za leniwy, ale nie jest tak prosta. Kto wie, może dziecko ma dysleksję? Ten szczególny stan neurologiczny, niepełnosprawnością, które mogą mieć wpływ na postrzeganie ucznia liter, cyfr i symboli nauki. W ten pipsqueak źle postrzega i rozumie czytanie, pisanie, matematyka, ma bardzo słabe wyniki w nauce. Jednak w tym samym czasie naukowców twierdzą, że IQ u tych dzieci częściej niż przeciętnie. Można także spróbować wyjaśnić tylko chorobę. W tym przypadku, dysleksja – awaria w mózgu dziecka, która zamyka dostęp do niektórych z analizatora (na przykład słów i liczb). Dlaczego tak się dzieje – spróbuj dowiedzieć się więcej.

Trochę historii

Bardzo zabawny będzie fakt, że termin ten został użyty po raz pierwszy z powrotem w 1887 roku, naukowiec-okulista R. Berlin. Lekarz najpierw napotkał problem podczas zbadane wszechstronnie rozwinięty chłopca. Doświadczył znaczne trudności w czytaniu i pisaniu, ale we wszystkich innych dziedzinach wiedzy facet po prostu pokazał znakomite wyniki. Termin ten, zgodnie z Berlina, było wyznaczyć problem podczas nauki z uniwersalnym dziecko ma problemy z czytaniem i pisaniem. Według aktualnych statystyk, choroba jest znana z pierwszej ręki na temat 5-10% wszystkich mieszkańców planety, i to jest najczęściej określana w wieku 6-7 lat. Ze względu na swoją naturę neurologiczną, pozbyć się tej choroby nie jest tak proste, wymaga maksymalnego wysiłku ze strony dziecka, cierpliwości ze strony rodziców i, oczywiście, dużo czasu.

Główne problemy z dysleksją

Zdając sobie sprawę, że dysleksji – jest niezdolność do postrzegania liter lub cyfr należy powiedzieć trochę o tym, jakie inne problemy mogą spotkać dzieci, które mają choroby.

 1. Te dzieci są pewne, aby zobaczyć litery lub cyfry do tyłu, automatycznie włączyć je na własną rękę, a nie być w stanie odczytać.
 2. Czasami dzieci z tą chorobą może tekst do „skoku” na stronie, nie pojawiają się w liczbie parzystej.
 3. Ponadto, mogą być podobne problemy z wyróżnieniem liter i liczb (na przykład, „R” i „S”, 10 i 01).
 4. Jeśli dziecko potrafi odróżnić między literami a potem zdarza się, że nie może powiedzieć im w tym samym oddechu, że jest. E. W słowie.
 5. Częstym problemem – dziecko nie pamięta słów czytał. Za każdym razem, kiedy musi nauczyć się od nowa.
 6. Często te dzieci nie widzisz słowa, na listach po prostu mieszane.
 7. Również dzieci z tym problemem może być zmiana liter w słowach (czytaj „wszystkie” zamiast „masy”).
 8. To również nie jest niczym niezwykłym, gdy dziecko rozumie i zna wszystkie litery, ale gdy próbujesz odczytać słowa, że ma silny ból głowy, nudności, zawroty głowy.

Warto powiedzieć, że z tym wszystkim, naukowcy twierdzą, że problemy z percepcji wzrokowej u tych dzieci prawie nigdy nie zdarza się (i jeśli to się dzieje, jest to niezwykle rzadko). Dodatkowo, lista ta – to nie wszystkie problemy, które mogą doświadczać dysleksję. Dzieci w różnym wieku mają różne komplikacje i trudności i przekształcać, zmieniać, ponieważ starsze dziecko.

klasyfikacja

Klasyfikacja dysleksji – to również powinno być wymienione w tym artykule. W ten sposób choroba może być klasyfikowane według różnych wskaźników.

 1. Dzieci z dysleksją disfoneticheskoy nie może artykułować słowa odczytane. Jest to dla nich jako rodzaj tajnego kodu, który za każdym razem trzeba rozszyfrować.
 2. Dzieci z dysleksją diseydeticheskoy (które mogą być również nazywane Gestalt ślepej dysleksję) z wielkim trudem do zapamiętywania słów, ale nie widzą różnicy między podobnymi literami. Przeczytać słowa na stronie, że nie można go odczytać już w przyszłym.
 3. Trzeci rodzaj choroby jest najbardziej skomplikowane, a tym samym pomóc kiddies dość trudne: jest to połączenie dwóch pierwszych dysleksji.

Na formularzach

Pamiętaj, aby zobaczyć kilka gatunków dysleksji, które może rozwijać się w studentów.

 1. Fonemiczna dysleksja. Ten niedorozwój funkcji systemu fonemicznej.
 2. Agrammaticheskaya. Wymiana lub zakłócenie morfemów słów.
 3. Semantyczny dysleksja. Jest to naruszenie czytania ze zrozumieniem, gdy czyta i technicznie doskonały wymowy słów.
 4. Optyczny. Dysleksja, co jest związane z niedorozwoju funkcji wzroku.
 5. Mnemonic. Ten rodzaj dysleksji przejawia trudności w opanowaniu litery i zrozumienie relacji między nimi.

Przyczyny choroby

Ważne jest również, aby zastanowić się, dlaczego tam dysleksji w szkołach podstawowych dzieci w wieku szkolnym. Tak więc, powodem może być miejscowe uszkodzenie mózgu niektórych obszarach. Ten problem może wystąpić w wyniku urazu (nawet zwykłą głowicą) niedorozwoju lub żądanej części mózgu. Innym, równie ważnym powodem, według lekarzy, które mogą powodować choroby u dzieci, – problemów zdrowotnych u matki i dziecka na etapie ciąży lub urodzenia się. Ważne będzie następujący fakt: według opinii lekarskiej, około połowa przypadków tej choroby jest przekazywana dzieciom w drodze dziedziczenia po rodzicach (choroba dotyczy obu płci, ale, według statystyk, u chłopców występuje trzy razy częściej niż dziewczęta). Jednak te dzieci nie mogą być uznane za umysłowo lub gorszy, po prostu nie można odczytać z informacji uzyskanych z zewnątrz. W tym samym czasie, nie ma problemów w całym mózgu, ale tylko na dostępnej powierzchni.

diagnostyka

Jak można określić, czy dziecko jest choroba? Tak więc, logopedzi dzieci zaleca się przeprowadzić specjalny test, który pomoże rozwiązać problem i dowiedzieć się, że dziecko jest naprawdę chory dysleksja czy tylko opóźnionych w rozwoju i tematy badawcze. Predyspozycja również zidentyfikować za pomocą testów genetycznych, gdy badanie DCDC2 Gen odpowiedzialny za chorobę.

o leczeniu

Co zrobić, gdy dziecko ma dysleksję? Leczenie za pomocą leków w tym samym czasie – nie jest wyjściem z sytuacji. Ponadto, ta opcja na pozbycie się problemu jest mało prawdopodobne, ktoś powie, leki te po prostu nie mają. W tym przypadku trzeba kompetentną pracę poprawczy. To może pomóc nauczycielom, logopedów dla dzieci i, oczywiście, specjalnie przeszkolonych ekspertów. Tak, praca z dziećmi może być prowadzona zarówno w klasie (nauczyciel powinien zwrócić szczególną uwagę na to dziecko, które jest jednak bardzo trudne) lub konieczności wysłania dziecka do angażowania się ze specjalnymi nauczycieli, którzy będą w stanie rozwiązać ten problem.

Specjalne programy mogą obejmować różnorodne metody pracy. Może to być nawet ćwiczenia dla oczu, które są również w stanie pomóc poradzić sobie z chorobą. Jednak większość każdy przypadek dysleksji jest rozpatrywany indywidualnie, specjalny program został wybrany i utworzony dla dziecka, które pomogą uporać się z problemem tylko do niego. Jeśli nie od razu znikają objawy choroby i nie odbiega dysleksji, leczenie powinno być nadal kontynuowane. Nie należy zrezygnować, a wynik jest związany sobie znać.