273 Shares 9107 views

PPP – automatyczny totalnej wojny

Według większości ekspertów, rusznikarzy, jest to najlepszy pistolet maszynowy, stworzony w latach II wojny światowej. PPP – automatyczne, które do tej pory nie ma sobie równych stosunek „ekonomiczność, prostota, niezawodność.” Tylko obiektywne warunki produkcji wojskowej i koniec wojny nie pozwolił mu stać się najbardziej masywnych broni Armii Radzieckiej i obejście tego wskaźnika PCA.

Tło i historia

Mimo doskonałych cech bojowych, pistolet maszynowy Szpagin (PCA) miały szereg istotnych wad. To było trudne i kosztowne w produkcji, co również wymaga specjalistycznych przedsiębiorstw. To również nie jest zadowolony z wojska za dużo celności pistoletu wielkości i wagi. Skomplikowane i kłopotliwe w utrzymaniu magazyn dysk nie posiada wystarczająco wiarygodnie. Przejazd z jednego urządzenia nie mogą być wykorzystane na inny. Ponadto wierzono, że PCA ma nadmiernego szybkostrzelność i dużą dyspersję przez wypalanie wybuchy. Konkurs na nowego modelu pistoletu maszynowego dla Armii Czerwonej przeprowadzono kilka razy, ale dopiero w 1942 roku w zwycięstwie osuwisko to wygrał PPP – konstrukcja maszyny AI Sudaeva.

Przetwórcze i walory bojowe

Utworzony w oblężonej Leningradzie Sudaevsky PP miał bezprecedensową prostotę i adaptacyjnych zachowując najlepsze cechy bojowe pistolet maszynowy Szpagin. Dla porównania, do produkcji PCA zajęło około 14 kg metalu i siedem i pół godziny, a automatycznym PPP – tylko 6,2 kg i dwa i pół godziny odpowiednio. Co więcej, znacznie zmniejsza się ilość metalu wysokie oceny. Z wyjątkiem niektórych szczegółów, cała struktura była wytwarzana przez wytłaczanie z blachy stalowej trehmillimetrovyh.

Odwołanie PPP było również bardziej wygodne i proste w porównaniu do swojego poprzednika. Częściowy demontaż odbywa się za pośrednictwem kilku ruchów, a waga i wymiary broni były prawie dwa razy mniej niż w PCA (3,6 kg w porównaniu z 5,3 kg w stanie gotowym do jazdy). Ponadto, nadmierne stężenie (1000 strzałów na minutę w PCA), co prowadzi do zużycia niepotrzebne i przegrzania pojemników beczki została zmniejszona. PPP – automatyczny, posiada optymalną stawkę dla tego rodzaju broni: 600 pocisków na minutę. Stopa ta jest złoty środek pomiędzy dokładnością i gęstości ognia na krótkim dystansie i pozwala na ogień pojedyncze strzały bez ognia interpretera. Obecnie prawie wszystkie nowoczesne pistolety maszynowe i karabiny szturmowe zaprojektowany pod podobnym tempie. Nie mniej godne uwagi były z PPP i cech bojowych. Potężny nabój i stosunkowo długa lufa pozwala pewnie skierowany cele hit pożar z odległości ponad dwustu metrów, było to trudne zadanie dla wszystkich, bez wyjątku, pistolety maszynowe w momencie, wyprodukowany za granicą.

PPS-43 Pistolet maszynowy

Po doświadczeniach wojsk w zmiany zostały wykonane w konstrukcji pistoletem maszynowym. Od 1943 roku zaczął być wydane unowocześnioną wersję symbolem „PPP-43.” Zmiany w ogóle były nieistotne i wpływa tylko na wygląd broni. kształt rękojeści oraz bezpiecznik został zmieniony, a także kilku skróconej lufie i Butt, który również ma nowego wierzchowca. Jedyną zmianą było wykorzystanie wewnętrznej struktury drążka prowadzącego sprężyny powrotnej jako wyciąg w miejsce konwencjonalnego reflektora.

wniosek

PPP – automatyczny, została uznana na całym świecie. Wystarczy przejść do nierozsądny nowej broni w wojnie nie pozwala mu nawiązać masowej produkcji. Tymczasem, ta maszyna była w służbie aż do lat dziewięćdziesiątych i zostały skopiowane wiele razy. Odgłos jego kolejek i można teraz usłyszeć w wielu gorących miejsc na świecie.