353 Shares 7927 views

Konserwy rybne w domu? Nic nie jest niemożliwe!

Kto nie wie, co konserwy rybne? Delikatne ryby, konserwy w sosie własnym lub różnymi sosami – cudowny wynalazek ludzkości! Gotowe do spożycia żywności konserwowanej – doskonała baza do zup i sałatek. Wybierając je na półkach nowoczesnych sklepów dużych i zróżnicowanych, ale jakość jest często słaba. A co jeśli ugotować sobie posiłek jak konserwy ryby? W domu, to jest całkiem możliwe, choć to zajmie dużo czasu. Ale miło jest w końcu otworzyć słoik, wiedząc, że jego zawartość są całkowicie nieszkodliwe i naturalne, a nawet gotowane z opieki i miłości!

Jak zrobić konserwy rybne?

składniki:

  • ryb (sum, szczupak, dorsz);
  • sól;
  • pieprz czarny proszek;
  • liść laurowy;
  • groch ziele angielskie;
  • olej roślinny

przygotowanie ryb

Konserwy rybne nie jest przygotowanie tak trudne jak w domu. Najważniejsze w tym procesie – zgodne z technologią. Zaczyna się od przygotowania filetów rybnych. Tuszy powinny być oczyszczone, Gut, usunięcie ogona oraz grzbietowe krawędzie, skrzeli i oddzielić głowy i pociągnąć grzbiet. Oczyszczony filet płukanie zimną wodą i suchych ściereczek.

marynowanie

Ryby są cięte na małe kawałki, dodać trochę pikanterii. To będzie dość sól i pieprz. Wymieszać delikatnie, tak aby nie uszkodzić kawałków ryby i pozostawić do marynować przez pół godziny.

przygotować słoiki

W tym czasie można zrobić pojemnik. Homemade puszkach wygodnie przechowywać w szklanych słojach z pokrywkami ciasnych metalowych. Najlepiej jest, aby dać pierwszeństwo do małych pojemników tej samej wielkości, tak że późniejsza obróbka cieplna nagrzewa zawartość jednakowo. Na przykład, odpowiednie jar 500 lub 700 ml. W ten sposób pojemniki powinny być dokładnie przemywa, suszy. Przenieś do dołu każdego słoika na parę liści lavrushki i kilka groszek ziela angielskiego.

r ryby

Raz przeszły czas wyznaczony do marynowania ryb, które można umieścić kawałki w bankach. Należy pamiętać, że ryby w puszkach, gotowane w domu, nie toleruje wolnego miejsca w pojemniku. Dlatego elementy mają być zainstalowane mocno, starając się wypełnić całą dostępną przestrzeń, ale nie zbyt gorliwy warto, w przeciwnym razie może się owsiankę. Napełnionych puszek z żywności obejmują folię naciśnięcie go szczelnie na szyjce tak, aby przeniknął słoik jak najmniej powietrza.

Obróbka cieplna półwyrobów na danie zwane „Konserwy rybne”

W domu, nasza żywność w puszkach gotowane w piekarniku. Aby to zrobić, należy ogrzewać piec do 140 stopni, zestaw słoików na stojaku i umieścić je na blasze z małą ilością wody (to jest konieczne, aby opróżnić pojemnik z soku nie jest uruchamiany spalony, emitując korozyjne opary). Gdy zawartość osiągnie punkt wrzenia i zaczyna się łagodnie wrzenia, ciepła musi być obniżona do 100 ° i pozostawić puszki schnąć przez 5 godzin.

puszki ząbkowanie

Czas gotowania jest na wyczerpaniu, więc można przejść do ostatniego kroku. Konieczne jest, aby gotować olej. I nie zapomnij, aby gotować pokrywy. Nagrzewają słoiki z pieca, usunąć folię i ostrożnie wylano do gorącego oleju. Przykryć pokrywką i umieścić z powrotem do płyty przez 30 minut. Pod koniec półgodziny z bankami trzeba uzyskać produktu końcowego i rolkę, odwracając do góry dnem i pozostawić do ostygnięcia, po czym są one w pełni gotowy do użycia!