572 Shares 6486 views

Jak zastąpić szkło w iPadzie iPad? Centra Usług Apple

Stosunkowo niedawno na półkach sklepów pojawiły się nowe wielofunkcyjne tabletki firmy Apple. Mini iPad stał się bardzo popularny w bardzo krótkim czasie. To nie jest dziwne, ponieważ nowy model wprowadził zmiany w konstrukcji i osiągach. Wydajny procesor, niewielki rozmiar i znakomity wygląd sprawiły, że tablet cieszył się popularnością na świecie. Dlatego pojawiły się nowe modele, takie jak iPad Mini 2, 3 i 4.

Niestety, nawet te niezawodne i wydajne urządzenia mają luki w zabezpieczeniach. W jaki sposób to objawia się? Wię kszość awarii iPada Mini sĘ … zwiĘ … zane z uszkodzeniem ekranu lub awaria czujnika. W każdym przypadku, aby przywrócić tablet, należy wymienić ekran. Niestety, rozwiązywanie problemów ze sprzętem firmy Apple jest dość trudne, jeśli jeszcze tego nie spotkałeś, to lepiej powierzać pracę profesjonalistom. W centrach serwisowych Apple specjaliści mogą w krótkim czasie przeprowadzić naprawy jakościowe dla iPada Mini. Jeśli zdecydujesz się naprawić, to powinieneś być bardzo ostrożny, ponieważ może to doprowadzić do więcej awarii. Spójrzmy, jak zmienia się ekran.

Zamienny ekran i szklany iPad Mini

Wymiana ekranu iPada Mini jest dość długa, szczególnie jeśli początkujący to robi. Dlatego też, jeśli nie masz sześciu godzin wolnego czasu, lepiej odłożyć naprawę na kolejny dzień. Metoda ta nadaje się nie tylko do pierwszego modelu, ale również dla iPada Mini 2,3,4.

Narzędzia i materiały

Aby rozpocząć naprawę tabletu , musisz wziąć następujące materiały i narzędzia:

 • Wkrętak.
 • Nowe szkło.
 • Montaż suszarki do włosów, jeśli nie jest, weź to zwykle.
 • Nóż biurowy.
 • Dwustronna taśma samoprzylepna.
 • Karta plastikowa.

Wymiana ekranu

Po wykonaniu wszystkich niezbędnych narzędzi można przystąpić do wymiany ekranu. Aby nie spowodować dalszego złamania urządzenia, postępuj zgodnie z instrukcjami.

 1. Aby chronić dane, zalecamy utworzenie kopii zapasowej danych. Można to zrobić za pośrednictwem iTunes lub iCloud.
 2. Zdejmij pokrywę tabletu. Odłącz wszystkie pętle.
 3. Bierzemy plastikową kartkę i oddzielamy szklankę od ekranu. Należy to zrobić tak starannie jak to możliwe, aby nie uszkodzić innych elementów. Najpierw można zacząć oddzielać się obok przycisku blokady i ruszać dalej wzdłuż obwodu.
 4. Teraz musisz odkręcić ekran. Najpierw odkręcić wszystkie śruby. Jeśli ekran nie rozłączy się, należy go delikatnie pociągnąć plastikową kartą. Napraw iPada Mini, staraj się zachować jak najdelikatniejsze, nie dotykaj ekranu palcami i staraj się nie uszkadzać kabli na ekranie.
 5. Aby uzyskać uszkodzony ekran, należy odłączyć wszystkie złącza. Przyciśnij ekran dotykowy.
 6. Zdemontowaliśmy ekran, instalując go wykonujemy w odwrotnej kolejności. Ekran dotykowy i nowy ekran muszą być zainstalowane w swoich miejscach i ustalone. Staraj się nie dotykać ekranu, ponieważ wydruki będą trudne do usunięcia. Po przechwyceniu ekranu musisz podłączyć wszystkie pętle.
 7. Upewnij się, że został prawidłowo zainstalowany. Po zakończeniu testów musisz złożyć tablet.

To wszystko. Możesz podłączyć urządzenie i sprawdzić jego skuteczność. Jeśli ekran będzie działał, to pozostało tylko do usunięcia filmu ochronnego. Pamiętaj, że wymiana szklanki w iPodzie iPad jest dość długa, ponieważ musisz się upewnić, że wszystko jest prawidłowo podłączone. Dopiero po upewnieniu się, że wszystko zostało wykonane poprawnie, możesz włączyć tablet i użyć go do własnych celów.

Kiedy ubiegać się o naprawę

Wszyscy wiedzą, że technologia Apple jest dość wysoka. Mimo to można łatwo uszkodzić ekran tabletu. Aby to zrobić, po prostu upuść, usiąść lub wejść na iPad Mini. Wymiana szkła jest jedynym rozwiązaniem w tym przypadku.

Kiedy warto naprawić urządzenie? Prawdopodobnie nikt nie będzie miał takiego pytania, jeśli tablet nie działa. Każda osoba jak najszybciej skontaktuje się z serwisem lub samodzielnie naprawi problem.

Innym przypadkiem, gdy ekran jest pęknięty lub częściowo przestaje działać (nie naciśnięty w jednym miejscu). W tym przypadku, aby nie wydawać pieniędzy, wielu wolą przyzwyczaić się do wad. Taki problem nie poważnie przeszkadza w iPad Mini. Wymiana szkła w tym przypadku nie jest konieczna, jak wielu może myśleć. Ale to nie jest prawda.

W przypadku pęknięcia ekranu, tablet jest bardzo podatny na poważne uszkodzenia. Dzięki temu bruk lub ciecz mogą przechodzić, co pociąga za sobą inne problemy. Trudno się ich pozbyć. Dlatego też nie należy odkładać pozornie drobnych wad.

Przyczyny uszkodzenia iPada Mini

Uszkodzenie płyt powstaje z różnych przyczyn. IPad Mini nie był wyjątkiem, podobnie jak inne urządzenia, może się złamać. Spójrzmy na przyczyny niepowodzenia tabletek.

 1. Najważniejsze jest naruszenie zasad działania. Oczywiście, jeśli źle się z tym urządzeniem, prędzej czy później doprowadzi do awarii. Blows, upadki lub nacisk na ekran wpływają niekorzystnie na tabletu iPad Mini. Wymiana szkła nie jest jedynym problemem, który będzie musiał stawić czoła.
 2. Wilgoć i brud. Jeśli ciecz lub brudu dostanie się do wnętrza tabletu, może to prowadzić do złamania. W takim przypadku będziesz musiał zmienić wiele szczegółów, które się nie powiedzą.
 3. Awaria oprogramowania. Może to się zdarzyć, jeśli próbujesz zainstalować aplikacje, które są niezgodne z systemem operacyjnym, z powodu usunięcia ważnych aplikacji systemowych lub pojawienia się wirusów. W tej sytuacji można przywrócić ustawienia fabryczne. Jeśli nie możesz rozwiązać problemu, skontaktuj się z centrum serwisowym.

Jak chronić tablet przed problemami

Kupując tabletkę, weź sprawę i film ochronny. W ten sposób zmniejszasz prawdopodobieństwo złamania podczas wstrząsów lub upadków. Podczas przenoszenia tabletu upewnij się, że w pobliżu nie ma ostrych przedmiotów, które mogą zarysować ekran. Ponadto należy się upewnić, że urządzenie nie przegrzewa się. Uważaj, aby tablet nie wpadł w ręce małych dzieci bez Twojej obecności.

Jeśli uważnie monitorujesz urządzenie i dokładnie go obsługi, komputer wielofunkcyjny będzie pracował przez wiele lat.

Centra serwisowe

Jeśli tablet przestał działać, możesz samodzielnie rozwiązać problem. Tylko musisz zrozumieć, że nie jesteś ekspertem i może doprowadzić urządzenie do jeszcze większego problemu.

Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie tabletu w centrum serwisowym firmy Apple. Naprawa będzie dosyć droga, ale będzie to wykonywane przez profesjonalistów i dadzą gwarancję na ich pracę.

W Mini-iPadu wymiana szkła kosztuje około 3500-4000 rubli. Jest to dość kosztowne, ale koszt ten obejmuje szkło ochronne i pracę specjalistów. Jeśli zdecydujesz się zastąpić siebie, musisz znaleźć odpowiedni szklany iPad Mini. Cena wynosi od 500 do 1000 rubli.

A jak dodatkowo zabezpieczyć urządzenie? W tym celu można zainstalować szklaną iPad Mini. Oczywiście jest to nieco droższe, ale może uratować urządzenie przed możliwymi awariami. Cena zaczyna się od 1000 rubli.

Wnioski

Żadna tabletka nie może być chroniona w 100% przed awariami. Urządzenia Apple są wystarczająco wiarygodne, ale w takich modelach może to zdarzyć się inaczej. Błąd ekranu jest poważnym problemem dla wielu właścicieli tabletów. Jak rozwiązać ten problem? Możesz skontaktować się z centrum serwisowym (cena 3500 rubli) lub samemu (kosztuje tylko nowe szkło). Jak naprawiać – to zależy od Ciebie, ale pamiętaj, że usługa daje gwarancję. Jeśli spróbujesz rozwiązać ten problem samodzielnie, możesz tylko pogorszyć jakość.