592 Shares 7644 views

Homemade podświetlaną klawiaturę lub jak obsługiwać klawiaturę w ciemności

Wielu użytkowników komputerów napotkało ten sam problem, gdy trzeba pracować w nocy i klawiatury w tym samym czasie nie można włączyć światła w pomieszczeniu. To zazwyczaj występuje u osób żyjących z rodzicami lub mają małe dzieci. Chociaż większość użytkowników woli używać komputer znajduje się w ciemności z powodu widoczności kontrastu monitora. W tym przypadku, podświetlenie klawiatury w takich przypadkach jest koniecznością.


Fakt, że w ciemności nie widać znaki napisane na guziki, więc trzeba umieścić klawiaturę bliżej do monitora lub włączyć światła. Niektórzy producenci sprzętu komputerowego uwzględniać specyfikę pracy i zaczął produkować specjalne klawiatury lub laptopy, które wdrożyły oświetlenie wewnętrzne. Światło pochodzi z klawiaturą przez otwory w przyciski, które są w formie listów. Taki podświetlana klawiatura jest bardzo wygodna, ale ma znaczącą wadę, ponieważ początkujący użytkownicy nie posiadają „w ciemno” pisanie i dlatego ciągle patrząc na klucze, dzięki którym światło nadchodzi. To negatywnie wpływa na wzrok i długotrwałe stosowanie takiego urządzenia istnieje zmęczenie oczu.

Rozwiązuje oba te problemy podświetlana klawiatura z rękami. Fakt, że jest wykonywana przez użytkownika, co oznacza, że wszystkie punkty mogą być brane pod uwagę w procesie produkcyjnym. W tym przypadku istnieją dwie najbardziej powszechnym sposobem wytwarzania takiego podświetlenia.

Pierwsza metoda polega na obecność specjalnej sekcji komputera, który jest wyposażony w specjalną klawiaturę stojaku znajdującym się pod blatem. Takie podświetlany klawiatury wykonany jest z taśmy LED lub grupę diod LED, które są zamocowane pod blatem, półka powyżej klawiatury. Podłączyć go poprzez zasilacz z właściwego napięcia.

Drugi sposób zakłada podświetlenie klawiatury być zamontowane bezpośrednio na nich. W tym celu jest on przyłączony przewodów do przewodów, na końcu, który jest zlutowany LED. Węże te są składane w formie lamp ulicznych, które należy podkreślić potrzebę użytkownikowi umieścić. Drugi koniec przewodów pochodzących z diod LED może być lutowane w miejsce żarówki klawiatura, która zapala się po naciśnięciu klawisza „Scroll Lock”. Tak więc, po naciśnięciu tego przycisku zostanie przeprowadzone przełączanie światła, a następnie naciśnij przycisk ponownie, aby wyłączyć. To światło jest bardzo wygodne i łatwe do zarządzania.

Jeśli potrzebują światła do notebooka klawiatury, a nie chcą stracić mobilności, można użyć najprostszą metodę. należy zakupić małą i małą latarkę z napędem, który ma uchwyt w postaci zacisku. Może być zamontowany na laptopie w wygodnej pozycji dla użytkownika oraz obejmować, jeśli to konieczne. Jeśli jednak znaleźć latarkę z klipu jest problematyczne, można użyć zwykłej małą latarkę i taśmę dwustronną. Można również użyć specjalnych lamp zasilanych z USB.