508 Shares 4742 views

Biała Gorączka u dzieci: ostra opieka, leczenie. Im bardziej niebezpieczne białej gorączki u dziecka?

Gorączka zwaną reakcję ochronną organizmu, w odpowiedzi na bodźce chorobotwórczych. Jego zadaniem – aby pobudzić układ odpornościowy do zwalczania bakterii i wirusów. Wzrost temperatury jest uważany za wskazanie, że organizm próbuje zdobyć sobie dolegliwość. Gorączka może być czerwony i biały. Różnica polega na objawach oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Każdy wzrost temperatury – to jest złe, ale gorączka białe dzieci jest bardzo niebezpieczne i wymaga szczególnej uwagi do rodziców, gdy ich dziecko jest chore.


Dlaczego wzrosty temperatury ciała?

Temperatura ciała wzrasta, gdy organizm dostaje chorobotwórcze bakterie lub wirusy. Gorączka jest możliwe aby stymulować wszystkie mechanizmy obronne ciała dziecka, a tym samym przyspieszenie procesu gojenia.

Biała Gorączka często występuje u dzieci z powodu zakażeń wirusowych układu oddechowego, że każde dziecko jest chore. W takich przypadkach, to nazywa się „gorączka pochodzenia zakaźnego.” Ale są też niezakaźne przyczyny gorączki u dziecka:

 • uraz, obrzęk, krwotok;
 • problemy psychologiczne (nerwica, stres, itp …);
 • leki;
 • bóle różnego pochodzenia;
 • brak układu hormonalnego;
 • reakcje alergiczne;
 • moczowej (złogów, które znajdują się na drogach moczowych, uszkodzić błony śluzowej, dzięki czemu wzrasta temperatura ciała).

Powyższe czynniki, które mogą wywoływać gorączkę, są uważane za poważne. Ale są też inni.

Jak określić białą gorączkę?

Czerwona i biała gorączka u dzieci występują w różnych sposobów, oczywiście, będzie inny i objawy. Jednak, jak wspomniano powyżej, ten ostatni gatunek jest bardziej niebezpieczne dla organizmu dziecka. Dlatego ważne jest, aby być w stanie określić, które państwo jest obserwowany w tej chwili niemowlęcym. Po tym wszystkim, to zależy od tego, jaka metoda walki powinna być zaznaczona.

Jeśli Twoje dziecko ma różową skórę i wilgotne i gorące ciało, w tym przypadku możemy mówić o czerwonej gorączki. Kończyny będzie ciepło – warto szczególną uwagę. Obserwowany szybki oddech i puls.

Biała Gorączka u dzieci jest bardziej dotkliwe. Dziecko kładzie się blady, można nawet zobaczyć siatkę naczyń. Czasami stan skóry zwany „marmur”.

Usta zmieniają kolor na niebieski, niebieski widać w łóżkach paznokci. Zimne kończyny, gdy całe ciało zaczerwieniona – jest główną cechą białej gorączki. Jeśli naciśniesz na skórę, ciało jest biała plama, która jest długi czas nie przechodzi.

Kiedy różnica pomiędzy białym gorączka odbytu i pachowej temperatury wynosi 1 ° C lub więcej.

znaki ostrzegawcze!

Ten rodzaj gorączki może być bardzo niebezpieczne objawy, z których każdy rodzic powinien być świadomy. Mówimy o skurcze. Jeśli czas nie reaguje na stan dziecka, aby nie obniżyć temperaturę, występowanie drgawek w większości przypadków jest to nieuniknione.

Zmiany w zachowaniu dziecka. On jest słaby, nie chce niczego, nie chce jeść. Na tle konwulsyjne dziecko państwowego może rozpocząć się wściekać.

Kiedy zestrzelić temperatury?

Wielu rodziców znaleźć w ich potomstwa najmniejszy wzrost temperatury ciała, zaczynają panikować, uzyskać wszystkie rodzaje przeciwgorączkowych i dać je dziecku. Ale gdy jest to konieczne do zrobienia, a kiedy nie?

regułą dzieci trzeba wymusić obniżania temperatury tylko kiedy termometr wskazuje 38,5 ° C lub wyższych. Ale jeśli chodzi o każdego dziecka i każdej okazji? Odpowiedź brzmi – nie! Biały gorączka dzieci wymaga natychmiastowego, nawet wtedy, gdy temperatura ciała nie osiągnęła poziomu 38,5 ° C Jest to szczególnie prawdziwe:

 • noworodki, które nie osiągnęły wieku trzech lat;
 • Dzieci, które wcześniej obserwowano stan drgawkowy;
 • Dzieci z zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego;
 • Pacjenci, którzy mają przewlekłe choroby mięśnia serca lub płuc;
 • tych, którzy mają problemy z metabolizmem.

Działania rodziców z białej gorączki

Każdy powinien wiedzieć, co zrobić, jeśli nie jest biała gorączka u dzieci. pomoc w nagłych wypadkach jest następujący:

 • przyczyna „pierwszy” – pierwszą rzeczą do zrobienia, jeśli natrafisz na białych objawy gorączki;
 • dołączyć do suchego ciepła kończyn (może być ogrzewanie podkładki lub ciepłej wody, butelka);
 • ukryć dziecko, jeśli nie chce się ubrać (ale nie przesadzaj, najważniejsze – że ciało jest ciepłe, ale dalej nie grzał się);
 • dać do picia bardziej gorąca herbata, sok lub wodę;
 • Zabrania się wytrzeć dziecko z alkoholem i roztworem octu, t. I. Może to prowadzić do skurczu.

narkotyki

Które z tych leków mogą być stosowane, jeżeli jest biała gorączka u dzieci? Leczenie polega na stosowaniu takich preparatów:

 1. "Paracetamol". Zaleca się używać nie więcej niż 3-4 razy dziennie. Ogólny przebieg leczenia wynosi 3 dni.
 2. "Ibuprofen". Częstość podawania – co 8 godzin.
 3. "No-spa." Lek, który pomaga usunąć skurcz naczyń krwionośnych, co jest bardzo ważne w tym stanie.
 4. Grupa fenotiazyny. Należą do nich leki "Propazin", "pipolfen", "Promethazine". Dawkowanie powinno być wyznaczony tylko przez lekarza.
 5. Czopki doodbytnicze z Analgin i difenhydramina, na przykład, „Analdim”.

Jeśli karetka została wywołana, a następnie, co do zasady, dziecko będzie mieć szansę na podstawie jednego z następujących środków „analgin”, „No-spa”, „Diphenhydramine”. Dawka zależy od wieku dziecka.

Przed zastosowaniem każdego leku trzeba zapoznać się z instrukcjami dołączonymi do niego.

Jakie niebezpieczeństwo?

Podniesienie temperatury ciała do wysokich poziomów czasami powoduje niebezpieczne konsekwencje. Narządy wewnętrzne są bardzo przegrzany, cierpienia mózgu. Dlatego ważne jest, aby obniżyć temperaturę dzieci.

Im bardziej niebezpieczne białej gorączki u dziecka? Główne niebezpieczeństwo leży w rozwoju drgawek gorączkowych. Zjawisko to występuje u 3% wszystkich przypadków. Drgawki mogą mieć niekorzystny wpływ na ośrodkowy układ nerwowy i jego rozwoju.

Odwodnienie – kolejnym czynnikiem, który warto zwrócić uwagę. Z podwyższeniem temperatury ciała muszą dać dziecku do picia, aby zapobiec odwodnieniu.

Nie możesz!

Kiedy biała gorączka jest zabronione:

 • owinąć dziecko w ciepłym kocem, nosić ciepłe ubrania;
 • nadmiernie nawilżania powietrza w pomieszczeniu;
 • wycierania ciała roztworów kwasu octowego i alkoholu (twarz niebezpiecznych konsekwencji rozwoju);
 • umieścić dziecko w wannie z zimną wodą;
 • samoleczenia, jeśli stan dziecka krytyczny;
 • lekceważyć porady lekarza.

Teraz wiesz jak doprowadzić temperaturę w dół na białą gorączkę niemowlęcym. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie niuanse starannością, ponieważ jeśli robisz coś złego lub sprzeczna z zasadami, kalekie ciało dziecka może być nieodwracalne. Lepiej po prostu zadzwonić „pogotowie”. Lekarz będzie kłuć dziecko i zalecenia dotyczące sposobu postępowania.