585 Shares 9961 views

kaski snowboardowe: przegląd, opis, wielkość

Kask na snowboard – obowiązkowy element wyposażenia, szczególnie dla tych, którzy wolą zejść na śniegu z zawrotnym manewrów między skał i drzew. Jednak nie zaniedbać taki środek ochronny w podbiciu stosunkowo lekkie ślady. Po tym wszystkim, nawet najbardziej doświadczeni zawodnicy nie są wolni od przypadkowych upadków lub zderzeń z nowo przybyłych. Dlatego lepiej jest z góry na dostępnych kasków śniegu i wybrać dla siebie najlepszą opcję.

cechy konstrukcyjne

Jaki jest kask na snowboard? Konstrukcja większości modeli jest niezwykle proste. Zewnętrzna część jest tu reprezentowany powłokę odporną na uderzenia, które faktycznie odbiera główną obciążenia w zderzeniu z twardymi przedmiotami. Wewnątrz snowboard kaski zawierają rdzeń wykonany z materiałów, które pochłaniają naprężenia mechaniczne. Niektóre modele są wyposażone w kominiarce, który chroni skórę przed otarciem.

typy

Jak wybrać kask na snowboard? W pierwszej kolejności należy skupić się na rodzaj środka ochronnego.

Obecnie producenci sprzętu do sportów ekstremalnych produkować zamknięty (całą twarz) i otwórz (otwarty) hełmy. Początkujący jeźdźcy zaleca się zwrócić uwagę na drugi rodzaj modelu. Otwarte kaski snowboardowe dotyczące procedury łatwiejsze, wygodniejsze i znacznie tańsze w porównaniu do „full-face”.

Zamknięte modele posiadają ochronę podbródka. Odwołując się do ich stosowania głównie przez zawodowych sportowców, którzy są zaangażowani w skrajnym slalomie freeride i lasu. Obecność dodatkowego zabezpieczenia do ochrony twarzy z gałęzi narciarza, kontakt z twardych powierzchni, przy dużej prędkości.

Rozmiar kasku na snowboardzie

Nieodpowiednie dla rozmiaru kasku można rozpoznać od razu. Tutaj istnieje tylko kilka opcji: albo produkt jest zbyt blisko i kompresuje whisky lub model swobodnie wiszące na głowie. W obu przypadkach, kask nie będzie w stanie skutecznie absorbują wstrząsy.

Odpowiednie parametry prostu mierząc długość własnego obwodu głowy na wysokości czoła i szyi. Natychmiast warto zauważyć, że producenci kask snowboardowy różnią się od indywidualnej struktury wewnętrznej, które narzucają pewne trudności, aby wybrać odpowiedni rozmiar. Należy więc osobiście przetestować produkty kilku firm, wybierając najlepszą opcję dla obrys głowy.

stosowny

Zmierz kask snowboardowy kapelusz nie jest zalecane, ponieważ w tym przypadku, gdy jazda będzie przeszkadzał efekt termoregulacji. Stosować produkt lepszy na gołej głowie, aw skrajnych przypadkach – cienkiego polaru kominiarce.

Podczas montażu nie zapomnieć o możliwości dostosowania parametrów kasku za pomocą wewnętrznego systemu znaków zlewozmywak, co zapewnia bezpieczne mocowanie takiego wyposażenia. Jeżeli dostępny maska na snowboardzie, należy wziąć ją do montażu należy sprawdzić, czy elementy danych urządzeń do siebie.

wentylacja

Nie należy ponownie udać się przegrzać podczas jazdy. Zamgławiania na wiatr i zimno może powodować przeziębienie i innych, bardziej złożonych chorób. Z tego powodu należy dać pierwszeństwo kasku z dobrą wentylacją. W nowoczesnych modelach jest on realizowany przez otwory w górnych warstwach plastiku lub poprzez ukryte kanały, które przechodzą przez kilka warstw produktu.

Kask na lekcje snowboardu mogą obejmować zarówno pasywne i aktywne wentylację. Ten ostatni wariant umożliwia kontrolę przepływu powietrza pod osłoną ochronną, otwierając i zamykając otwory za pomocą specjalnych dźwigni miniaturowych. Naturalnie, aktywnie wentylowanych kasków kosztujące zawodników są znacznie droższe, ponieważ odnoszą się one do klasy profesjonalny sprzęt.

Opcje

Ostatnio renomowanych producentów są coraz częściej produkuje kaski snowboardowe z wbudowanym wizjerem, umożliwiając kierowcy w celu łagodzenia konieczność doboru odpowiedniej maski ochronnej. Główną zaletą rozwiązania – specjalny przegląd wszerz, jak pilotów myśliwskich.

Naturalnie, taka dziwna konstrukcja musi odwołać nie każdy doświadczonych jeźdźców. Pewien wpływ na zmniejszenie zainteresowania kasku z daszkiem nakłada dość wysoką cenę. Wszystko inne dodaje pewne niedogodności podczas operacji. Tak więc, gdy wpadniesz pod „daszkiem” może nabitsya śnieg, a podczas szybkiej jazdy pod to będzie całkiem dmuchać, przynosząc wiele dyskomfortu.

Wśród innych nowości, które są różne niestandardowe komplet, warto zauważyć, snowboard kask ze słuchawkami i mikrofonem. Pomimo oryginalność i prostotę tego rozwiązania, wielu sportowców odnoszą się do niego dość sceptycznie. Po pierwsze, do kasku z wbudowanymi słuchawkami trzeba zapłacić, a po drugie – aby jeździć do muzyki niebezpieczny.

producent

Sportowcy, którzy troszczą się o bezpieczeństwo własnego zdrowia, konieczne jest ominięcie hełm mało znanych marek. Koszt tych produktów jest znacznie mniejsza, jednak i stosowanie stosunkowo niewielu. Z reguły dość tanie chińskie produkty wykonane są w kompletną ruinę po pierwszym teście wytrzymałości.

Zaleca się preferować kask, który zawiera znak zgodności jednego z międzynarodowymi standardami jakości: CE, Shell RS-98 lub ASTM. Oznaczenie obecność wskazuje, że produkt przechodzi przez serię testów na wielu wstrząsami i naprawdę może chronić głowę przyszłego właściciela.

Cena emisyjna

Ile jest kask na snowboard? Cena produktów renomowanych producentów rozpocznie się na rynku krajowym od 3500 – 4000 rubli.

W rzeczywistości zbyt drogie, aby zakupić produkt dość irracjonalnie. W rzeczywistości, po uzyskaniu bardzo silny wpływ, wskutek którego zewnętrzna powłoka jest pokryta pęknięć, hełm staje się potencjalnie niebezpieczny w obsłudze i wymaga wymiany.

Konkludując

Paradoksalnie, bardziej pewny siebie niż kierowcy uchwyty snowboardzie, tym większe ryzyko kontuzji. Po pokonaniu trudniejszych szlaków i wykonywania zawrotne akrobacje zwiększa poziom zagrożenia. Dowodem tego może służyć jako fakt, że wszyscy profesjonaliści jeździć tylko w kasku ochronnym. Cokolwiek to było, nie jest to zalecane, aby uczyć się na własnych błędach w tym sporcie.