152 Shares 3296 views

Modem D-Link DSL-2640U: opis, dane techniczne, opisy i recenzje

Teraz komputer jest w każdej rodzinie, a nawet nie jeden. Dla łatwości obsługi i dostępu do Internetu będzie potrzebował specjalnego routera. Całkiem dobre rozwiązanie – połączyć wszystkie komputery dostępne w pokoju za pośrednictwem sieci lokalnej. Dla tych celów, można zakupić specjalną ADSL-modem.

W tym artykule rozważymy skuteczne (w opinii większości użytkowników) Model D-Link DSL-2640U. Porozmawiajmy o zaletach i wadach urządzenia, a także opinie klientów.

parametry techniczne

Całkowita waga 300 gramów model jest zasilany przez specjalny przewód, który jest podłączony do sieci. Istnieje około pięciu wskaźników, które zapewniają komfortową pracę.

projekt

Modem DSL-2640U z jego konstrukcji przypominającej wielu innych routerów tego samego typu. W rzeczywistości jest on zwykłym czarna skrzynka. Można zauważyć, że wskaźniki informują o trybach routera. Wszystkie z nich są podświetlone na zielono. Jak zwykle, wszystkie porty i złącza na panelu tylnym. Specjalnie zbudowany OFF bezprzewodowy Internet. Ułatwia to korzystanie z modelu.

Na tylnym panelu znajduje się specjalny naklejki fabryki, który jest trudny do pominięcia. Gdy nabywca rozpakuje modelu, od razu widzi. Fakt, że naklejka obejmuje cały panel i użyć dowolnego portu lub po prostu zawierać routera, trzeba go wyrwać.

Opcje

DSL-2640U Modem Options raczej banalne. Obejmuje on specjalny zestaw kabli, które są odpowiedzialne za dostęp do Internetu i innych. Jest to kabel sieciowy, splitter, oprogramowanie do szybkiej konfiguracji i instrukcji obsługi. Znajduje się na narzędzie dyskowe, co oczywiście będzie odwołanie do wielu odbiorców, choć specjaliści odnoszą się do niego spokojnie. Najczęściej ustawia routera samodzielnie, bez uciekania się do korzystania z tego oprogramowania.

menu ustawień

Router DSL-2640U D szybko i łatwo skonfigurować za pomocą dysku. Po otwarciu programu zostali poproszeni o zidentyfikowanie się z dostawcą. Następnie należy wpisać swój login i hasło. Po kilku minutach, gdy program będzie dokonać wszystkich ustawień, można połączyć. Ale jest jedna wada – oprogramowanie uaktywnia modem w tryb routera. Fakt, że nie wszystkie rodzaje połączenia internetowego jest odpowiedni. Dlatego ważne jest, aby być w stanie samodzielnie skonfigurować router.

konfiguracja Interfejs wygląda dobrze. Projekt jest dobre i jasne. Należy zauważyć, że konfiguracja internetowa jest dość skomplikowany, mylące, a rejestracja nie jest przyciągany do poprzednich modeli. W obecny był o wiele bardziej przyjemny w użyciu. Co więcej, teraz wszystko w menu Ustawienia w języku rosyjskim. zawsze można przełączyć się angielskiego w razie potrzeby.

utworzenie sieci

Tworzenie sieci WAN dość łatwo. Jednak trzeba mieć trochę wiedzy i umiejętności. Niestety, przewodnik, który jest dołączony, nie jest bardzo pouczające. Nie malowane algorytm strojenia, ale nie jest jasne, i nie pomoże rozwiązać problemy napotykane w procesie. Ponadto, jest to dość prymitywny, nie ma Opis wszystkich dostępnych funkcji i opcji. logika producenta jest jasne. On myśli w taki sposób, że jeśli konsument ma umiejętności, aby stworzyć sieć, to prosimy poinformować rozumie się, a jeśli użytkownik jest początkujący – trzeba pracować z dysku.

Router DSL-2640U umożliwia skonfigurowanie sieci bezprzewodowej dość łatwo. To jest prostsze niż połączenia WAN. Jeśli usługodawca internetowy nie wymaga specjalnych ustawień, a następnie zrobić szczególnie żadne działanie jest konieczne do zrobienia. Standard sieci bezprzewodowej został już aktywowany i jest w stanie funkcjonować. Konieczne jest, aby skonfigurować i wydajność sieci z laptopa lub komputera. Jeśli wszystkie były w porządku, a następnie pojawi się natychmiast w sieci.

Domyślnie, bezprzewodowy punkt dostępowy odbiera żadnego szyfrowania. Dlatego, jeśli to konieczne, dane naprawcze to będzie musiał zrozumieć trochę w menu ustawień. Należy przejść do „bezpieczeństwo” i patrzeć w „Network Authentication”. Istnieje również potrzeba, aby określić odpowiedni klawisz.

Funkcjonowanie modemu

Jeśli dany sposób założyć konsumenta martwi pierwszych dniach instalacji routera, z jego cechami pracy będą musieli zaakceptować i radzić sobie z nimi na co dzień. Muszę powiedzieć, że modem DSL-2640U pokazał, jak dobre strony i złe. Rozważmy szczegóły.

Funkcje routera oraz z całkiem zły wiersz. On radzi sobie z dużą liczbą sygnałów i hałasu. Sieć jest stabilny, bez żadnych uszkodzeń.

Jeśli weźmiemy pod uwagę model jako punkt dostępowy, warto zauważyć – to działa na średnim poziomie. wskaźniki skuteczności zależne od sygnału zasilającego. Antena zewnętrzna nie jest podłączony, ojczysty nie jest wymienny. Niestety, modem nie dostarcza dość silny sygnał do Internetu. Jeśli używamy go w domu dwupiętrowego, stabilna i normalna sieć będzie tylko wtedy, gdy zainstalowany sam router. W pokoju z powrotem do internetu złe i przerywany. Dlatego też model ten nie nadaje się do domów prywatnych. Ale dla zwykłego mieszkania jest całkiem w porządku.

Przełączyć D-Link DSL-2640U wykazuje stabilną wydajność. Wszystkie urządzenia znajdujące się w sieci lokalnej, doskonała zobaczyć siebie i współdziałają ze sobą. Modem może nie tylko rozpowszechniać Internet, ale także otrzymać portu zewnętrznego. W tym samym trybie, i jest zdolne do pracy w sieci bezprzewodowej.

Wady w związku

Że konsumenci odnoszą się do braków? Router DSL-2640U nie jest w stanie dzielić i ograniczyć prędkość internetu z innych komputerów połączonych w sieci lokalnej. Chociaż nie jest to dużo może trzeba w życiu codziennym, ale obecność tej funkcji nie przeszkodzi.

Inną wadą konsumentów nazywa się raczej słaby zasilacz. Niestety, to jest w stanie spalić zaledwie rok użytkowania, ze względu na to, co będzie się dodatkowych wydatków z funduszy. To boli bardziej, że na urządzeniu jest sama gwarancja 1 rok, ale wielu użytkowników zgłosić następujące: Producent wiedział o problemie, zmień swobodny dopływ prądu i po okresie karencji usług. Być może wynika to z chęci nie upowszechnianie negatywnych. W razie potrzeby zawsze wolno próbować naprawić ten element.

Ostatnią poważną wadę – stała przegrzanie routera DSL-2640U. Firmware nie jest szczególną cechą, która będzie go schłodzić. Ze względu na fakt, że model nie otrzymał wierzchowca i stanąć na umieszczenie w pozycji pionowej, modem zaczyna się nagrzewać zbyt szybko. Producent może łatwo rozwiązać ten problem lub zapobiec, ale tak się nie stało. Dlatego wielu klientów umieszczać modemu w dowolnym chłodnym miejscu. Może to być piwnica, parapecie, miejsce na lodówce. Jednak nie każdy ma taką możliwość. W ogóle, przegrzanie nie wpływa na działanie routera. Zaczyna hamulca, to nie dać awarie. Ale nadal następuje ten utwór, tak aby nie spalić rzeczy.

wyniki

Modem D-Link DSL-2640U jest uniwersalnym urządzeniem, i łatwo nadaje się do stosowania zarówno w domu jak iw biurach. To nie ma znaczenia, każdy rodzaj internetu lub coś, co dotyczy zestawu urządzeń. Model ten nie otrzymał dużą elastyczność i funkcjonalność od producenta, ale jest to dość łatwy w konfiguracji, nie traci połączenie i nie powiesić.

Najczęstszym problemem z tym routerem jest przegrzanie, ale nie ma to wpływu na funkcjonalność urządzenia. Wielu konsumentów zaleca się go kupić, więc nie martw się! Router DSL-2640U, firmware, które stało się znacznie łatwiejsze i bardziej przyjemne przez długi czas jest popyt wśród odbiorców krajowych.