601 Shares 7395 views

Mountain Gorilla: zdjęcia, opis

Największy i najpotężniejszy członek rzędu naczelnych jest uważany za goryl górski. Do tej pory liczba tych ogromnych zwierząt ma około siedemset zwierząt, więc są one na liście zagrożonych i chronionych funduszy i międzynarodowych organizacji ekologicznych. Życie tych małp zawsze były owiane strasznych legend i tajemnic. Ale wszystko zmieniło się, kiedy kilka odważni naukowcy postanowili zbadać swoje przyzwyczajenia i zachowania.

historia

Na początku XX wieku, goryl górski została odkryta przez niemieckiego kapitana Oscar von Behring. Ten człowiek był oficerem, a nie naukowiec, tak było w Afryce nie jest dla badań zoologicznego. udało mu się jednak zebrać wiele dowodów na odkrycie, więc tego rodzaju prymasa został nazwany po nim – Beringa goryl górski.

Po pewnym czasie, Natural History Museum, z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, postanowił wysłać do Kongo Karla Akeleya. Był przyrodnikiem i preparowania, więc celem jego podróży było strzelać kilka osobników tych zwierząt i ich wypchane. Po wykonaniu swojego zadania, wrócił do domu, był w stanie przekonać naukowców, że te rzadkie naczelne muszą oszczędzać, nie zabić, ponieważ tego typu jest już na skraju wyginięcia.

Karol jest tak zainteresowany goryla górskiego, który uczył się tych zwierząt, aż do śmierci, a nawet został pochowany w parku, gdzie naczelne żyją.

Oprócz niego, te małpy nauczyłem się więcej Dzhordzh Shaller i Dayan Fossi. Dzięki tych badaczy, którzy żyli w bliskości z olbrzymich zwierząt od wielu lat, był mit o wampiryzm i okrucieństwo wschodnich goryli górskich. Naukowcy również prowadził aktywną kampanię przeciwko okrutnej eksterminacji naczelnych, jak w połowie XX wieku, mieli zaledwie 260 osobników.

wygląd

Pomimo faktu, że jest to dobry i całkiem nieszkodliwe dla zwierząt, bardzo groźny wygląd ma goryla górskiego. Opis tych gigantów powiedział, że mają dużą głowę, szeroką klatkę piersiową, płaski nos z dużymi nozdrzami i długie nogi. Wszystkie osoby, bez wyjątku, brązowe i blisko osadzone oczy, otoczone ciemnym pierścieniem wokół tęczówki. Zwierzęta te są prawie wszystkie pokryte futrem z wyjątkiem piersi, twarzy, stóp i rąk. Płaszcz je w czerni i dojrzałych mężczyzn nadal mają srebrny pasek na plecach.

To zajmuje drugie miejsce pod względem wielkości wśród naczelnych, goryla górskiego. Długość ciała dorosłego osobnika męskiego może być do 190 cm, a średni ciężar cząsteczkowy od 170 do 210 kg. Kobiet w znacznie mniejszym stopniu, ponieważ jej ciężar jest mniejszy niż 100 kg z wysokości 135 cm.

rozpiętość

Obecnie obszar tych naczelnych jest najbardziej chroniony obszar w centralnej części Afryki. Oni żyją w małym obszarze w pobliżu Great Rift Valley, na zboczach wygasłych wulkanów.

Zwierzęta te podzielono na dwie izolowane i małych populacji. Jeden z nich mieszka w górach Virunga, a drugi – w południowo-zachodniej części Ugandy, blisko National Reserve.

Zachowanie gigantów

Chroniony naczelne miejsca to spokój, mierzone i życie monotonne. Żyją w małych i przyjaznych dla rodzin składających się z liderem, kilka samic i ich młodych. Dzieci rodzą się około jeden na cztery lata. W przeciwieństwie do swojego większego rodzica, dziecko waży tylko dwa kilogramy. Po osiągnięciu wieku czterech miesięcy, wspina się na grzbiet matki i wciąż jedzie na kolejne trzy lata swojego życia.

Goryl górski – dość ciche zwierzęta, więc rzadko zachowują się agresywnie. Kłótnie w swoich rodzinach występują rzadko i głównie wśród kobiet. Te naczelne są dobrze i zwinnie wspinać się po drzewach, chociaż większość z nich ziemskiego życia i poruszać się na czworakach. Spędzają noc gdzie mogliby znaleźć słońca.

Co jedzą?

Te zwierzęta wstać dość późno, a następnie zbudować obwód i przejść w poszukiwaniu przepisów. Szef lidera drużyny, a następnie mu wszystkich pozostałych członków stada. Po stwierdzeniu odpowiedniego miejsca, grupa rozprasza i każdy jest produkować własną żywność. Ich dieta składa się głównie z owoców i roślinności. Ponadto, mogą one nadal święto na larwy owadów, pędy, łodygi i ślimaki. Tak więc, zgodnie z obliczeniami naukowców i badaczy, i młodych dorosłych mężczyzn może jeść dziennie około 35 kg roślinności.

Mąka goryle następująco: zwierzęta siedzieć wygodnie w środku zaznaczonego obszaru i rozpocząć wchłonąć wszystko, co można dostać, a gdy wszystko smaczne koniec, przechodząc do innej lokalizacji. przerwa występuje w środku dnia, podczas którego cała grupa odpoczywa i trawieniem. Po takiej rodziny zatrzymania znowu dzieje się w kadrze i szuka następnego posiłku.

ciekawostki

Okazuje się, że nikt nie może groźny wygląd straszyć ludzi i ich wrogów goryl górski. Siłą tego zwierzęcia po prostu niesamowite ręce i kły długości około pięciu centymetrów. Dlatego też, gdy mężczyzna czuje podejście niebezpieczeństwo, natychmiast zaczyna biec w kierunku wroga, kręcąc wszystko na swojej drodze. Osiągnięcia celu, staje na tylnych łapach i dotkliwie bije się w pierś, tym samym pokazując swoje poważne zamiary. Ale lider może rzucić się na wroga tylko wtedy, gdy zaczyna uciekać od niego z przerażeniem. Z tego powodu ukąszenia naczelnych w wielu afrykańskich plemion uważany za hańbę.

Te dni nie są jeszcze w pełni zbadane goryla górskiego. Zdjęcia z życia codziennego pokazują, że zwierzęta mają bardzo wysoką inteligencję, która nie jest jeszcze w pełni odkryta przez naukowców. Ale niestety, pomimo wzrostu liczby wielkich danych Apes, jej ludność nadal jest na skraju wyginięcia. Dlatego wiele organizacji ekologicznych posiadać różne działania na rzecz ochrony i zachowania populacji tych ssaków naczelnych, dzięki czemu, mamy nadzieję, że ten typ goryl nie ma.