305 Shares 7425 views

Pięćdziesiąt dolarów w 1924 roku – srebrna moneta proletariatu

Srebrny monety pięćdziesiąt dolarów w 1924 roku – jeden z najczęstszych monety czasu. Prawdopodobnie każda rodzina gdzieś w banku są przechowywane co najmniej jedno wystąpienie nim, nie wspominając albumy numizmatyków.


Jak każdy monety, pięćdziesiąt dolarów posiada szereg cech i odmian niż jest dalsze zainteresowanie wśród kolekcjonerów. Istnieje ponad 20 jego odmian, z których niektóre są tak rzadkie i cenne, że każdy szanujący numizmatyk chce mieć je w moim albumie.

parametry techniczne

Pięćdziesiąt dolarów w 1924 roku został uderzony w Piotrogrodzie Mennicy pod kierunkiem Petera mincerz Latysheva w wysokości 26,559,000 akcji, a pozostałe 40 milionów wykonane są w Anglii, w Birmingham, Thomas Ross. Zdolność produkcyjna w młodym kraju Sowietów po prostu nie mają wystarczająco dużo i musiał uciekać się do pomocy zagranicznych kolegów.

Pięćdziesiąt dolarów waży 10 gramów w 1924 roku, z czego 9 – srebro 900 próbek. średnica monety – 26,67 mm.

moneta

Jeden pięćdziesiąt dolarów w 1924 roku na rewersie ma wizerunek postać kowala z uniesioną nad głową z młotkiem. Przed nim jest kowadło z przedmiotu obrabianego i iskry z niego, można zobaczyć za atrybutów chłopskiej pracy – pług, sierp, pod stopami – koła. Na dole wskazana, gdy wykonane pięćdziesiąt dolarów – 1924

Na tylnej stronie (awersie) powyżej centrum godło Związku Radzieckiego, po bokach – litery SS i SR, odpowiednio. Pod godła napis „Jeden pięćdziesiąt dolarów”, wzdłuż krawędzi – „! Proletariusze wszystkich krajów, łączcie się”. Dokonywanie awersie ma wiele podobieństw z monet jednego rubla tego samego roku modelowego.

Krawędź zawiera informacje o ilości srebra (9 g) i inicjały szefa mennicy:

  • TP (Thomas Ross) – monety produkowane w Anglii;
  • PL (Peter Latyshev) – jeśli srebrnych monet wybitych w Petersburgu (Leningrad).

Obraz kowala na odwrocie pięćdziesiąt dolarów

Kowal obraz na odwrotnej stronie medalu jest daleko od przypadkowa. Młoda republika Rad nabiera tempa, a kult pracy była w pełnym rozkwicie. Pracownik swinging młotka na kowadle, zawarte w sobie najlepsze cechy prostych ludzi pracy: moc, wola, miłość wolności i dobroci. Obietnica artysty jest jasne: „Każdy kowal na szczęście”, a także biorąc pod uwagę rok wydania, szczęście jest zbudowanie nowego świata, nowego Freistaat robotników i chłopów. Pięćdziesiąt dolarów w 1924 roku – rodzajem agitacji, a także wiele innych rzeczy, które ery.

Rzadkie przypadki scs napis na krawędzi

Wśród kolekcjonerów tradycyjnych srebrnych monet w 1924 roku to nie więcej niż 600 rubli, ale istnieją inne, które kosztują kilka rzędów wielkości większa.

Na początku monet, niektóre z obiegu z powodu zaniedbania pracowników mięty wpadł starych pierścieni gurtilnye, pozostając od carskich czasów. Wynikiem ludzkiego czynnika się srebro monety posiadające na brzegu w starym napis „srebra Chistago 9 g (10,5 2H, d)” Ponadto, zamiast inicjałów Petr Latyshev i Thomas Ross tam ozdobiona liter BC – imię i nazwisko byłego kierownika Victor Smirnov. Właściciel rzadkiej monety mogą sprzedawać go na minimum US $ 50,000.

Jeden pięćdziesiąt dolarów w 1924 (srebrny) z kilkoma inicjałów

Jeśli uważnie rozważyć frezowanie monet, można zauważyć, że między literami w inicjałami punkt stoi, ale nie wszędzie. Kopie oznaczenia bez aukcji kosztował około 8000 rubli.

Istnieje również FR inicjały, co oznacza, że Foma Ross, jest nazwą Thomas jest napisany w sposób Rosyjskiej. Ten niewielki próbny wypiek został wydany w Anglii, takich jak srebrnych monet w atrakcyjnej cenie. Wiadomym jest, aby wszystkich pięciu egzemplarzach, które są przechowywane w kolekcjach prywatnych.

Inne opcje rzadkie pięćdziesiąt dolarów w 1924 roku

Mały nakład monet srebrnych otrzymanych od ekspertów nazywany „chude pracownicy”, ponieważ wielkości głów kowala w tej grze jest nieco mniej niż zwykle pięćdziesiąt dolarów. Ponadto istnieją różnice w grubości trzonek młotka, w układzie fałd fartucha w kształt formy wstępnej.

Cennym pięćdziesiąt dolarów można odróżnić od normalnej, patrząc ściślej okrągłych napisów na awersie przecinkiem w rzadkich przypadkach, nie jest w kontakcie z wewnętrzną obręcz do standardowego monety.

Oprócz tego istnieją opcje z gładkiej stadzie, są one również wielką wartość dla kolekcjonerów, koszt średnio 25.000 rubli.

Wypukły glob na godło Związku Radzieckiego z krótszym promień Słońca na jego lewej – pewny znak, że pięćdziesiąt dolarów mogą być sprzedane znacznie droższe niż ich wartości nominalnej.

Legenda o wydaniu moneta 50 centów w roku 1924

Mity związane z „Srebrnego Młotów”, zawsze była wykonywana. Nadal wśród początkujących kolekcjonerów rower jedzie, że jest pół moneta rubel z 1924 roku, odlany w platynie. Podobno seria takich bitych pięćdziesiąt dolarów do kradzieży cennego metalu srebro pod gatunków mięty roślin. Jednak wiarygodne informacje o przynajmniej jednym egzemplarzu platyny tam. Jego wygląd to opowieść zawdzięcza jedną niefortunną numizmatyka, który rozszyfrował SP literami na krawędzi jako „platyna”, ale w rzeczywistości jest to oczywiste, że jest to nic innego jak inicjałami monety sterowania Redystrybucje Peter Vasilievich Latysheva.

Niektórzy ludzie uważają, że w niedalekiej przyszłości cena nawet zwykłych srebrnych monet wybitych w pierwszych dniach Związku Radzieckiego w milionach, będzie rosnąć, ponieważ są one produkowane w stanie, który już nie istnieje. Prawdopodobnie już warto pomyśleć o ich zakupie, będzie to dobra inwestycja z własnych środków.