674 Shares 7506 views

Jeśli dźwięk nie działa system Windows 7

Dwa tysiące tysiąclecie jest istotna nie tylko czeka na następny koniec świata, ale także uwolnienie nowego systemu operacyjnego firmy Microsoft – Windows XP. Okazało się, że prawdziwy „długowieczne”: od października 2001 roku minęło prawie 12 lat, ale nawet teraz windose instalacja na komputerze w wielu przypadkach wymaga decyzji na rzecz nowoczesnego systemu Windows 7 lub testowane w XP. Chociaż, oczywiście, stopniowo większość użytkowników wciąż „pass” do siódmego lub ósmego wersji systemu operacyjnego.

Nic więc dziwnego, fora informacyjne, często można znaleźć na pytanie: „Dlaczego nie ma dźwięku? Na komputerze z systemem Windows 7 ". Wszystko jest wyjaśnione dość prosto: rozwiązania jakiegoś błędu oprogramowania, z powodzeniem stosowany w starym systemie, w nowoczesnych „poniekąd” nie są już działa.

Więc czemu dźwięk nie działa? Windows 7 – to niezawodny system, w którym deweloperzy zostały poprawione i dopracowane wiele mechanizmów interakcji z jądra, sterownikami i aplikacjami użytkowników. Dlatego też, jeśli pojawią się jakieś problemy, a następnie szybko i łatwo usunąć. Ponadto, niezależnie od brzmienia. Na przykład, jeśli dźwięk nie działa Windows 7 wersje Pro, Starter, Home, itd., Droga do rozwiązania tego samego.

Przyczyny tego błędu są różne – od poważnych sprzętu do oprogramowania pierwotniaków. Co zrobić, jeśli dźwięk nie działa? Windows 7 jest w stanie pracować tylko z urządzenia, dla którego jest instalowany sterownik systemu operacyjnego. Ten „rusyfikacji” słowo w języku angielskim „kierowca”, co można przetłumaczyć jako „kierowca”. Rzeczywiście, to jest urządzenia sterujące sterowniki. Bez tych małych wyspecjalizowanych programów, nawet najbardziej nowoczesnych komponentów komputerowych, jest po prostu bezużyteczny kawałek żelaza. Tak więc, jeśli dźwięk nie działa Windows 7, trzeba szukać przyczyny, aby rozpocząć sprawdzanie statusu programu sterującego.

Aby to zrobić, trzeba najpierw dowiedzieć się, jakiego rodzaju karty dźwiękowej jest zainstalowany w komputerze. Możesz przejść do strony głównej deweloperskim (nazwa i rodzaj podano na opakowaniu) i przeczytać specyfikację. 90% użytkowników obsłudze niż dyskretnych i wbudowanych rozwiązań audio tak specyfikacje planszowe badanie – Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, rodzaj zainstalowanego układ dźwiękowy. Kto jest najbardziej powszechnie stosowane rozwiązania z VIA i Realtek. Uczenie modelu chipa, należy pobrać i zainstalować sterownik.

Na przykład, na żetony Realtek trzeba iść do tytułowej tajwańskiego miejscu i odebrać program sterujący dla używanego systemu operacyjnego. Po pobraniu musi być zainstalowany (może być konieczne ponowne uruchomienie komputera).

Są chwile, kiedy nawet po udanej instalacji, nie ma sterownik dźwięku. W tym przypadku, trzeba:

  • usunąć sterownik poprzez „Dodaj lub usuń programy” w „Panelu sterowania” i ponownie go zainstalować;
  • pobierz nowszą wersję;
  • użyć sterownika z dysku przyszedł z płytą główną.

Ponadto zaleca się, aby sprawdzić stan ustawień BIOS (klawisz Del przy starcie), a czasami chip dźwięku i oprogramowanie zablokowane. I, oczywiście, należy upewnić się, że system dźwięku (głośniki) jest prawidłowo podłączony i działa.