234 Shares 9333 views

Schemat zaciskane skrętka RJ-45

Istnieją różne opcje, aby podłączyć komputer do globalnego Internetu, ale najczęściej jest nadal metoda z użyciem technologii Ethernet, czyli za pomocą skrętki. W tym przypadku, kabel podłączony do karty sieciowej za pomocą specjalnego złącza – RJ-45. Następny będziemy patrzeć na to, co wygląda jak schemat zaciskane skrętka. Jednak najpierw trzeba mówić o jego konstrukcji. Skrętka oznacza jedną lub więcej par skręconych przewodów, odizolowane od siebie i które są pokryte powłoką z tworzywa sztucznego. W naszym przypadku, to znaczy, aby połączyć się z Internetem za pomocą kabla sieciowego, który obejmuje cztery pary przewodów.

Następnie musisz zdecydować, do jakich celów będzie on używany przed podłącz złącze. Istnieją dwa schematy zaciskowe skrętkę:
– bezpośrednie – podłączenia komputera do koncentratora sieci (switch), piastę lub router;
– Cross rozgraniczającą () – do łączenia dwóch komputerów bezpośrednio ze sobą.

W razie potrzeby obieg bezpośredni zaciskane skrętka, druty na obu końcach kabla są ułożone w następujący sposób:

W przypadku, jeśli obwód zaciskane skrętka – Cross, położenie przewodów będą się różnić:
Zazwyczaj karty sieciowe nowoczesne komputery są w stanie „zrozumieć” i bezpośredni obieg z bezpośredniego połączenia dwóch komputerów, ale zaleca się ją w bezpiecznym miejscu i połączyć je ze zwrotnicą.

Więc jak jest zaciśnięty, skrętka? Wymaga to sam kabel, parę złączami RJ-45 (najlepiej kilka) oraz specjalny zaciskania (lub CRIMPER), który ma trzy obszary działalności wykonywania określonych funkcji. Najbliżej rękojeści noża znajduje, za pomocą których przewody są przycinane. Niektóre gatunki również specjalny rowek do usuwania zewnętrznej izolacji kabla. W centrum znajduje się gniazdo zaciskarki, który służy bezpośrednio do złącza zaciskane. I wreszcie, na górnej części znajduje się specjalny obszar, stosowany do usuwania zewnętrznej izolacji skrętki.

Aby rozpocząć, należy odciąć końcówkę kabla sieciowego, wbudowany nóż i rozebrać kilka centymetrów od izolacji przez wgłębienie. W przypadku jego braku można łatwo zrobić za pomocą konwencjonalnego noża lub nożyczek. Następnie rozcieńczyć Unbraid i wyrównać parę przewodów. Po tym oddzielenie ich kolor, wskazane przez obieg zaciskania skrętek i wyrównać. Szczelne wycisnąć i cięte końce z zaciskarki noża, pozostawiając w przybliżeniu 10 mm przewodów odwijana. Włóż je do gniazda, upewniając się, że plastry spoczywały na końcach korytek. Ponownie sprawdzić położenie przewodów przez kolor, umieść gniazdo RJ-45 do odpowiednich szczypiec zaciskowych i dokręcić ich przyczepność, aż wskoczy wtyczkę kabla podtrzymujący.

Jednak może się zdarzyć, że masz pod ręką nie będzie zaciskarki. W tym przypadku, zastosowanie konwencjonalnego cienką wkrętaka. Ta metoda jest bardziej czasochłonne i mniej skuteczne, ale mogą być przydatne w sytuacjach awaryjnych. Ogólnie rzecz biorąc, procedura podobna do opisanej powyżej. Jedyną różnicą jest to, że aby zagłuszyć ząbki RJ-45 kontaktów, trzeba położyć nacisk na nich, koniec śrubokręta, rozmieszczone w poprzek, do pełnego wpisu zębów w izolacji. Należy mocno naciskać, ale jednocześnie ostrożnie.

Do testowania sfałdowanej skrętki ma specjalne urządzenie – LAN-Tester. Jednak czasami można zrobić bez niego – w małym lub żadnym sieci roboczej będzie tak oczywiste, że gdzieś tam był błąd.

Tak więc, musimy zrozumieć, co skrętka, zaciskanie schemat, jak również narzędzia, z którym można zrobić kabel sieciowy. Jak widać, procedura jest bardzo prosta i nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy i umiejętności – tylko ostrożność.