543 Shares 9318 views

Brazylijski bramkarz Diego Alves

Diego Alves – brazylijski bramkarz, który stoi na hiszpański „Valencia”. W tym roku skończyła 31 lat, ale dla bramkarzy tej porze kwitnienia. Dlatego Diego Alves nadal mogą grać dobrze przez wiele lat na wysokim poziomie, choć najlepszy okres jego nadal pozostał za nami.

Początki kariery

Diego Alves urodził się 24 czerwca 1985 roku w Brazylii, gdzie przez długi czas grał w piłkę nożną na poziomie amatorskim. Profesjonalny klub miał tylko 16 lat – w 2001 roku został zaproszony do odwiedzenia Brazil „Botafogo”. Jednak dwa lata później przeniósł się do bramkarza Atletico Mineiro, „”, z którym podpisał profesjonalny kontrakt rok później. W samym 2005 roku, Diego Alves mógł zadebiutować dla klubu, rozegrał trzy mecze w sezonie. Ale następnego roku stał się głównym bramkarz klubu, rozegrał 24 mecze w roku. W 2007 roku pojawił się na boisku 34 razy i pokazał imponującą grę tak, że zainteresowane kluby europejskie, głównie hiszpańskie „Almeria”. A w lecie 2007 roku na okres dwóch i pół miliona euro Brazylijczyk przeniósł się do nowego klubu.

Przeprowadzka do Europy

Diego Alves – bramkarz, który przewidział wielką przyszłość. Wtedy sądzono, że „Almeria” dla niego – to tylko krok, aby przejść do mocniejszego zespołu. Okazało się jednak, że cztery lata w Brazylii spędził w tym klubie rozegrał 123 gier dla niego – i dopiero w 2011 roku, kiedy miał 26 lat, Diego Alves został zaproszony do „Valencia”. „Almeria” nigdy nie był silny klub, prawie cały czas spędzony w drugiej lidze, więc zaproszenie od jednego z najsilniejszych klubów w kraju oznaczało dla gracza bardzo dużo.

Przejście do „Valencia”

Następnie brazylijski talent zaczął się rozwijać, a świat mógł zobaczyć, jak dobry bramkarz Diego Alves. Brazylia była strefę komfortu dla niego, a tylko w „Almeria”, był w stanie pokazać się w pełni. W „Valencia” przyszedł jako główny bramkarz przez długi czas iz powodzeniem przeprowadzić tę rolę. W ciągu pięciu lat, które spędził w klubie, udał się na pole 142 razy. Kto poszedł do szóstego roku brazylijski bramkarz w hiszpańskim klubie, a ten sezon grał dziesięć mecze, tracąc 17 bramek w nich. Gra pojedyncza Alves nie może posiadać, przechowywać swoje drzwi zamknięte. Jego kontrakt z klubem trwa do 2019 roku, a w tej chwili nie ma silnego konkurenta, który mógłby domagać się jego miejsce u podstawy. Ale występy klubu pozostawiają wiele do życzenia, i istnieje możliwość, że inwestorzy będą chcieli zobaczyć bardziej ekskluzywny bramkarz w bramce. Ale dopóki tak się dzieje, Diego Alves jest numerem jeden w klubie.

Występy w reprezentacji

W reprezentacji Brazylii Alves spowodowane bardzo rzadko. Nawet jego debiut w reprezentacji miał w wieku 26 lat – nawet, gdy przeniósł się do „Valencia”. Alves właśnie spędził dziewięć meczów w reprezentacji, brakuje im tylko dwa cele. W siedmiu meczach udało mu się obronić „zero”. Niestety, wszystkie dziewięć gry były towarzyskie i bramkarz nie bronił barw swojego kraju w konkurencyjnym meczu. W 2016 roku udał się do Pucharu Ameryki, ale wszystkie trzy gry spędził na ławce.