863 Shares 1168 views

Żaluzje aluminiowe: korzyści, wskazówki dotyczące konserwacji

Żaluzje aluminiowe są nadzwyczajne popyt na rynku. Nie jest to zaskakujące, ponieważ produkt z tej kategorii mają rozsądną cenę, atrakcyjny design, niska waga, różnorodność faktur i kolorów. Żaluzje aluminiowe wyglądać świetnie w każdym wnętrzu, nadaje się do montażu na szybach o różnych rozmiarach.


cechy konstrukcyjne

Aluminium poziome rolety mają postać taśm, które składają się z listew – poszczególne listwy ruchomo połączone. wzory wirujące tych elementów jest wykonany za pomocą sprzętu linowego. W bardziej zaawansowane systemy wykorzystywane są do tego celu drążek sterowy. Zamknij system, w pozycji do góry umożliwia naprężenie specjalnej koronki.

tworzywo

Rolety tej kategorii są wykonane z aluminium, których powierzchnia metalu osadza się warstwę ochronną. Powłoka ta nie tylko chroni listwy przed wpływami zewnętrznymi, ale także służy jako dobrą podstawę do zastosowania koloru. W rezultacie, użytkownik jest w stanie wybrać rolety aluminium, powierzchnia urządzone tkaniny naturalnego drewna i innych materiałów.

zalety

Żaluzje aluminiowe oferują następujące zalety:

  1. – niezawodność lamele z aluminium są silne i odporne na ścieranie. Takie produkty nie podlegają rozwojowi procesów korozyjnych podczas pracy w warunkach dużej wilgotności. Żaluzje aluminiowe nie blakną na słońcu i nie odkształca się podczas nagłego skoku temperatury.
  2. Wszechstronność – Produkty z tej kategorii są równie atrakcyjny wygląd przy zastosowaniu w budynkach mieszkalnych i biurowych.
  3. Paleta kolorów – poza standardowym białym odcieniem lameli aluminiowych można barwić w dowolnych odcieniach. Zatem konsument ma możliwość wyboru kolorów, które najlepiej spełniają szczególne zastosowanie rozwiązań wnętrz.
  4. Prostota konserwacji – czyszczenie żeberek aluminiowych nie zajmuje więcej czasu i wysiłku.
  5. Podczas działania na powierzchnię żeber aluminiowych nie gromadzą ładunek elektrostatyczny. Dlatego systemy te nie przyciągają kurzu, co jest główną zaletą dla osób, które cierpią z powodu objawów alergicznych i astmatycznych.

Jak prać rolety aluminiowe poziome?

Troska o konstrukcji opartych na żeberek aluminiowych można bez zdejmowania szelek z okna. Łatwego usunięcia warstwy pyłu wystarczająco przetrzeć wilgotną tkaniną elementów. Gdy ta szczelina powinny przekładać się na pozycji, w której tworzą one pojedynczą tkaninę.

Jak myć żaluzje aluminiowe, które zawierają znaczne zanieczyszczenia w postaci lepkiej sadzy, tłuszczu? W tym przypadku konstrukcja powinna być zdemontowana, a następnie umieścić w ciepłej wodzie z dodatkiem środka czyszczącego przez kilka godzin. Po listwy moczyć, wytrzeć każdą listwę miękką gąbką. Podsumowując, wszystkie elementy są płukane pod bieżącą wodą.

Konkludując

Żaluzje aluminiowe wyglądają najbardziej praktycznym rozwiązaniem dla spektakularnych pokoi, zaprojektowanych w stylu biznesowym. Jednak dzięki specjalnej różnych systemów koloru i tekstury przygotowywania tej kategorii są idealne do dekoracji wnętrz mieszkalnych.

Największe zapotrzebowanie na rolety, w którym szerokość listew wynosi 25 mm. Praktyka pokazuje, że takie struktury są najbardziej niezawodne w intensywnego użytkowania, a zatem popyt na zaprojektowanie otworów okiennych w szkołach publicznych, innych obiektów, w których są one powierzone zwiększonych obciążeń.