713 Shares 2651 views

Druty ażurowy szalik: schemat i opis zdjęcie

Być może najbardziej znany praca dla wielu wykwalifikowanych pracowników została drutach kabaretki szaliki szprychy. Schematy i opis większości wzorów przeznaczonych do pionowych lub poziomych wzorów. Pozwalają one tworzyć nieskończenie długie ostrze, i mnóstwo drobnych włókien o różnej jakości otwiera niespotykane dotąd możliwości dla kreatywności.

Rodzaje kabaretki szaliki

Klasyfikacja szaliki jako taki nie występuje. Tradycyjnie, można je podzielić na następujące elementy:

  • Związanych prosta konstrukcja jednoczęściowa.
  • Składa się z fragmentów.
  • Z kompozycją kilku ozdób.

Pierwszy sposób wytwarzania szal jest bardzo prosta jednoczęściowy prostokątny zamontować system do żądanej długości. Tworzenie tkaniny szalik odrębnych powiązanych motywów nie jest łatwe, ale naprawdę. Zazwyczaj na taki ciężkiej pracy podejmowane są przez doświadczonych i pewnych siebie tkaczy lub tych, którzy mają ciekawość i emocje więcej strachu przed wyzwaniem.

Ostatnia kategoria ma wysoką złożoność wydajności. Takie kompozycje są wytwarzane niezależnie panów, a system jest bardzo trudno znaleźć. Jednym z najbardziej popularnych elementów stalowych liści ażurowy szalik, często pokonać w najróżniejszych odmianach.

Często są one połączone przez objętość gałki, plecionek i warkoczy o różnej złożoności. Wadą takich modeli staje się obecność złej stronie, które mogą znacząco wpłynąć na ogólny wygląd. Przypadkowo zużyte akcesoria całkowicie ukrywa piękno i pokazuje brzydki odwrotną stronę szal. Dobra wydajność staje się „CLIP”, „rury” i połączone okrągłe ażurowy szal dziania. Wzory schematy i opis dla tych produktów może być dowolny. Ten artykuł będzie rozwiązać najprostsze do wykonania modelu.

Ażurowy szalik: wzór dla początkujących

Wśród ciekawych i atrakcyjnych ozdób, które również są dość łatwe do drutach, zajmuje wiodącą wzór pozycji „pająk”.

Dla takiego produktu dobre dopasowanie praktycznie dowolnego materiału. Taki delikatny szal, szprychy (schemat i opis śledzić poniżej) związane, wygląda w porządku, jeśli połączyć je z cienkiej moher, angora, wełna, bawełna lub wiskoza. W zależności od składu przędzy, to akcesorium uzupełni ciepły płaszcz jesienią lub interesujący pelerynę na ramiona na chłodne letnie wieczory.

Należy zauważyć, że wiskoza zapewnia bardzo piękne i eleganckie produkty, ale jest to dość trudne do pracy z powodu jej jedwabistą i gładką powierzchnią. Dlatego, bawełna i len będzie bardziej korzystne, jeśli chusta lub szalik lato tippet delikatne szprychy (schematy i opis wzorów może być z wieloma dużymi otworami).

czynności wstępne

Dziania „pająka” wzór muszą rekrutacji szereg pętli jest podzielna przez cztery (ponieważ tyle zawiasy relacji) plus dwie części na krawędzi. Dokładna liczba pętli powinny być określone tylko przez pomiar próbki kontrolnej. Osobliwością tego, że każda ozdoba osobisty numer sc utworzonej w ten provyazyvayutsya purl. Powstałe otwory znacznie poszerzyć obszar roboczy, a to jest trudne do określenia, na pierwszy rzut oka, ile pętle potrzebne.

Ponadto, próbka umożliwia dzianie zmniejszonej skali widoku jako połączone koloru i tekstury włókien wybranego wzoru. W skrajnym przypadku, możliwe jest, aby wybrać inną przędzę, aby otrzymać pożądany delikatne igły szalik. Schematy i opis zdjęcie próbki i interpretacji symbole pokazanych na rysunku.

Przednia strona w internecie – poniżej zdjęcie.
Źle jest trochę inna, ale nie znacząco.

Zestaw pętli i Rozpoczęcie pracy

Gdy pożądana szerokość jest określona jako liczba pętli jest obliczany jest czas na przejście do tkaniny dziewiarskiej:

  1. Pętla zyskać lepsze metody tradycyjne. Ważne jest, że obydwa końce chusty są identyczne (oraz składu, a krawędź zamkniętych pętli). Być może pod koniec prac trzeba będzie wykonać hak wiązki.
  2. Pierwsza pętla (krawędź) powinna być zawsze nie provyazyvaya strzelania.
  3. Przy końcu rzędu powinny być powtarzane w następującej kolejności: 1 pętli 2 Nieprawidłowe twarzy.
  4. W wielu purl wszystkie sts drutach przez wzorzec.
  5. Po pętle krawędziowe działają SC, po czym trzy pętle muszą spojone 1 błędne. Sekwencja powtarza się, aż do końca cyklu.

Trzecie (z przodu) staje się tylko numer, który tworzy wzorzec, tak dalej tylko powtarzać. Bełkot dzianiny pętli wzorca.

Gdy produkt osiągnie planowany długość pętli zamknięty hak lub druty. Wykonując tę czynność, należy się upewnić, że tkanina nie ciągnąć, inaczej koniec będzie inny od krawędzi składu.

Igły ażurowe dzianiny szalik: schemat i opis bardziej skomplikowanych wzorów

Doskonały wygląd i nie tracą szaliki trafność powiązanych falisty wzór. Takie wzory są odpowiednie do wytwarzania dekoracyjnych i trudny do wytworzenia wyrobów. Ponadto, takie systemy pomocy doskonale łączyć różne nici. Ułatwiają one połączenie w jednym produkcie wielu odcieni, kolorów i faktur.

Na zdjęciu poniżej dostarcza próbkę podłączonego falistym wzorem. Wykonane za pomocą igieł szalikiem ażurowej (schemat i opis poniżej) będą miały postrzępione krawędzie. Tak aby uzyskać taki sam, start i meta tkanina być pięć rzędów w podwiązka ściegu. Charakterystyczną cechą tego układu obejmują obecność ażurową i zwartych obszarach. Ogólnie rzecz biorąc, to ozdoba jest kompozycją.

wzory Skład: zasady stosowania

opcje wzorów składających się z różnych wzorów Biorąc pod uwagę, można zauważyć wyraźny wzór: od delikatnych obszarach, często położonych plecionki (warkocze), gładkich prętów podłużnych pętli twarzy, lub ich kombinacji.

Jeśli zdecyduje się pani na drutach szalik ten wzór delikatne szprychy (schemat i opis podstawowych technik popytu posiadłości na drutach), powinny być starannie i dokładnie wykonać wszystkie obliczenia. Musisz mieć wzór tak, że krawędzie szalik obszary stałe. zespoły liczba ażurowe mogą być parzyste, czy nieparzyste, to nie ma znaczenia.

Pożądane jest, aby zapewnić wąski pasek na początku i na końcu artykułu.