502 Shares 8994 views

Router firmy Apple Airport Extreme: opinie, opisy, specyfikacje, konfiguracja i opinie

Miłość i szacunek dla posiadaczy produktów Apple niekończącej producenta, ponieważ jest to jedyna firma na świecie, która stara się zadowolić we wszystkich klienta końcowego. Łatwość użytkowania, doskonałe wzornictwo, zaawansowaną technologię i wsparcie techniczne. Oczywiście, dobrze znana marka, zgodnie z najnowszymi trendami na rynku bezprzewodowej, doszedł do wniosku, że organizacja bezpieczeństwa sieci lokalnych jest również konieczne, aby wziąć w swoje ręce. Celem tego artykułu firmy Apple Airport Extreme – router, w stanie stworzyć i utrzymać pełną wydajność kablowy i sieć bezprzewodową. , Opisy, specyfikacje, konfiguracja i opinia pomoże opinii klientowi dokonać wyboru na rynku takich urządzeń.

Wiatr zmian

Należy zauważyć, że projektanci i inżynierowie Apple zawsze wyróżnia się na tle konkurencji poprzez ich zdolność do twórczego myślenia i tworzenia unikalnych produktów, podążając za trendem rynkowym. Router firmy Apple Airport Extreme nie jest wyjątkiem. Na rynku kupujący mogą znaleźć kilka wersji urządzenia o tej samej nazwie, ale radykalnie różnią się od siebie pod względem wyglądu. Jest to normalne i naturalne zjawisko jako producenta. Urządzenia należą do różnych pokoleń, ale różnice między nimi są niewielkie.

W tym artykule, potencjalny nabywca będzie mógł zapoznać się z kilku opcji oferowanych przez producenta na rynku krajowym. Powiedzieć, że pewna router jest lepiej, jest to niemożliwe, ponieważ jest to absolutne produkty wysokiej jakości, a ich różnica zewnętrzny, drobnych usprawnień i dodatkowych funkcji – tylko małe kroki producenta, że należy zrobić, aby podążać za modą.

Box z "apple"

Pakujące produkty Apple nigdy nie stał bogato wyposażona: router, zasilacz (lub przewód zasilający, jeśli mówimy o stacji bazowej AirPort Extreme firmy Apple), karta gwarancyjna i instrukcje – wszystkie niezbędne do zapewnienia pełnej funkcjonalności. Dostarczana bez kabla interfejsu RJ-45 do konfiguracji urządzenia. Jako właściciele routera w ich opinii, nie jest to konieczne, ponieważ instalacja może być wykonana z dowolnego bezprzewodowego urządzenia Apple, pobierając aplikację z Internetu.

Jak się okazało, w systemie Mac OS jest specjalny sprzęt do ustawień routera, który może obsłużyć nawet dziecko, najważniejsze – aby postępować zgodnie z instrukcjami. Ale użytkownicy Windows będą musieli majstrować, bo producent Apple dołożył wszelkich starań, aby pokazać innym, trudności w pracy z dobrze znanego systemu operacyjnego. Bez kabla interfejsu w żadnym wypadku nie może zrobić.

Przegląd zewnętrzny

Tradycyjny plastik wysokiej jakości jednoznacznie identyfikuje router na rynku wśród konkurencji i białą barwę ciała i logo jako ugryziony jabłko określić urządzeń należących do markowych produktów firmy Apple. Modyfikacja piątej generacji jest jako wielkość pola 16,5h16,5 cm. A oto cud pomysłów projektowych szóstej generacji firmy Apple Airport Extreme ME918RU / A wygląda bardziej jak Tower (10×10 cm, wysokość 17 cm). Jednak pojawienie się obu urządzeń nie ma wpływu na istniejące interfejsy, z tym że ten ostatni Urządzenie nie posiada blokady Kensington.

Złącze zasilania Gigabit port WAN do podłączenia szybkiego internetu, port USB oraz interfejs cztery RG-45, aby utworzyć przewodową sieć lokalną (zazwyczaj kontrolowane za pomocą przełącznika). W przeglądzie, właściciele często może znaleźć negatywne o portami USB. Po pierwsze, jest to tylko jeden, choć wymiary urządzenia pozwalają na ustanowienie kilku takich interfejsów. Drugim problemem jest to, że technologia – USB 2.0 jest zdecydowanie zbyt stary dla takiego urządzenia high-tech, ponieważ cały świat został przeniesiony na USB 3.0.

parametry techniczne

Nowy Apple Airport Extreme może pracować w dwóch zakresach: router pasmo 2,4 GHz może obsługiwać prędkość standardu 802.11n dla maksymalnie 216 Mb / s, podczas gdy w paśmie 5 GHz, z tym samym standardzie 802.11n, teoretycznie osiąga prędkość 600 megabitów na sekundę , Dla właścicieli starszych urządzeniach, które obsługują technologię 802.11ac Wi-Fi, możliwość pięciu GHz promieniu 400 megabitów na sekundę.

Co ciekawe producent wszedł anten. Zamiast standardowych urządzeń skierowane działania, jak to było realizowane w punktach dostępowych, antena producent umieszczonych wewnątrz obudowy. Nie możemy powiedzieć, że odbiór sygnału z tego powodu stał się gorszy, jednak w porównaniu z segmentem zawodowej, obejmujące Wi-Fi w czasach mniej. Nie zapominaj, że cena urządzenia, a także kilka razy mniejsze niż kopii przemysłowych.

Że kryje drogiego urządzenia?

Wielu potencjalnych nabywców są zaniepokojeni wysokie koszty Apple Airport Extreme 802.11 n. Zrozumiałe jest, że muszą płacić za nazwę marki i produktów wysokiej technologii, ale bardzo ciekawy, jakie składniki są zainstalowane wewnątrz gadżetu. Producent nie spieszy się do ujawnienia sekretów, więc się wszystkie odpowiedzi na pytania, pomogą zwykły śrubokręt.

Wszystkie urządzenia w routerze są oznaczone firmę Marvell, łącznie ze zintegrowaną kartą i procesor, taktowany zegarem 1,2 GHz. karta sieciowa od tego samego producenta ma dodatkowego okablowania dla siedmiu portów Gigabit – prawdopodobnie dla następnej generacji urządzeń. Jest to moduł pamięci z jednego standardu AV-Bridging megabajt i wsparcia (streaming audio i wideo w formacie FullHD). Zintegrowany układ pamięci RAM ma moduł sprężystości równy 128 MB, o pojemności pamięci flash 16 megabajtów. Za pracę interfejsów sieciowych odpowiedzialny kontroler Broadcom (zainstalowany we wszystkich produktach Apple, więc 100% zgodności dostarczonych przez sprzęt). Miniaturowe anteny w postaci prostokątów wyglądać dziwnie, ale, jak wynika z badań, aby poradzić sobie ze swoim zadaniem.

Zgodność z systemami operacyjnymi

Natychmiast oczywiste, że producent starał „drażnić” do kupujących, którzy nie przestrzegają zwyczajów mieć pod ręką produktów Apple. Interfejs Web nie jest obsługiwana przez router. To mówi wszystko. System operacyjny Mac OS posiada wbudowane narzędzie do konfiguracji, tabletki i telefony właścicieli można pobrać program z sieci, a cała reszta muszą tańczyć z tamburyn.

Przed jak skonfigurować router firmy Apple AirPort Extreme, wszyscy właściciele systemu Windows należy przejść do oficjalnej stronie producenta, aby znaleźć potrzebne aplikację (AirPort Utility), a następnie przesłać je do komputera. Po podłączeniu kabla RJ-45, skonfigurować router bez żadnych problemów. Posiadanie systemu operacyjnego Linux będzie musiał także użyć narzędzia dla Windows i wino emulator, jak ich producenta firmy Apple po prostu nie rozpoznaje.

Skonfigurować punkt dostępowy

Po pierwszym uruchomieniu użytkownik AirPort Utility natychmiast zaproponował skonfigurować program Apple Airport Extreme. I pierwsza karta odnosi się bezpośrednio do centrali. Zaleca się, aby ustawić hasło upoważniony wejście. Druga zakładka dotyczy interfejsu bezprzewodowego. Musisz podać nazwę widoczną otaczającej sieci Wi-Fi i ustawić ochronę hasłem. To jest po ustawieniu wejście gościa – kiedy trzeba zapewnić użytkownikowi dostęp do Internetu z zakazem dostępu do lokalnych zasobów (powszechnie używane w kawiarniach i małych biur). Nie zawiódł producentem i ograniczony dostęp przez adres MAC, gdyż zapewnia całe menu, które po rejestracji wszystkich aktywnych urządzeń, można zablokować połączenia dla pozostałych nieautoryzowanych „gości”, nawet jeśli dana osoba zna hasło do Wi-Fi.

Dziwne Ustawienia internetowe

Raczej prymitywne dla ustawienia routera firmy Apple Airport Extreme WAN. Wielu rosyjskich ludzie są zdezorientowani brakiem połączeń tunelowych „point-to-point» PPTP VPN i wirtualnych sieci prywatnych (z operatorem Beeline na pewno nie działa). Router obsługuje tylko dwa połączenia: bezpośrednie połączenie Ethernet i PPPoE.

Ale ten gadżet jest w stanie działać jako router i jako punkt dostępowy, niż uciesze właścicieli, którzy kupują to urządzenie jako zwykły przekaźnik Wi-Fi sieci. Wbudowany serwer DHCP pozwala na przypisanie zakres adresów rozdawanych i ma limit czasowy funkcji pracy. Nie Konwerter NAT adres, ale jego wykorzystanie przez zwykłych użytkowników jest wątpliwa.

Korzystanie z drukarki

Instrukcje dotyczące konfigurowania firmy Apple Airport Extreme tylko jedno zdanie wspomina wsparcie funkcjonowania drukarki w połączeniu z gadżetem bezprzewodowej. Żaden inny właściciel opisy nie będzie w stanie znaleźć połączenia i wydajność urządzenia drukującego. W rzeczywistości, w routerze ustawiony na normalny serwer druku, który jest realizowany na kontrolerze Marvell. Musisz podłączyć drukarkę do punktu dostępowego firmy Apple za pomocą interfejsu USB 2,0 A. W menu aplikacji AirPort Utility posiada odpowiednią zakładkę, co czyniło konfigurację urządzenia drukującego.

Zdecydowanie, drukarka musi być kompatybilny ze sprzętem (w rzeczywistości jest to loteria, bo w specyfikacji Każdy producent nie posiada listę polecanych produktów). Znalezienie urządzenia drukującego, router będzie oferować, aby pokazać je do użytkowników urządzeń bezprzewodowych. Dodatkowe menu daje uprawnienia do zdalnego ustawienia, ale to specjaliści w swoich opiniach nie polecam to zrobić – dla konfiguracja musi spełniać jedną osobę, więc wiarygodne.

Zewnętrzne dyski twarde

Problemy mogą wynikać z właścicielami Router firmy Apple Airport Extreme 802.11 ac i pracy z dysków zewnętrznych (dyski flash oraz przenośnych dysków twardych). Nie zapominaj, że popularny format NTFS nie jest uznanym producentem iOS. W związku z tym, przed podłączeniem napęd musi być formatowane w odpowiednich sekcjach standardu jabłko HFS (może być w FAT32, ale nie będzie ograniczenie rozmiaru pliku – 4 GB). Nawiasem mówiąc, ten format jest obsługiwany przez wszystkich systemów operacyjnych Windows, począwszy od siódmego wersją wyżej, tak że nie niedogodność w przyszłości użytku właściciela nie ma.

Należy zauważyć, że funkcjonalny z wykorzystaniem zewnętrznych dysków twardych mieć przyzwoity routera – nie można używać tylko nagraną zawartość na urządzeniach Apple i Windows, ale również w celu wyświetlenia zawartości na dowolnym telewizorze, który posiada moduł Wi-Fi (wdrożenie DLNA, osobiście).

Problemy i rozwiązania

Użytkownicy, którzy mają nabyć router firmy Apple Airport Extreme miał podobne urządzenia low-end, w ich opinii, że urządzenie, nawet podczas pracy z wieloma gadżety płynnie: brak zamarza, nie przegrzewać i nie uruchomi się ponownie. Tak powinno być, jest to dowód wysokiej jakości komponentów zainstalowanych w routerze.

Dla większości użytkowników, istnieje problem z drukarką, zwłaszcza jeśli chodzi o drukarki, produkowanych do 2009 roku. Istnieje kilka rozwiązań: spróbuj znaleźć ten sam sterownik dla systemu Mac OS w Internecie lub wyciągnąć starą kierowcy w pliku konfiguracyjnym Windows XP (z rozszerzeniem inf «»). Można postępować jak administrator systemu – system plików podobny do drukarki z istniejącym składzie na liście urządzeń. W takim przypadku należy ustawić urządzenie jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces, ale będzie to wydrukować 100%.

Liczba właścicieli

Dość interesujący Apple Airport Extreme opinii routera. Są bardziej jak wytyczne, które ujawniają ukryte możliwości urządzenia. Właściciele twierdzą, że to nie ma sensu, aby zainstalować gadżet od sufitu na lepsze przesyłanie sygnału – wielkie zadanie anten kierunkowych w stanie dostarczyć potężną wiadomość do użytkownika poprzez kilka ścianek kapitału bez pomocy. Często użytkownicy zalecają zamiast zewnętrznym dysku twardym podłączonym do gadżetu systemów NAS, które są doskonale zintegrowane z routerem.

Nowością nie obsługuje torrentów i nie wie, jak pracować z wirtualnymi sieciami prywatnymi. Nie martw się – możesz kupić tani router, na rynku wtórnym oraz stworzenie szeregowego połączenia „punkt-punkt”, gdzie rola routingu i pobierania torrentów zostaną podane do urządzeń tanich, a reszta z obciążeniem będzie na routerze Apple. Istnieje wiele rozwiązań, byłoby pragnienie właściciela.

Konkludując

Powiedzieć, że gadżet firmy Apple Airport Extreme jest decyzja kompletnego producenta nie może być, ponieważ tak długo, jak istnieją pytania do właścicieli urządzenia istnieją nierozwiązane problemy. Apple jest przez badania marketingowe muszą stale podnosić swoje urządzenia. Jednakże, jeśli pytanie jest o zdrowie i funkcjonalność routera, w porównaniu do konkurentów na rynku gadżetów sieciowych, tutaj odpowiedź jest oczywista – Airport Extreme jednostka jest zdecydowanie liderem. Wszyscy właściciele technologii mobilnych i komputer z logo Apple zakup tego routera przyniesie nic prócz pozytywnych emocji.