485 Shares 938 views

leczenie niechirurgiczne choroby zwyrodnieniowej stawów w

Istnieje kilka możliwości leczenia nieoperacyjnego choroby zwyrodnieniowej stawów. Zachowawcze leczenie tej choroby jest pierwszą linią obrony, co pomaga zmniejszyć ból i złagodzić sztywność stawów kręgosłupa spowodowane zapaleniem stawów i związanych z degeneracją kręgosłup. Większość planów leczenia obejmują kombinację kilku metod leczenia nieoperacyjnego. W tym przypadku, w każdym przypadku ocenić czynników, takich jak ciężkość choroby, dotkniętych stawów, charakter objawów, obecność innych chorób, wieku, zawodu, stylu życia i codziennych czynności.

Kiedy choroba zwyrodnieniowa stawów jest ból, należy przede wszystkim podjąć działania, aby je zmniejszyć i doprowadzić do rozsądnego poziomu, dzięki czemu pacjent może kontynuować codzienne zajęcia i pożądane jest, aby mieć możliwość uczestniczenia w rehabilitacji i ćwiczeń na akceptowalnym poziomie. Skuteczne sposoby priorytetów łagodzące ból jest reszta, ciepło i na zimno, którą stosuje się różne leki, które zmniejszają ból oraz zmniejszenia stanu zapalnego.

Spoczynkowego do zapobiegania atakom na ból w zapaleniu stawów kręgosłupa

Jednym z punktów planu leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów powinno być regularne przerwy na odpoczynek i działania, takie jak praca przy komputerze. Pacjenci skorzystają ucząc się rozpoznawać sygnały organizmu, i wiedzieć, kiedy się zatrzymać lub zmniejszenia aktywności. Dając spokój zapalenia stawów, może zmniejszyć obciążenie na nich i na mięśnie, łagodzi ból i skurcze mięśni. Dopóki pacjenci nie wzmocnić swoje mięśnie, lekarze proszeni są po prostu zmniejszyć intensywność i częstotliwość działań, które konsekwentnie powodować ból stawów.

Ciepło i zimno do czasowego leczenia zmniejsza ból stawów kręgosłupa

Osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów, często okazuje się, że ciepło z ciepłymi ręcznikami lub gorących opakowaniach stosowany do stawów może złagodzić ból i usunąć obrzęk. Również pomóc ciepłą kąpiel lub prysznic. Wiadomym jest, że ciepło pomaga zmniejszyć stan zapalny i obrzęk stawów i poprawić krążenie płynu. Ten sam efekt terapii mają wody w podgrzewanym jacuzzi lub basenie. W niektórych przypadkach ból lub drętwienie zapalny obszar może zredukować chłodzenia generowany zimny kompres paczkę owiniętą w ręcznik z lodem lub mrożone warzywa. Często stosowanie ogniu przez 20 minut przed wykonywania rutynowych lub innych działań, a następnie stosując zimne, aby pomóc złagodzić ból. W celu ustalenia, co – ciepło, zimno, lub ich kombinacja – jest najlepszym sposobem leczenia, należy skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Leki na ból i zapalenie stawów tyłu

Istnieje wiele rodzajów leków, które pomagają pacjentom kontrolować ich ból i zmniejszyć bolesne obrzęki wokół dotkniętych stawów. Niektóre leki, takie jak z Tylenol, tylko złagodzić ból. Inne, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (na przykład, aspiryna, ibuprofen, jak i COX-2), są skierowane na redukcję zapalenia stawów w celu złagodzenia bólu. Istnieje również przeciwbólowe kremy i suplementy odżywcze (na przykład, glukozamina i chondroityna), co uważa się za zapewniające działanie przeciwbólowe.

Często leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów biegnie z regularnym połączeniem wszystkich trzech powyższych metod w celu umożliwienia pacjentom skupić się na rehabilitacji, ćwiczeń i utrzymanie poziomu zwykłej codziennej aktywności.

artroza leczenie może wymagać multidyscyplinarny zespół medyczny

Ze względu na różnorodność opcji, leczenie stawów w chorobie zwyrodnieniowej stawów wymaga zaangażowania specjalistów z różnych profilach. To zintegrowane podejście zapewnia najlepsze rezultaty jeśli chodzi o zmniejszenie bólu i poprawę funkcjonalną zdolność pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów. Jednak ze względu na dużą liczbę różnych specjalistów zajmujących się leczeniem, mogą istnieć różne punkty widzenia, a to może być czasami mylące. Dlatego ważne jest, aby otworzyć i uczciwa komunikacja wewnątrz zespołu i wielkiej roli pacjenta.

Leczenie choroby zwyrodnieniowej zespół może zawierać kombinację opieki zdrowotnej następujących dostawców, którzy specjalizują się w leczeniu tyłu:

 • Podstawowe lekarze opieki. Lekarze, którzy leczą pacjentów przed wysłaniem do drugiej dziedzinie (lekarzy, lekarzy, kręgarzy osteopatycznego).
 • Reumatolodzy. Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu zapalenia stawów i pokrewnych schorzeń stawów, mięśni i kości.
 • Fiziatristy (specjaliści rehabilitacji). Lekarze, aby pomóc pacjentom w pełni wykorzystać ich możliwości fizyczne, zazwyczaj z naciskiem na rehabilitację.
 • Fizjoterapeutów. Profesjonaliści pracujący z pacjentami w kierunku poprawy funkcjonowania stawów i sprawność fizyczną.
 • Terapeuci, specjaliści rehabilitacji. Lekarze, którzy uczą, jak chronić stawy, techniki, aby zminimalizować ból i oszczędzania energii w domu iw pracy.
 • Psychologowie i psychiatrzy. Specjaliści, którzy pomagają pacjentom radzić sobie z emocjonalnych, społecznych i psychologicznych trudności spowodowanych przez chorobę, w pracy iw domu (na przykład bezsenność, depresja).
 • Pracownicy socjalni. Specjaliści, którzy pomagają pacjentom radzić sobie z problemami społecznymi spowodowanymi przez niepełnosprawność, bezrobocie, trudności finansowe, opieki domowej i innych związanych z nimi potrzeb chorobowych.
 • Dietetycy. Eksperci, którzy uczą sposobów korzystania dietę, aby poprawić zdrowie i utrzymać zdrową wagę.
 • Instruktorzy pielęgniarki. Pielęgniarki, którzy specjalizują się w pomaganiu pacjentom zrozumieć ich stanu i zabiegów planów wdrożeniowych.
 • Chorób stóp. Lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu chirurgicznym chorób kości i stawów. Ortopedzi może dodatkowo specjalizować go w leczeniu chorób.
 • Licencjonowany terapeuta akupunktura. Świadczeniodawcy, które zmniejszają ból i poprawić kondycję fizyczną za pomocą zastrzyków z różnych punktów na ciele z cienką igłą.