456 Shares 5980 views

Opieki noworodka: jak swaddle w szpitalu iw domu

Jednym z ważnych umiejętności, które powinien posiadać zdobytą rodzica, to pieluszki. Przyczynia się do stopniowego dostosowania się do niezwykłych dzieci świata, które zostały niedawno w ścisłej macicy i łagodzi ból trochę żołądka (kolki). Nieprawidłowy pieluszki może prowadzić do chorób i zaburzeń w rozwoju dziecka, więc w trakcie postępowania, należy stosować się do ogólnie przyjętych norm. W tym artykule skupimy się na to jak swaddle noworodków: Porady, techniki i krok po kroku zalecenia podane są poniżej.


Czy muszę?

W ostatnim czasie, kwestia, czy swaddle dziecko, nie powstają. Do tej pory kwestia ta staje się często okazją do sporów między ekspertami, pokoleń i młodych matek. Uważa się, że ciasno owinięte niemowlę mające kłopoty z oddychaniem. Ponadto, nogi rozciągnięte siłą, która może prowadzić do różnych patologii. Dlaczego swaddled w szpitalach wszystkich dzieci? Ta metoda ma swoje zalety:

 • noworodek czuje się spokojniejsza jak diapering nieco naśladuje łono;
 • niemowlęta termoregulacji słabo rozwinięty i nie zamrażać w ciepłym pieluchy;
 • Dziecko śpi;
 • Pieluchy znacznie zaoszczędzić budżet rodzinny.

Już w czasie ciąży przyszła mama martwi się o pytanie, jak prawidłowo swaddle? W szpitalu, młody rodzic może uczyć się do lekarza, ale często nawet kilka ilustrujące przykłady nie wystarcza do opanowania prosta na pierwszy rzut oka, manipulacja. Z tego powodu, należy dowiedzieć się, jak przyspieszyć naukę pieluszki.

szkolenie

Z reguły kobieta uczy się swaddle dziecko w szpitalu. Tutaj wszystko czego potrzebujesz jest już przygotowane pielęgniarki – nie trzeba myć i wyprasować swoje pieluchy. Jest to konieczne dla zapewnienia, że materiał jest czysty, w sterylnych warunkach i bez smaku. W przeciwnym razie, na kruchej i delikatnej skóry dziecka pojawiają się podrażnienia, które mogą powodować ból i dyskomfort pulchną chłopczyka. Procedurę przeprowadza się w sekwencji.

 1. Umyć ręce.
 2. Podcięcie dziecko.
 3. Umieścić pieluchy (jeśli to konieczne), kamizelki.
 4. Rozłożone na powierzchni maty ciepłe pieluchy zmienia, top cienkie.
 5. Swaddle baby wygodny sposób.

W pomieszczeniu, w którym diapering będą prowadzone powinno być ciepłe. Lekki projekt, niewidoczne dla dorosłych, można łatwo sprowokować przeziębienia u niemowląt. Młoda mama będzie łatwiejsze do przeprowadzenia manipulacji stojącej i przewijak znacznie ułatwić ten proces. Należy położyć miękki materac zmywalny być wygodne okruchy.

darmowe pieluszki

Rodzice rzadko mają rozmawiać o tym, jak prawidłowo swaddle w szpitalu. Pierwsze dni życia dziecka umocowany w pieluchy, ale po kilku dniach „chwyt” może być zmniejszona, co pozwala dziecku nauczyć się nowy świat i ciało. Zdaniem ekspertów, darmowe pieluszki jest bezpieczny, więc i najlepszym rozwiązaniem dla niemowląt – nie utrudniać organizm nie utrudniać ruchu (które, jak wiemy, nikt nie boli), nie narusza się do krwiobiegu.

 1. Maluch jest umieszczony w środku pieluszki.
 2. Krawędź tkaniny znajduje się na poziomie pachami.
 3. Boki zawinięcia ciała i zamknął za nią.
 4. Dolna pieluchy i schowany fałd formowanych.

W ten sposób pióro i nóg niemowlęcia, ruchomych, sposób tak bardzo boją i słabe Kiddies nie jest odpowiedni.

mocno pieluszki

Wiele matek zastanawiać się, jak prawidłowo swaddle w szpitalu? Po tym wszystkim, istnieje kilka różnych sposobów. W nowoczesnych szpitalach zazwyczaj użyć metody konserwatywne – mocno pieluszki. W tym przypadku, ciało dziecka jest bezpiecznie zamocowane uchwyty tkaniny i utrzymywane ściśle do ciała.

 1. Dziecko jest umieszczone w rozszerzonym środka pieluchy tak, że jej krawędzie są w szyjce.
 2. Ramiona i nogi rozciągnięte wzdłuż tułowia.
 3. Krawędzie są składane na przemian pod dziecko.
 4. Dno pielucha jest prostowane.
 5. Końce zawinięcia dziecka w klatce piersiowej lub szyi, w zależności od wielkości tkanki.
 6. Pozostałe krawędzie są zamocowane na utworzone w pieluszki „kieszeni".

Pielucha winny być dopasowane do ciała noworodka, ważne jest, aby nie przesadzić. Jeśli dziecko płacze po pieluszki, poluzować mocowania.

Jak swaddle dziecko prawidłowo: instrukcja zdjęcia

W szpitalu młoda matka przynoszą już owinięty w pieluszki dziecka. Co więcej, wiele pielęgniarek pomagają własną matkę, a „pakowane” Baby. Po powrocie do domu, wiele kobiet utracone. Jak swaddle? W szpitalu, w rękach doświadczonych lekarzy wszystko wyglądało tak proste!

Powyżej przedstawiono obieg do ciasnych pieluszki noworodka. Kąt, który jest wygięty na głowę dziecka po manipulacji może być zwolniony. Następnie pojawi się rodzaj koperty, w których maluch będzie całkowicie ukryty. Metoda ta nadaje się do pieluszki w koc na spacery.

Każda matka powinna mieć świadomość, jak prawidłowo swaddle dziecka. W szpitalu nie zawsze jest wolny dla personelu medycznego, który będzie cierpliwie uczą niezbędnych umiejętności kobietę w połogu. Konieczne jest, aby przygotować się do narodzin dziecka i do zapoznania się z podstawowymi wymaganiami opieki, w tym tych z pieluszki.