279 Shares 5818 views

Bateria – to … Rozszyfrowanie skrótów. ujednoznacznienie

Jak wiadomo, istnieje wiele różnych akronimów. Wielu z nich są oczywiste na pierwszy rzut oka, ponieważ są dekodowane tylko w jednej wersji. Jednakże istnieją również takie redukcje, które są trudne do rozwiązania, zwłaszcza gdy odnoszą się one do kilku rzeczy naraz. Na przykład, skrót CRA – to określenie, które dotyczy zarówno całkowicie różnych dziedzinach, a także oznacza inaczej. Warto przyjrzeć się bliżej, w których wykorzystywane sfery jest krótki i że reprezentuje.


Jak rozszyfrować baterii

Jak wspomniano powyżej, istnieje kilka opcji leczenia cięć. Ten problem jest naprawdę warto zwrócić uwagę, gdyż zebrana z takiego skrótu w życiu, to lepiej zrozumieć, co dokładnie jest wciąż pod znakiem zapytania. Więc teraz trzeba określić główne obszary, w których używa się takiego obniżenia.

Po pierwsze, akumulator – baterii. W węższym znaczeniu – samochodowego akumulatora, jest to rodzaj baterii elektrycznych, które są używane w transporcie drogowym.

Po drugie, akumulator – wspólne Zdjęcie bankiem komercyjnym. Taki bank – instytucja kredytowa, które wykonują czynności i usługi bankowe szeroki wachlarz ludzi (zarówno fizycznych i prawnych).

Tak więc staje się bardziej jasne w jakich obszarach można zaobserwować ten skrót.

Bateria w dziedzinie technicznej

Tak, to warto przyjrzeć się bliżej baterii określony w świetle motywu samochodowych. Akumulator samochodowy jest szeroko stosowany wraz z rozwojem motoryzacji. Jest ona potrzebna jako dodatkowe źródło energii elektrycznej przy wyłączonym silniku i go uruchomić.

Bateria ta posiada cechy, które zależą przede wszystkim od napięcia. Istnieje kilka typów akumulatora samochodowego:

 • 6 woltów.

Samochody z akumulatora przed końcem 1940 roku. Teraz akumulatory o napięciu 6 V jest stosowany tylko do lekkich motocykli.

 • 12 woltów.

Obecnie ta bateria jest stosowany we wszystkich samochodach osobowych, jak i ciężarowych i autobusów z silnikiem benzynowym. Ponadto, większość motocykli są akumulatory o napięciu 12 woltów.

 • 24 Volt.

Akumulatory o napięciu 24 V stosowane w trolejbusy, tramwaje, samochody ciężarowe z silnikami wysokoprężnymi oraz, co ciekawe, w pojazdach wojskowych z silnikami diesla.

Pojemność akumulatora: mały przegląd

Oczywiście, jak każdy akumulator z akumulatora samochodowego jest pojęcie pojemności. Jest to kolejna ważna cecha baterii, która określa jego podstawowe właściwości. pojemność baterii jest mierzona w jednostkach, takich jak azotan amonu, amperogodzin.

Wartość pojemności, który jest przedstawiony na baterii, pokazuje prąd bateria rozładuje się równomiernie do końcowego napięcia podczas wyładunku w 20 lub 10 godziny.

Inną cechą związaną z pojemnikiem – większe prądy wyładowania zwiększa czas rozładowania spada gwałtownie.

Teraz konieczne jest, aby zastanowić się, jak wybrać odpowiednią pojemność. Jest on wybrany na podstawie kilku parametrów:

 • Wielkość silnika (większa objętość jest wymagana duża pojemność);
 • Warunki działania (na chłodniejsze warunki pogodowe w obszarze, tym większa ilość);
 • typ silnika (diesla pojemności akumulatora silnika musi być większa niż w przypadku benzyny, gdy ta sama kwota).

Rodzaje akumulatora samochodowego

W akumulatorach samochodowych, istnieje wiele dodatkowych funkcji, które może znacząco wpłynąć na jej typ.

Pierwszą cechą – jest to wielkość baterii. Historia rozwoju techniki motoryzacyjnej wykazały, że w wielu przypadkach rozwój nowego modelu lub marki samochodów często musiała utworzyć specjalny nową baterię. W związku z tym, że opracowała zestaw dokumentów. Obecnie produkuje kilka rodzajów komórek, różnią się one znacznie od producentów japońskich i europejskich.

Druga cecha – to średnica końcówek. Wielkość zaciskach akumulatora jest różny w różnych akumulatorów. Są opracowane standardowe 2: Wpisz Euro – typ 1 i Azji – typ 3. W pierwszym przypadku, ich wymiary: 19,5 mm na „pozytywne” i 17,9 mm w „minus”. Wymiary zaciskach akumulatora w drugim typie: 12,7 mm na „pozytywne” i 11,1 mm w „minus”.

Trzecim ważnym parametrem – ten typ baterii. W większej części jest używana kwasowo-ołowiowych.

Inną cechą, która ma rozmawiać osobno – jest potrzeba utrzymania baterii.

Obsługa baterii – jak często konieczne jest

Wielu ludzi są zaniepokojeni baterii serwisowych. Co nie dziwi, ponieważ bateria – jest to bardzo skomplikowany system, że czasami wymaga specjalnej opieki.

W ten sposób możemy wyróżnić 2 duże grupy baterii:

 • serwisowany;
 • bezobsługowy.

Drobne naprawy – jest prostszy w konstrukcji do baterii, które okresowo trzeba kontrolować stan elektrolitu. Ponadto, od czasu do czasu wymaga, aby naładować baterię. Jest to wykonywane przez specjalnie opracowanymi sposobami, przy użyciu ładowarki stacjonarną. Duże przedsiębiorstwa takie działania produkować wyszkolonych pracowników. Dla tych celów, nie są nawet stacje ładowania. Tak więc, do ładowania baterii – to niezbędny proces dla jego funkcjonowania.

Teraz konieczne jest zastosowanie do drugiej grupy – bezobsługowych akumulatorów. Jeśli oceniać jedynie ich nazwy, można by pomyśleć, że ta bateria nie potrzebują opieki. Jednak nie jest to prawdą dla akumulatorów tego typu jest również niezbędne do kontrolowania czynników, takich jak gęstość elektrolitu, szczelność obudowy akumulatora i innych.

W ten sposób bateria – jest to dość skomplikowany kawałek, który odgrywa ważną rolę w eksploatacji pojazdów.

Bateria w systemie bankowym

Teraz nadszedł czas, aby rozważyć baterię skrót z innej perspektywy. Jak wspomniano wcześniej w tym artykule, akumulator – bank (instytucja kredytowa), które wykonują różne czynności bankowych. Instytucje te przeprowadzić następujące operacje: fakturowanie, rozliczanie, rynek papierów wartościowych oraz różne pośrednika.

AKB uczynić swoje zyski z faktu, że wydane im pożyczek stopy procentowe są znacznie wyższe niż oprocentowanie depozytów. Jest to tak zwany margines zysku.

Słowo „handlowe”, który znajduje się w akronimem, co oznacza, że głównym celem CRA – zysk.

Jednakże istnieją instytucje bankowe, które specjalizują się bardziej na konkretnych usług.

Akcyjne banki komercyjne w Rosji

Takie organizacje w Rosji jest naprawdę dużo. Jeśli spojrzymy na historię, pierwszy prywatny AKB w naszym kraju był Petersburg Private Bank Handlowy. Potem ta forma organizacji aktywnie rozwijany. Jednak koniec do różnych instytucji bankowych został założony w 1917 roku, kiedy wszystkie banki zostały znacjonalizowane.

Teraz Rosja ma wiele aktów baterii. Wśród nich można słyszałem bardzo znanych nazwisk, takich jak:

 • Bank "Bank Moskwy".
 • Bank "Avangard".
 • AKB "Absolut Bank".
 • JSCB "Svyaz-Bank".
 • „Promsvyazbank” i wiele innych.

Dla innych zastosowań skróty baterię

Oprócz już omówionego bankowości i sfery technicznej, czasem jest on używany oraz zmniejszenie sprzedaży. Tutaj, bateria – jest aktywna baza klientów. W wielu z jej organizacji przygotowuje plan, który obejmuje rozbudowę bazy i dalszej pracy z nią. Celem niniejszej pracy – podniesienie poziomu sprzedaży spółki.