751 Shares 2463 views

Pozbycie się przeziębienia. Jako dzieci umyć soli nos?

Katar, kichanie, swędzenie nosa i na pewno nie raz w życiu czuł każdy. Ten stan jest bardzo nieprzyjemne i może być wielki, aby wybić dowolny zwykłego rytmu. Szczególnie trudne do zniesienia ucisku dzieci. Po tym wszystkim, wiele dzieci do trzech lat nie może nawet właścicielem wyczyścić zatok nagromadzonego śluzu. W tym artykule dowiesz się o jak przemyć nos pielęgniarskiej dziecka solankę. można również znaleźć sposób jego stosowania u starszych dzieci. Z informacji dowiesz się jak szybko i prawidłowo pozbyć się przeziębienia.

Pochodzenie patologii

Zanim dzieci do mycia nosa roztworem soli fizjologicznej, konieczne jest, aby poznać przyczynę tego objawu. Warto zauważyć, że w nosie może być fizjologiczne lub patologiczne. Z tym ostatnim najczęściej napotykanych niemowląt. W tym przypadku możliwe jest mycie nosa dziecka solą fizjologiczną. Jak to zrobić poprawnie – to będzie omówione poniżej.

Jeśli występowanie na przeziębienie spowodowane patologią, może to być bakterie, wirusy lub alergii. Wszystkie te przypadki mają indywidualne traktowanie. Na przykład, środki na wirusy bojowych nie pomogą Ci poradzić sobie z bakteriami lub wyeliminowanie alergii. Dlatego przed dziećmi przemyć nos solą fizjologiczną i podane różne leki powinny skonsultować się z lekarzem i uzyskać porady ekspertów.

Oczyszczenie nosa: za i przeciw

Więc odwiedził lekarza i okazało się, co było przyczyną tego objawu. Przed inicjowanie działań naprawczych, konieczne jest, aby oczyścić nos prawidłowo. Jeśli sam dziecko może wydmuchać nos, to zadanie łatwiejsze. Kiedy dziecko nie jest w stanie zdmuchnąć śluzu z zatok trzeba aspirator. Mogę oczyścić nos solą fizjologiczną dziecka? Odpowiedź na to pytanie może przybrać dwie formy.

Jeśli nie okruchów lub zapalenia ucha środkowego mediów trąbki słuchowej, może wykonywać takich manipulacji. Kiedy połączone ze wspólnymi chorobowych uszu na zimno, w innej postaci, dokonanie takiego działania są zabronione. Informacja ta powinna zawsze poinformować pediatrę lub laryngolog z lekami na receptę. Pamiętaj, że tak szybko, jak dziecko zaczęło skarżyć się na ból w oku – wszystko pralka musi być zniesione.

Używanie soli oczyszczanie nosa

Zanim dzieci do mycia nosa roztworem soli fizjologicznej, konieczne jest, aby ją ogrzać. Dość często, lek jest przechowywany w lodówce. Otwarta ampułka powinna być tam. Jednak wprowadzenie leku do nosa, gdy zimno jest surowo zabronione. Może to spowodować nie tylko dyskomfort, ale także sprowokować wzmocnienie procesu zapalnego. Rozcieńczenia leku z nie jest potrzebna woda lub inny płyn. Narzędzie jest gotowe do użycia.

Jak prać nosa solą fizjologiczną dziecko (2 lat i młodsze)?

Jeśli jesteś rodzicem niemowlęcia lub małego dziecka, a następnie płukanie nosa może stać się poważnym problemem. Zapłacić proces w zabawny sposób. Dokonaj okruchy nie bał kolejnych procedur.

Wziąć pipety ściekać do każdego nozdrza lub dwie krople chlorku sodu 9%. Takie dawkowanie polega dzieciaków do jednego roku. Jeśli dzieciak podszedł znak 12-miesięczny, potrafi natchnąć do każdego przewodu nosowego pięciu kropli soli fizjologicznej. Potem czekaj na krótko (około jednej minuty), a dokładnie oczyścić nosa za pomocą aspiratora. W tym poradniku urządzenia muszą być włączone w różnych kierunkach. W ten sposób można zbierać śluz ze wszystkich ścian.

Dla starszych dzieci i dorosłych używać czajnika do mycia

Jak myć nosa soli fizjologicznej dziecko? Obecnie prawie każdy łańcuch apteka sprzedaje specjalne garnki do nosa. Mają dosyć niezwykły bend otwory do nalewania. Przy użyciu takiego urządzenia doprowadzi do właściwego czyszczenia zatok i usunięcia całego zgromadzonego śluzu. Przed użyciem należy umyć naczynia. Potem wylano do niego za pomocą roztworu soli w ilości 50-100 ml. Kwota ta powinna być na tyle dla ciebie zarówno do przewodu nosowego. Przechylać głowę dziecka nad zlewem i obrócić na bok. Umieścić dyszę do jednego nozdrza, (który jest większy) i zaczynają się wlać cieczy. Po kilku sekundach, można zauważyć, że roztwór soli fizjologicznej z istniejącym szlam wylał z przeciwległych otworów nosowych.

Stosowanie strzykawki

Jak prać nosa dziecka z roztworem soli, jeżeli ręka nie jest instrumentem z powyższych? W tym przypadku można użyć standardowej strzykawki. Weź aparat 5 do 20 mililitrów płynu typu leków i gotowane w nim.

Położony w pobliżu zlewu. poprosić dziecko, aby otworzyć usta i trzymać swój język przed rozpoczęciem procedury. Ta pozycja pozwoli uniknąć leków wprowadzanych do dróg oddechowych i przełyku. Głowica dziecko powinno być lekko odrzuconą do tyłu. Ostry naciskając tłok wstrzykiwania roztworu chlorku sodu w kanale nosowym. Ostrzec dziecko, że substancja ta wpada w gardle. W tym momencie dziecko nie pomylić i wypluć zawartość gardła. W ten sam sposób i traktować drugą dziurkę. Pamiętaj, że dzieci do 10-13 lat po prostu nie będzie w stanie reagować w odpowiedni sposób na taką interwencję. Dlatego użycie strzykawki mogą mieć starszych dzieci.

Częstotliwość stosowania

Jako dzieci umyć soli nos – już wiesz. Jednak ta informacja nie jest wystarczająca. Trzeba wiedzieć, że jest to często niemożliwe do przeprowadzenia takich manipulacji. Maks oczyszczanie dziennie nie powinna przekraczać trzech. To nie ma znaczenia, intensywność i charakter przeziębienia. Bardziej częste stosowanie chlorku sodu może rozwijać suchej błony śluzowe. W tym przypadku, ciało będzie starał się produkować więcej śluzu jej nawilżenie.

Spróbuj przeprowadzić procedurę płukania tuż przed zastosowaniem leku. W ten sposób stosowanie leków efekt leczenia przyjdzie szybko.

Podawanie preparatów leczniczych

Kiedy nosowych są całkowicie wyczyszczone, można zacząć używać narkotyków, aby pomóc pozbyć się przeziębienia.

  • Jeśli patologia jest spowodowana przez infekcję wirusową, przepisać leki przeciwwirusowe i immunomodulacyjne. Należą do nich "interferon", "Grippferon", "Derinat", "IRS-19", a także wiele innych.
  • Gdy kompozycje przeciwbakteryjne są przypisane infekcji bakteryjnej – na przykład „Protorgol”, „Izofra”, „Polydex”.
  • Jeśli katar jest pochodzenie alergiczne, lekarze często zalecają stosowanie „Vibrocil” „Avamys”, „Tafen” i kilka innych związków.

Podsumowując wyniki artykułu

Znalazłeś to możliwe przemyć nos soli dziecka. Jeśli nieżyt nosa powodowany przez wirusa patologii, że ten sposób leczenia może być wystarczająca. Ale nie angażować się w takich manipulacji. Po odzyskaniu nie jest zalecany do prowadzenia zatok myjących. Prowadzi to często do sucha i przekrwienie błony śluzowej nosa. Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza i pobyt zdrowe!