733 Shares 7444 views

Historia lotnictwa i rozwój. Znani projektanci samolotów

Wyobrazić sobie współczesny świat bez samolotów i lotów niemożliwych. Będąc jednym z najważniejszych aktywów wśród wynalazków ludzkości, samolot urodził dzięki skandaliczne ludzkiego pragnienia mają skrzydła za nią. Na pewno nasi przodkowie marzyli sen szybować. Podziwiając ptaki i ramionami, zaprezentowali się z nimi. Nawet dziecko naprawdę wierzy w istnienie fantastycznych urządzeń latających, naprawdę zazdrosny o bohaterów bajek. Marzenia dopiero po tysiąclecia – kiedy nie było wystarczającą ilość wiedzy naukowej. Doświadczenie zdobyte w ciągu wielu nieudanych prób, które zostały wykonane przez twórcę pierwszego na świecie samolotu i jego poprzednicy, był przydatny w naszych czasach.


Ornithopter początkowy sposób

W XV wieku, Leonardo da Vinci był przekonany, że człowiek przezwyciężyć opór powietrza, ma potencjał, aby wznieść się w powietrze. Aby pomóc mu w tym będą ogromne skrzydła. Obliczenia i szczegółowe badania z lotu ptaka doprowadziło go do idei stworzenia takiego urządzenia jak szybowiec. Leonardo da Vinci starał się realizować ideę, która inspirowana swój zwykły ważki.

Fakt, że środowisko powietrze jest często nazywany „piątym ocean”, słyszany przez wielu, ale wyjaśnienie tego wymowny epitet nie może dać z siebie wszystko. Historia lotnictwa i aeronautyki pamięta, że wśród entuzjastów, którzy chcą podbić nieznaną przestrzeń powietrzną, było wiele kapitanowie statków morskich. Być może są chętni do nauki i niezbadane przestrzenie, ale odrzucił romans, warto zauważyć, że marynarze mieli wielką wiedzę o skomplikowanych urządzeń technicznych w stanie zarządzać dużymi fregat. Jeśli to konieczne, można naprawić lub zbudować nowy statek bez trudności. Dlatego, doświadczenie zawodowe marynarzy przydatnych w procesie tworzenia pierwszej samobieżnej wyłączyć urządzenia naziemne.

Nowoczesne lotnictwa cywilnego i wojskowego, którego historia jest bogata w różnych eksperymentach, przeszedł uczucia podziwu i frustracji, utraty życia i otwierają nowe możliwości.

Pojawienie się pierwszych szybowców

Na początku XIX wieku było pierwsze szybowce bez silnika. Naśladując ptaki, twórcy dali swoich stworzeń podobny kształt. Jednak pierwsze samoloty były w stanie zdobyć przyczółek w użyciu, ponieważ pragnienie, aby podnieść niesamowite po raz wynalazek nie został zwieńczony sukcesem.

Oni zepchnięty z urwiska, spływały z gór, rozbite przy pomocy koni, ale bez względu na to, w jaki sposób próbuje twórców, byli w stanie stać się autorami pierwszego zakończonego projektu w powietrzu do historii, która później uzyskała ona nazwę „Lotnictwo”.

Historia pamięta w 1857 roku pierwszego żeglarza Jean-Marie Les Brie, któremu udało się podnieść szybowiec na niebie, łamiąc wysokość 100 metrów. „Albatross” (tak nazwał jego cud techniczny), w zależności od kierunku wiatru i gęstości mas powietrza, musiał lecieć około 200 metrów.

sukces Mozhaiskogo

Rosyjskiego lotnictwa mogą być dumni z faktu, że admirał floty króla był w stanie skonstruować pierwszego samolotu wyposażonego w silnik parowy, który wybuchł z dala od powierzchni ziemi z jego mieszkańców osobę. Stwórca dał mu obiecującą nazwę – „vozduholetatelny Shell” Wymiary okresie wrażeniem samolotu: długość skrzydeł wynosi około 24 metrów, kadłub jest około 15 metrów. Aleksandr Mozhaysky – twórca pierwszego na świecie samolotu – nie był w stanie zakończyć pracę. Ale jego rozwoju stały się podstawą przyszłego rozwoju aeronautyki.

Zasługa braci Wright amerykański

Przewidując bliskość sukcesu, najlepsze wynalazcy świata opierają się na doświadczeniach poprzednich odkrywców. Bez opuszczania ramion i w ciągłym poszukiwaniu najlepszych pomysłów, próbowali stworzyć latająca maszyna lżejsze i mają zaufanie do konieczności jego zaopatrzenia w mocniejszy silnik. Jednak zarządzanie skrzydlatego cudownego urządzenia nie wszystko. Głównym celem było po prostu latać. Takie perspektywy czasu kosztowała życie Otto Lilienthal. W 1896 roku, jego szybowiec obrócił się przed wpływem gwałtownego podmuchu wietrznej, a maszyna rozbił się z wysokości. Dlatego należy zwrócić uwagę nie tylko słynnego samolotu, ale także tych, którzy są w stanie przedstawić pierwszego samolotu.

Bratya Rayt, wynalazców Ameryki, były w stanie opanować podstawowe umiejętności pilotowania i trzyma równowagę pasowania samolotów w porcie lotniczym. Zaletą projektu był stabilny silnik, który pracuje na benzynie. Pomimo faktu, że samolot nosi mało podobna do nowoczesnych samolotów, a, to było jak latający etażerka, ważyła około 300 kg. Na początku XX wieku, pierwszej udanej próbie „Flyer”. Przebywał w powietrzu 12 sekund, Bratya Rayt dano zielone światło dla człowieka, osiedlając się w niebie.

Transport lotniczy w Rosji: początek XX wieku

W ciągu następnych kilku lat, cały świat był wstrząśnięty sukcesu Amerykanów, tak, że droga jego rozwoju nadal lotnictwa. Historia wspomina miga gazet, filmy nakręcone paryski operatora widok z lotu ptaka, specjalistycznych publikacji poświęconych osiągnięć w dziedzinie lotnictwa. Jednak pierwsze testy maszyn lotniczych słusznie nazywany śmiałków. Rosyjski samolot, zdaniem jej przedstawicieli, czuł się niepewnie i zatrudnienie. Na przykład, w znanych artykułów okresie pilotażowym, Boris Rossinsky są obecne eseje i wspomnienia z lotów. Wśród przykrych momentów podczas lotu on szczególnie zapamiętany olej palenia. Smoky, gryzący dym uniemożliwiły pełni oddychać, tak że pilot musiał od czasu do czasu stosuje się do amoniaku nosa.

Ponadto, brak hamulców Aviator zmuszony wyskoczyć z kabiny w ruchu.

Tworzenie Sikorsky – Rosyjski bohater

Ponieważ uruchomienie amerykańskiego „Flyer” trwało kilka lat, a na terytorium Imperium Rosyjskiego mieć krajowa produkcja maszyn latających została ustalona na wysokim poziomie. Potem był pierwszy samolot pasażerski, który był twórcą Igor Sikorski. W pełni zgodne z jego nazwą historycznego „Ilja Muromiec” był gigantem wśród swoich rówieśników. Ponadto wnętrze różniły bezprecedensowe dotychczasowe warunki: wiele pokoi, dostępności WC i łazienka, energii elektrycznej i ogrzewania. Jego pierwszy praktyczny test „Ilya Muromets” odbyła się w zimie 1914 roku. Szesnaście pasażerowie z psem na pokładzie ma dużo emocji z lotu, po czym samolot dokonał udanego lądowania. Sześć miesięcy później, wygodne samoloty musiały wziąć na siebie roli bombowców biorących udział w pierwszej wojnie światowej.

Zakres rekord Tupoleva

Legendarny ANT-25 znajduje się w Chkalovsky muzeum hangarze. Gdy samolot był podziwiany i rozpoznawalny dzięki ogromnej szkarłatnych skrzydłach. Wielki rosyjski projektant samolotów Andriej Tupolew otrzymał liczne nagrody za znaczący wkład w rozwój lotnictwa.

Valery Chkalov, słynne radzieckie w 1937 roku piloci byli w stanie tego ustalić jednostkę prawdziwy rekord odległości. Następnie, ANT-25 kupiłem właśnie takiego drugiego imienia. Z Moskwy do Vancouver odległość wynosi około 8500 km, a pomysł samolotu Tupolew był w stanie pokonać go w tym samym oddechu.

IL2 zbiornik powietrza

Il-2 zasłynął w czasie II wojny światowej. Był postrachem Niemców, jak jest głównym obrony powietrznej sowieckich żołnierzy na miejscu bitwy. Obejmujące jego żołnierzy z karabinów maszynowych, karabinów i rakiet, poprowadził armię do przodu. Jednym z jej oczywistych zalet był mocny pancerz, który pozwala Strażacy odeprzeć atakujących wroga Niemiec. Dzięki sile swoich samolotów w kwocie emisji przeważały nad inne odpowiedniki walki.

Skromny U-2

Przez czterdziestych XX wieku w Związku Radzieckim był czołowi projektanci samolotów stworzył niezliczoną samolotów bojowych, ale nie tylko im powierzyć ochronę radzieckiego nieba.

Wraz z nimi uczestniczyli w maszynach bojowych pływające, które są przeznaczone wyłącznie do celów pokojowych. Wśród nich honorowe miejsce zajął U-2. Ta skromna samolot szkoleniowy miał dwa fotele, było absolutnie nie kapryśny w obsłudze i mógł wylądować jest przeznaczony do tego celu. Ponadto samolot był ceniony za zwrotność i tihost. Pozwoliło to piloci wojskowi niemal bezszelestnie skradać się do wroga w ciemnym i stosowanej ciosem.

Wyróżnili się w walce w 1943, U-2 otrzymał insygnia i nową nazwę. Na cześć Mikołaja Polikarpow, słynnego samolotu, całej przestrzeni sowieckiej, został przemianowany na PO-2.

wniosek

Wieloaspektowy historii lotnictwa, który ma jeszcze wiele dobrych przykładów i wzorów referencyjnych, w tym najlepszy liftingu, samolotów cywilnych i myśliwce.
Nie możemy powiedzieć o eleganckim samolotu Tu-144 1968 roku, myśliwiec odrzutowy samolot kosmiczny MiG-25 „Columbia” i „Buran”. Ważnym przełomem było zastosowanie takich narzędzi polityki jak trutnie.

Jeśli człowiek miał sen, raz gdzie poleciał, pragnienie, aby powtórzyć go w prawdziwym życiu nie zostawiać go nigdy. Możesz spełnić marzenie po prostu bycie samolot pasażerski lub otrzymaniu odpowiedniego wykształcenia, aby nadal siedzieć na czele, albo staje się wielkim projektantem samolotu.