181 Shares 5863 views

Sadzenie jesienią porzeczek – środek konieczny dla bogatych zbiorów latem

Porzeczki i preferuje gliny piaszczystej glebie gliniastej z wystarczającą ilość wilgoci. Sadzenie odbywa się w biennale jesienią porzeczki lub rocznych sadzonek dobrze rozwinięty system korzeniowy.

umieszczenie

Sadzenie czarnej porzeczki jesienią powinna być przeprowadzona w określonym wzorze.

  1. Odległość między rzędami wynosi 2 m, a pomiędzy rzędami roślin – do 1,5 metra.
  2. Schemat zespół różni zawieszone zlokalizować krzewy i odległość między nimi wynosi od 0,5 do 0,8 metra. Dorosłych krzewów z tej metody będzie wtopić się linią ciągłą, a oni potrzebują bardziej starannego cięcia w okresie wegetacji.

Po raz pierwszy, natomiast krzewy nie są uprawiane w między rzędami mogą być uprawiane wczesne warzywa, które zostaną usunięte przed zbierając jagody (rzodkiewki, zielenie i rośliny strączkowe).

Aby porzeczka sadzenie jesienią jest udany i cały materiał sadzenie zakorzeniła, korzenie rozsady należy wyciąć do zdrowej tkanki. To powinny one być zanurzone w zacieru gliny i pozostawić go do lądowania.

lądowanie

Pochylona porzeczki sadzenia jesień zapewni lepszą przeżywalność na wiosnę. Bury zalecane 10-11 cm. W takich sadzenia pąków sprężyn daje znaczny wzrost pionowej, przez co szybko utworzyły silne tuleję produkcji. Gdy mały bezpośredni sadzonki sadzenia roślin będzie opracowany w niskiej otrzymując drzewa krótki okres wegetacji.

Z głębokiego sadzenia, zwłaszcza na glebach ciężkich, system korzeniowy nie jest mało tlenu, a roślina przestanie rośnie, co również negatywnie wpłynąć na plon.

Jeśli wody gruntowej się ciasne pasowanie może spaść na wzniesieniach porzeczki lub krawędzi (o szerokości 1 m).

Podczas umieszczania części korzeniowej sadzonek w boksie lądowania jest konieczne w celu zapewnienia, że wszystkie korzenie są wyprostował się i nie zwija się. Posypać gleby z próchnicą i mineralnych, lekko wstrząsając roślin i okresowego zagęszczania gruntu. Tak więc, nie będzie ubytków w strefie korzeniowej ziemia równomiernie wypełnić jamę docelowej.

Zalecane sadzenie porzeczek w jesiennej dwóch lub trzech odmian o różnych porach dojrzewania.

podlewanie

Gdy otwór jest wypełniona w połowie wytwarzać nawadnianie (1/2 wiadra na studzienkę). Następnie napełnić barana podłoża ponownie odwadniany i owija torfu lub próchnicy (10 cm).

Po wylądowaniu drzewka trzeba poluzować gleby między rzędami.

Wszystkie odmiany porzeczek higrofilnych, jak korzenie znajdują się w 20-50 cm od powierzchni. Jeśli nawadnianie jesienny siew powstał wiosną korzenie zaczynają aktywnie rozwijać, zapewniając wczesne przerwa pączek i obfite kwitnienie. Kiedy mała ilość opadów w lecie okresowych porzeczek podlewania są potrzebne, szczególnie na glebach lekkich. W przypadku braku deszczu woda krzewy potrzebują na początku czerwca, kiedy to silny wzrost pędów rozpoczyna się pod koniec czerwca – przed kwitnieniem; W lipcu, kiedy jagody są przelewa się w połowie sierpnia – po żniwach. I nawadnianie jesienny siew jest potrzebne w październiku, gdy jesień była sucha.

Normalne podlewanie na roślinę: 50-60 litrów na 1 tys. m. Wodę należy zwilżyć całą warstwę głównego gruntu (50-60 cm). Aby nie wygina się kołnierz głównego podlewanie wytworzenia zagłębienie (rowek) na obwodzie powierzchni rzutu korony lub zraszanie. Po nawadniania jest obowiązkowe rzędy procedurę luzowaniu.