885 Shares 1028 views

Jak wywiercić cylinder zamka z wiertarka lub śrubokręt?

Co jeśli zaciął się zamek w drzwiach lub zgubienia kluczy? Łamanie drzwi nie chcą zatrudnić specjalistów przy użyciu klucza głównego, drogie. Najprostszym i niedrogi sposób – to wiercenie cylinder zamka, tzw larwy. Po tej procedurze, zamek otworzy, ale to będzie złamane. Aby przywrócić go, po prostu kupić nowy mechanizm cylindra i ustawić go w miejscu starego.


Pierwsze kroki

Przed zakasać rękawy i pęd do wiercenia blokadę, trzeba uważnie go. Istnieje dość skomplikowane zamki, ze szczególnym bronenakladkami. Także producenci mechanizm wewnątrz jakości, wytrzymałego wkładki blokującej cząstek metalu w stanie stałym. Ta ochrona przed wiercenia. Z tych wtrąceń wiertła może rozproszyć na małe kawałki.

Jeśli to możliwe, spróbuj dowiedzieć się, gdzie kołki blokujące są, gdzie się znajdują i jaka jest ich liczba. Jeśli masz prostą blokadę, nie mogą być konieczne, aby go wiercić. Wystarczy uważnie dotknij zamek cylindryczny z młotkiem. Ale jeśli masz drogiego blokadę ze stali specjalnej ochrony, to lepiej szukać innych sposobów, aby otworzyć drzwi. Wiertarka stal będzie jeszcze zawieść.

Potrzebne narzędzia

Przed wywiercić cylinder zamka, przygotować wszystko, czego potrzeba, aby po raz kolejny nie pobiec do sąsiadów z żądaniami.

1. W przypadku wiercenia wiertła niezbędnego, pożądanym i potężnym zasilaniem sieciowym. Mało prawdopodobne, aby poradzić sobie z takim zadaniem w baterii wiertniczej (przenośny), jako władza może nie wystarczyć do przeprowadzenia takiej procedury.

2. Jeśli masz wiertarkę i sąsiad nie pojawi, trzeba myśleć o tym, jak wywiercić cylinder zamka drzwi śrubokrętem. Jeśli akumulator jest w pełni naładowany, może się zdarzyć. I śrubokręt musi być silny, w przeciwnym razie wiertło utknął w drzwiach aż do końca pracy nie można wykonać.

3. Wiertło potrzebne będą o różnych średnicach. Cienki wiertarka, wielkość wejścia do gniazda blokady, użyje pierwszy, to być może trzeba wywiercić nieco większą średnicę. Największym wiertarka powinna być wielkość mechanizmu cylindra.

4. Duży śrubokręt płaski będzie konieczne w celu wiercenia w celu otwarcia drzwi.

5. szydło lub dziurkowania.

Jak i gdzie wiercić?

Przed wywiercić cylinder zamka, trzeba znaleźć punkt, do którego powołania do końcówki wiertła. Do tego, po której stronie kołków blokujących znajdują się obliczyć. Larwy wlot podzielono na 4 równe części. Na stronie, po której kołki są zliczane i 1/4 częścią nadpilivaem pomiaru ostrza wiertła. Punkt ten będzie naszym celem wiercenia. Wiercić odłączony od cylindra w tym momencie jest to konieczne ze szydło lub uderzać uderzać głęboko małą kropkę.

Następnie wiertła o najmniejszej średnicy (3 mM) i zaczyna działać. Jeśli blokada jest prosta, to będzie wystarczające, aby używać tej wiertarki rozbić wszystkie szpilki. Ich liczba w cylindrze zamka waha się od 5 do 7 sztuk. Chociaż istnieją zamki dostępne i coraz bardziej.

Aby wzmocnić efekt, czego potrzeba do wiercenia innego otworu, ale wywiercić większą średnicę, na przykład 6 mm.

Ostatnim etapem prac będzie otwarcie zamka z dużą wkrętaka. To musi być włożona w ostrej części powstałego otworu i obracać się w kierunku, w którym normalnie wygiętą klucz. Drzwi powinny otwierać łatwo.

dodatkowe środki

Istnieją przypadki, w których mechanizm nie otwiera się po wywiercić cylinder zamka. Nie rozpaczaj! Jest kluczowym metoda wiercenia. Z tego zebranego dużej średnicy wiertła 19 mm. Jest to standardowy rozmiar wszystkich siłowników zamka. Po tej operacji blokada zostanie ostatecznie złamany. Jeżeli istnieje specjalny rurowy wywiercić tej średnicy, można z nich korzystać.

Wskazówki i sztuczki

1. Do wykonywania w trakcie pracy nie jest uszkodzona, to jest konieczne do utrzymania wiertła prostopadle do wlotu.

2. wiercenia z dużą prędkością nie jest zalecane.

3. Jeżeli promocja wiertła odbywa się mocno, to trzeba to odwrotnie (z tyłu) i spróbuj jeszcze raz od początku.

4. Kiedy wiertło dotknie pin, poczują to niewielkie opóźnienie wiertła, ale silniejszy nacisk jest niemożliwe, ponieważ może to złamać. Musimy działać metodycznie i sprawnie.

5. Przed wywiercić cylinder zamka, dbać o okulary. wióry metalowe, wychodząc spod wiertła, gorące i może spalić oczu lub twarzy.

6. staje się również gorące i wiertło, więc należy zachować ostrożność podczas dotykania go ręką. Lepiej jest używać rękawic lub odczekać kilka minut do ostygnięcia wiertarki.

7. Aby nadal nie może być narażony na takich ekstremalnych sytuacjach, trzeba mieć kilka klawiszy zamiennych. Jeśli mieszkasz sam, możesz zostawić zapasowy klucz z sąsiadami lub w pracy. Ale jeśli przegrasz swój klucz lub zostały skradzione w to oszuści transportowych wraz z torebki i dokumenty, to lepiej zmienić blokadę dla własnego bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli skradzionych dokumentów wówczas adres.